Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BEAUTY MÓDA A STYL PSYCHOHYGIENA ROZHOVORY

Ani 5 hodin vysvětlování nemá takový účinek jako jeden pohled do zrcadla

foto

Stalo se Vám, že jste si koupili oblečení, které se Vám moc líbilo, ale když jste ho začali nosit, uvědomili jste si, že v něm nevypadáte dobře? Přesně pro tyto situace je zde pro nás barevná typologie. Dnes jsme vyzpovídali Jitku Strnadovou, zakladatelku barevné typologie, která nám nastíní, jak se daným situacím můžeme v životě vyhnout.

Založila jste firmu Barevná typologie Jitka. Co si podtím můžeme predstavit?

Barevná typologie je stylistická služba, při které je zákaznici (zákazníkovi) vybrán jeden z dvanácti typů a tím i nejlepší odstíny barev. Jde o charakter barev, které s ní nejlépe ladí. Stejně jako lidé, i jejich nejlepší odstíny barev mají stejné vlastnosti – podtón, jas, sytost a kontrast.

Co Vás vedlo k myšlence, pomáhat ženám?

Asi tak od třinácti let jsem si většinu svého oblečení šila sama. Brzy jsem se naučila plést. Ručně i na stroji. Nedlouho potom přišel o moje oblečení zájem ze strany kamarádek a známých. Navrhovala jsem pro ně modely, a šila a pletla…
Jak je ale možné, že jedné ženě model barevně perfektně sedí a u jiné to není ono?
Ano, už tehdy existovala Barevná typologie a já jsem se ji s nadšením učila. Ale byly to jen čtyři základní typy a mně to nestačilo.
Barvy mají 12 základních kategorií. Tyto skupiny pak se zákaznicemi vytvářejí dokonalé barevné harmonie.
Práce s oděvy mě nasměrovala k hlubšímu porozumění barvám.
A tak se zrodila moje chuť o tom říci i ostatním…

Vedete své studio v Brně a Kyjově. Na co se můžou ženy těšit, když k Vám přijedou?

Nejčastější objednávky přicházejí na Barevnou typologii.
A protože součástí této služby je i líčení, a to v těch nejlepších odstínech dekorativní kosmetiky (často se jej chce zákaznice naučit), začala jsem nabízet i Minikurzy a Maxikurzy líčení: Sama sobě vizážistkou.
Zde učím klientky podrobně techniku, která je nejen barevně dokonalá, ale odpovídá i jejímu vkusu a stylu.
Mezi další služby pak patří Typologie postavy, zde uplatňuji dlouholeté zkušenosti ze šití a znalostí ideálních střihů pro všechny postavy. Asistované nákupy zase pomáhají klientce všechny teoretické znalosti přenést do praxe.
A v neposlední řadě nabízím líčení pro významné události, jako jsou třeba svatby, narozeniny, plesy…

Má služba věkové ohraničení?

Ideální spodní hranice věku pro zařazení do přesného barevného typu je kolem 16. let.
Horní hranici služba nemá.

Na základě čeho zistíme, jaká barva je pro nás tá pravá?

Konzultace BT trvá asi dvě hodiny a z toho největší část je věnována pozorování svého obrazu v zrcadle ve spojitosti s nejrůznějšími odstíny všech barev. K tomu slouží velká sada testovacích šátků. Ve správných odstínech klientka působí svěže, mladě, vkusněji a sebevědoměji… Tady a teď vidí zákaznice, jak se její obličej dramaticky mění v konfrontaci s mnoha různými odstíny červené, zelené, modré,… Tady a teď vidí, jak se jí mění výraz, když jí jdou pod bradou nejrůznější odstíny hnědé, růžové,… Jak neuvěřitelně pozitivní, nebo negativní efekt mohou mít právě předváděné kompozice barev na jejím obličeji.

„Ani 5 hodin vysvětlování nemá takový účinek jako jeden pohled do zrcadla“.

Tady a teď, názorně a v klidu, zákaznice pozoruje pozitivní a negativní účinky, ne jednotlivých barev, ale všech jejich odstínů, její oko přivyká a cvičí se, tady a teď se učí něco, co už nikdy nezapomene!…
Následují vzorky vlasů, nejvhodnější charaktery a velikost vzorů na jejím oděvu, poradenství o špercích a speciál o make-upu,…

Barva, která nám sluší ve dvaceti je stejná jako barva, která nám sluší ve čtyřiceti nebo se barvy mění?

Ano , může dojít k mírnému posunu a je dobré nechat se po dvaceti letech přetestovat, ale všeobecně platí, že barevný typ je vrozený.

Je Vaša služba vhodná také pro muže?

Ano a docela i často na typologii chodí. Vysvětluji jim, že zařazení do jednoho z typů jim zjednoduší nakupování, i kombinování při oblékání.

Založila jste Visage Academy. Pro koho je určená?

Kurzy ve Visage Academy jsou učeny lidem, kteří se profesně zabývají stylistikou a vizážistikou. Jde o kadeřnice, kosmetičky, prodavačky, švadlenky… Pro všechny ty, kteří chtějí rozšířit svoje služby a svou profesi ještě vylepšit. Kurzy ve Visage Academy jsou časově náročnější a jsou zakončené zkouškou.

Na konferenci Pro zdraví ženy budete mít i svůj stánek. Na co se můžeme těšit?

Přivezu spoustu testovacího materiálu na ukázku. Vzorky vlasů, vzorníčky ideálních barev, karty i konkrétní přehled všech barevných typů. Moc se těším se na dotazy. K dispozici budu mít přehled dekorativní kosmetiky pro lepší pochopení harmonického efektu celkové vizáže. Pokud budou mít zákaznice o službu zájem, nabídnu Dárkové poukazy za zvýhodněnou cenu s platností do konce příštího roku k okamžitému zakoupení.

Máte na závěr pár rad, které by nám mohli pomoct při nákupech?

Ano, nákupy se všem velmi zjednoduší, pokud budou znát svoje ideální barvy, tedy svůj  barevný typ. Dále, pokud budou znát svoje ideální střihy, tedy svůj typ postavy. A v neposlední řadě budou znát i svůj oděvní styl, který časem prochází vývojem a odráží osobní vkus a životní styl.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *