Zadejte hledaný výraz

MÓDA A STYL ŽURNÁL

5 tipů na správnou péči o kašmírový svetr

Pořídili jste si svůj vysněný kašmírový svetr a teď nevíte, jak ho správně vyprat, usušit a skladovat? Péče o kašmírovou vlnu je jednoduchá, stačí dodržovat několik pravidel a váš svetr vám vydrží na věky.

Hned v úvodu pro vás máme dobrou zprávu – kašmírový svetr nemusíte prát po každém nošení. Kašmír je přírodní materiál a díky jeho samočisticím vlastnostem ho stačí nechat vyvětrat na čerstvém vzduchu.

Jak se správně starat o kašmírový svetr?

  1. Kašmírovou vlnu perte a máchejte ve vodě do max. 20 °C. K praní využijte ultra jemný program v pračce nebo své ruce. Do vody přidejte pouze prášek na vlnu nebo dětský šampón.
  2. Po ručním praní svetr nejprve důkladně vymáchejte ve stejně teplé vodě, v jaké jste svetr vyprali. Při změně teploty při praní a máchání by se svetr mohl srazit. Ze svetru poté rukama vymačkejte co nejvíce vody, na domačkání zbytku vody použijte ručník, do kterého svetr zarolujete.
  3. Vypraný svetr nechte sušit rozložený naplocho na sušáku. Kašmírový svetr nepatří do sušičky, srazí se vám. Pokud si budete chtít svetr přežehlit, tak jen napařovací žehličkou s vlahou teplotou na program hedvábí-vlna.
  4. Svetry skladujte složené, v nepřeplněné skříni, aby mohly dýchat. Kašmírový svetr nevěšte na ramínko, ztratí nenávratně svůj tvar. K ochraně proti případným molům můžete do šatníku položit kousek cedrového dřeva nebo vonný cedrový sáček.
  5. Přirozenou vlastností kašmíru je tvorba chomáčků vlny. Tyto chomáčky lze lehce odstranit rukou nebo použitím elektrického přístroje k jejich odstranění, tzv. odstraňovače žmolků.

Tip: Kvalitní materiál vám vydrží déle, pátrejte proto vždy po 100% kašmíru. Nemůžete si dovolit nový svetr? Kupte si ho z druhé ruky, v second handech se dají při troše štěstí objevit poklady. Kašmírové svetry objevíte také on-line, např. v Kašmírovém světě nebo jiných e-shopech zaměřených na slow fashion.

Štítky

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *