Zadejte hledaný výraz

JINÉ ROZHOVORY

Ivana Hollanová: pracuji s láskou a používám kvalitní suroviny

Tentokrát jsme vyzpovídali Ivanu Hollanovou, zakladatelku pekárny v Jablonné v Podještědí, ve které zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. Jaká jsou tajemství jejího úspěchu a co všechno Koláčkárna nabízí se dočtete v nedělním rozhovoru s další úspěšnou akční ženou.

Jste majitelkou pekařství a kavárny Koláčkárna u Salvátora, jaké byly Vaše začátky?

Nadšené, vrhla jsem se do práce plnou vervou. A náročné, spoustu zařizování, práce, střet ideí s realitou.

Bylo pečení vždycky Vaší oblíbenou činností nebo to přišlo náhle?

Pekla moje babička, moje maminka a já také, byl to můj velký koníček odjakživa. Pocházím z jižní Moravy, tam se dodnes hodně a dobře peče.

Poskytujete zaměstnání zdravotně znevýhodněním osobám a osobám se zhoršenou uplatnitelností na trhu práce. Jak probíhá jejich integrace do pracovního procesu?

Mám skvělé zaměstnance, snaží se, učí se, myslím, že je to baví. Je to vždy o jednotlivci, měla jsem štěstí.

Jak na Vaše zaměstnance reagují náhodní zákazníci? Přeci jen může častěji docházet k drobným nehodám nebo ke zpomalení obsluhy.

Měli jsme jen jeden malý konflikt, starší paní si stěžovala na pomalou obsluhu, zřejmě si nevšimla, že je kolegyňka handicapovaná.

Byla nějaká chvíle, kdy jste chtěla Koláčkárnu zavřít a všechno hodit za hlavu?

Představte si, že zatím ještě ne, rok není zase tak dlouhá doba. Ještě pořád mě to baví a snažím se budovat a posouvat naše hranice.

A naopak jakých největších úspěchů jste v rámci svého podnikání dosáhla?

Největším úspěchem je bezesporu 1. místo v soutěži Výrobek roku Libereckého kraje, které jsme získali za náš Moravský koláček dvojctihodný. Dále se nám podařilo získat certifikát Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj pro naše koláčky, šátečky a malované perníčky. (pozn. redakce: paní Ivana Hollanová byla také jednou z nominovaných v soutěži Žena regionu Liberec).

Sídlíte v nádherné památkové budově. Jak se Vám povedlo toto místo sehnat?

Byla to láska na první pohled. Hledala jsem dlouho přijatelné místo, chtěla jsem, aby se mi líbilo, když tam budu trávit spoustu svého času. Měla jsem štěstí, že zrovna v tu chvíli bylo místo volné.

Co vše zákazníkům nabízíte?

Každý den již od 7.00 hodin ráno čerstvé koláčky, mrkvánky (mrkvové bochánky), škvarkové pagáčky, různé koláče, dorty, pečení na zakázku – přichází čas vánočního cukroví, perníkových chaloupek a jiných perníčků. Kompletní nabídku najdete na našich facebookových stránkách.

Ivana Hollanová

Nabízíte i nějaké výrobky pro alergiky? Třeba bezlepkové, bezmléčné, bezvaječné?

Jistě, zejména o bezlepkové pečivo je velký zájem. Pečeme bezlepkové koláčky, dorty, mrkvánky, vánočky a dokonce nabízíme 10 druhů bezlepkového vánočního cukroví. Pekly jsme již bez mléka i bez vajec, vše záleží na přání zákazníka.

Pořádáte také kroužky vaření a relaxační tvořivé večery. Jak probíhají a kdo se jich může zúčastnit?

Přihlásit se může každý, akorát počet míst bývá omezen. Nejbližší je v neděli 17. listopadu kurz zdobení perníčků, ještě nějaká volná místa zbývají.

Prozradíte akčním ženám nějaký Váš cukrářský fígl? :)

Pracovat s láskou a používat kvalitní suroviny, to je moje krédo.

Pozn. redakce: Kromě používání kvalitních surovin z okolních biofarem a ekosadů se Koláčkárna snaží dodržovat také zásady environmentálně šetrné výroby, provozování provozovny a nakládání s odpady. Snaží se šetřit vodu, používat co nejméně obalů a když už, tak recyklovatelných a veškerý odpad buď třídí, kompostují nebo dávají zvířatům.

Škoda, že to máme trochu z ruky, hned bychom přijeli ochutnat a podpořit tento skvělý projekt!

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *