Zadejte hledaný výraz

BEAUTY BLOG INSPIRACE MÓDA A STYL ŽURNÁL

Jak si najít svůj módní styl? Máme pro vás 8 tipů!

Jak si najít svůj módní styl

Taky máte tu jednu kamarádku, které to sekne úplně ale úplně u čehokoli? Má prostě styl a vy se nestačíte divit, kde ty kousky nakupuje, a hlavně jak skvěle je kombinuje. Většinou udržuje krok s módou, a tak moc jí to sluší. Já takovou kamarádku mám a kdykoli ji vidím, tak myslím jen na to, jak docílit toho, abych se taky tak uměla oblékat. Jestli mě totiž něco nejde, je to právě estetika a móda.

V obchodě je to dobrý, ale jak to přinesu domů…

Často se mi například stává, že si v obchodě koupím něco, co vypadá úžasně a sluší mi to. Po pár dnech ale zjistím, že to vlastně nosit nemůžu. K ničemu to neladí nebo se mi to nepochopitelně přestane líbit. V podstatě jsem šťastná, když se můžu držet svých oblíbených kousků, které nijak nevybočují a neztrácí na eleganci, ale zrovna moc šik si nepřipadnu.

Tak jsem si pořídila stylistku.

Začalo mě vážně rozčilovat, že jsem nevěděla, jak se obléct do práce, jak být „naslušno“, jak nosit něco jiného než moje oblíbené vytahané tričko a džíny, a přesto se v tom cítit dobře. Řekla jsem si, že stylistka mi určitě pomůže najít můj styl a vysvětlí mi, jak mám nakupovat a jak nad módou přemýšlet, abych taky byla konečně šik!

A taky že jo!

Práce s ní byla velice přínosná. A k mému potěšení bylo výsledkem našeho sezení to, že jsem pochopila, jak nad oblečením přemýšlet a kde se inspirovat, a i jako naprosto módní neandrtálec si najít styl, který mi sedí a líbí se mi. A světe div se, i to nakupování mě začalo bavit.

Podělím se s Vámi o osm zásadních informací, které z našeho sezení pro módní styl vyplynuly. Třeba Vám pomohou zorientovat se v módě jako pomohly mě.

1. Vykašlete se na jablka a hrušky

Slyšeli jste tu poučku, že se tělo dělí na různé typy a ty mají své doporučené oblečení? Že například ženy se širokými stehny by měly nosit kalhoty do zvonu a podobně? První rada mojí stylistky zněla, abych si uvědomila tělo tak, jak ho vnímám já. Abych si uvědomila, co mám velké, co malé, co ploché, co kulaté a tak dále. Pak mi doporučila, abych si našla ideálně celebritu, která má podobné tělo jako já a dívala se na ni. Na střihy, které nosí, a pamatovala si je. Potom jednoduše půjdu do obchodu a vyzkouším si dané střihy, abych věděla, které mě osobně sednou nejvíce. A ejhle, mám styl střihu, který mi sedí a ladí k mé postavě.

2. Co je opravdu vaše?

Moje stylistka se mě zeptala, co je opravdu moje? Co vždycky nosím a mám ráda. Odpověděla jsem, že jsou to boty Converse a červená rtěnka. A ona mi řeka – vystavějte svůj styl kolem tohoto! Dominantou mého oblečení by tedy vždy měla být červená rtěnka a boty Converse (pokud se tedy nejedná o pracovní schůzku). Tedy oblečení, které si vybírám by se mělo hodit právě k těmto botám a rtěnce. To jsou totiž dva prvky, které mám na sobě vážně pořád a cítím se v nich nejlíp, nedám na ně dopustit. Takže díky tomuto už vím, k čemu budu své oblečení ladit – ke rtěnce a Converskám.

5 tipů na správnou péči o kašmírový svetr

3. Neboj se investovat!

Co se pracovního outfitu týče, bylo mi doporučeno nebát se investovat. Obzvlášť pokud se potkáváte s významnými lidmi, je potřeba působit na úrovni. Elegantní kousky jsou zároveň nadčasové a nikdy nevyjdou z módy. Pokud se tedy rozhodnete pořídit si luxusní kabelku, můžete si být jistá, že do konce vašeho života bude in. Proto se nebojte do některých signifikantních kousků investovat. Mezi takové doplňky patří kabelky, pásek, boty, šperky a jiné doplňky.

4. Zorganizuj šatník

Pokud patříte k těm ženám, které mají trička na jedné hromadě a kalhoty na druhé a myslíte si, že je to organizace šatníku, tak se velmi pletete – stejně jako já. Pokud chceme kombinovat, musíme vidět barvy a styly. Seřaďte si tedy šatník podle barev, ale také podle střihů, nejen podle toho, že toto je tričko. Zdá se to možná jako detail, ale pravdou je, že když systematicky věci ve skříni vidíte, pomáhá to vašemu (ne)estetickému oku se lépe zorientovat a vybrat slušivou kombinaci, na kterou byste normálně ani nepomyslela.

5. Módní tabule

Znáte koncept vision board? Udělejte si to stejné, akorát pro svůj šatník. Vystřihněte si z módních časopisů obrázky kousků, co se vám líbí a vyskládejte si je před sebe potom různě odebírejte nebo přidávejte, co se vám vedle sebe líbí a co ne. Vidět všechno pohromadě významně pomáhá v tom ujasnit si svůj styl.

6. Co se mi nelíbí

Stejně tak si ujasněte, co se vám nelíbí, a to za žádnou cenu do svého šatníku nepouštějte. Někdo z nás může mít tendenci nechat se ovlivnit moderním trendem, který mu ale fakt nesedí, proto je důležité ujasnit si také, co ale vůbec nechcete.

7. Barvičky

Možná jste si někdy dělala test barevné typologie, možná jste jen sama za svůj život odpozorovala, které barvy se k vám hodí a které ne. Sepište si tyto barvy a podle nich se také orientujte. Ušetříte si minimálně čas strávený ve zkušební kabince, kdy si už po desáté řeknete – ne, ta fialová ke mně fakt nejde.

8. Sebevědomí

Nebojte se experimentovat! Někdy si něco nevezmeme jen proto, že máme pocit, že působíme příliš výrazně, možná odvážně. Odvažte se od těchto přesvědčení a zkuste někdy i trochu experimentovat. Uvidíte, co na to okolí.

Každopádně všem stylově zoufalým ženám mohu rozhodně doporučit služeb stylistky. Budete se cítit lépe a více sebejistě, když s její pomocí porozumíte základním náležitostem.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

1 komentář

  1. Majka 16. prosince 2023

    Já mám moc ráda barvičky, prý to s nimi někdy i přeháním :)

    Odpovědět

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *