Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BEAUTY

Jak vybrat dokonalý odstín rtěnky?

Jak vybrat správný odstín rtěnky je docela záludná otázka. Existuje nespočet odstínů, ale vybrat ten, který doplní tón vaší pleti a podtrhné předností, je úplně jiný příběh.

Pokud hledáte tu nejlepší rtěnku a nový osvědčený odstín, který vynikne na vašich rtech, máme pro Vás všechny tipy, které potřebujete, abyste s jistotou našli rtěnku, kterou si určitě zamilujete.

Výrazné a přirozené, lesklé i matné, tmavé a světlé rtěnky, tyto a další možnosti najdete v internetovém obchodě Makeup. Svůj vlastní ideální odstín rtěnky můžete najít tady https://makeup.cz/brand/23897/.

Jak vybrat odstín rtěnky podle různých kritérií

 1. První věc, kterou musíte určit, abyste si vybrali nejlepší rtěnku, je čas kdy ji chcete nosit. Některé odstíny rtěnek jsou lepší pro denní nebo každodenní líčení, zatímco jiné budou skvělou volbou pro večerní look. Barva je považována za určující faktor výběru.
 • Pro denní líčení je lepší použít přírodní odstíny: světle růžové a hnědé, korálové, béžové, nude a další.
 • Pro večerní make-up použijte tmavé tóny: červené, vínové, hnědé a jiné.
 1. Výběr nejlepší barvy rtěnky pomůže určit typ vzhledu. Pokud při pohledu na zápěstí vidíte modré žíly, znamená to, že patříte ke studenému typu, pokud zelené – k teplému typu. Pokud je při pohledu na žíly obtížné pochopit, jakou mají barvu, pak máte neutrální typ vzhledu.

Studený odstín pleti

 • Světlá pleť – rtěnka v odstínu „soft mocha“ nebo v nude odstínu. Vhodné jsou také jakékoli studené odstíny, které obsahují modrý pigment: karmínové, fialové, odstíny švestky a třešně.
 • Opálená nebo tmavá pleť – vínové a rubínové odstíny.
 • Střední barva pleti – růžové nebo brusinkové odstíny.

Teplý odstín pleti

 • Světlá pleť – kouřová růžová barva nebo jemná broskvová, stejně jako červená s oranžovým podtónem.
 • Střední tón pleti a opálená a tmavá pleť – bronzové odstíny.

Neutrální podtón pleti

Neutrální podtón v kombinaci s jakoukoliv barvou pleti – studené i teplé odstíny. Hodí se jim téměř všechny odstíny – od červené rtěnky až po modrou.

Jak si vybrat odstín rtěnky k barvě vašich očí

Hnědé oči: jasně červené, světle růžové a hnědé rtěnky.

Modré oči: odstíny třešňové, červené a béžové barvy.

Zelené oči: terakotové, tmavě hnědé, sytě růžové a oranžové odstíny.

Šedé oči: béžové nebo švestkové, teplé pastelové a růžové tóny.

Jak si vybrat barvu rtěnky podle barvy vlasů?

 • Do kosmetické taštičky brunetek dokonale zapadnou rubínové, červené a vínové odstíny rtěnek.
 • Chcete-li vybrat nejlepší odstín rtěnky pro blond vlasy, zvažte podtón vlasů. Studené růžové barvy jsou vhodné pro vlasy platinového odstínu. Pro teplou medovou blond jsou vhodné broskvové a červené odstíny, stejně jako růžové se zlatými odlesky.
 • Rusé vlasy působí docela striktně, proto akcent na rtech osvěží líčení. Červené, růžové a vínové odstíny budou ideální. Perfektní volbou pro každodenní líčení budou také nude odstíny.
 • Zrzavé vlasy mají vždy teplý podtón, proto se dobře kombinují s elegantními a nepříliš zářivými odstíny. Například růžové, broskvové, oranžové, pastelové tóny různých textur. Pro večerní vzhled si zvolte vínový odstín rtěnky.

Jak krásně nalíčit rty

Důraz na rty v líčení se v posledních letech stal neuvěřitelně módní a to není vůbec překvapivé. Výrazné rty dodávají vzhledu smyslnost, styl a krásu. Každopádně schopnost krásně si namalovat rty bude vhodná pro každého. A my vám řekneme, jak na to.

Klíčem k úspěchu krásně namalovaných rtů je přesná kontura. Zlatým pravidlem je, že konturovací tužka by měla mít přesně stejný odstín jako rtěnka, nebo jako univerzální možnost pro všechny rtěnky přesně stejný tón jako rty. Další je průhledná tužka na voskové bázi, která „drží“ lesky a lakové rtěnky, je důležitá hlavně pro výdrž rtěnky.

Tajemství a triky

 • Aby byla kontura co nejdefinovanější a vaše rty co nejsmyslnější, použijte lehký korektor a štěteček podél kontury rtů, tím budou vaše rty opticky plnější;
 • naneste rozjasňovač do jamky nad horním rtem;
 • pokud chcete dosáhnout optického zvětšení rtů, použijte tmavší odstín rtěnky blíže ke krajům rtů a světlejší odstín do středu rtů. Také po nanesení můžete doprostřed rtů přidat kapku lesku.
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

 • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *