Zadejte hledaný výraz

PR ČLÁNKY

Jak vybrat fototapetu do svého interiéru?

Není lepšího způsobu, jak rozzářit stěny svých pokojů, než použít fototapety! Ty totiž mají spoustu různých motivů. A vy je můžete všechny mít – fototapeta květiny, město, pohádkové bytosti, ornamenty atd. Nemusíte být zruční, abyste si těmito tvary ozdobili své vlastní zdi a ani nemusíte nikoho zvát do svého bytu (což by se vám mohlo hodně prodražit). Fototapety jsou levným a velice efektivním způsobem, jakým můžete dát život nudným zdím.

Snadné použití vítězí

Spousta domácností dnes využívá fototapety, protože jejich aplikace je opravdu jednoduchá a zvládnou ji i ti, kteří si o sobě myslí, že jsou nešikovní. Nepotřebujete žádné speciální pomůcky, nemusíte přikrývat nábytek, abyste jej ochránili před znečištěním, a přitom můžete získat spoustu krásy do svého interiéru. Fototapety jsou také chytrým způsobem, jak zakrýt drobné díry nebo oděrky zdí.

Vyberte vhodné místo

Ještě předtím, než se pustíte do výběru konkrétních fototapet, byste se měli zaměřit na to, kam takovou tapetu vlastně chcete dát. Tapeta květiny se vám bude hodit pravděpodobně do jakékoli místnosti, tapetu s krtečkem nebo roztomilými zvířátky už ale nemusíte chtít ve společenských místnostech (záleží ale samozřejmě na vašem vkusu). Poté, co zvolíte nejen zeď ale také vhodné umístění můžete přejít na další krok.

Nálepka s lodí v koupelně

Změřte velikost prostoru

Když zjistíte vhodné umístění pro svou fototapetu, můžete si vzít metr a zjistit, jaké přibližné velikosti fototapet budete vybírat. Obvykle platí, že čím je tapeta větší, tím je také dražší. Na širokou prázdnou zeď se ale hodí velké obrázky, nebo se můžete rozhodnout nalepit je také pouze na část této zdi. Pak je ale zapotřebí, aby nálepka nevypadala příliš malá. Malý prostor vyžaduje samozřejmě menší fototapety na zeď. Květiny, ornamenty, les, 3D fototapety a mnoho dalšího se dá využít v malém i velkém prostoru.

Jakou náladu chcete navodit?

To je další krok, který byste při výběru tapety měli zvážit. Každý pokoj by měl mít jinou náladu. Zatímco v ložnici chcete získat uklidňující oblast, z obývacího pokoje chcete zase získat dostatek energie. Podle toho volte také samolepky – barevné a zábavné do prostor, kde to má žít a naopak přírodní motivy do místností, kde nejčastěji odpočíváme. Náladu dokáže do určité míry vytvořit také barevné provedení fototapety.

Kuchyně s nálepkou ovoce a zeleniny

Výběr materiálu

Existuje několik druhů materiálů, ze kterých je možné fototapety vybírat. Pokud máte v domácnosti malé děti nebo domácí mazlíčky, vyplatí se myslet taktéž na bezpečnost materiálu. Mezi nejčastější materiály patří papír, vinyl, vlies, přírodní materiály (ty jsou vůbec nejbezpečnější), textil, s kovovým efektem nebo velurové tapety. V každém případě by fototapety měly být netoxické, bez ftalátů či obsahu olova.

Výběr vzoru

Před koupí byste měli zvážit také styl svého interiéru. Do moderních prostor je třeba volit moderní fototapety. Do prostor, které využívají přírodní prvky, můžete zase zvolit samolepky, na kterých se objevuje příroda. V dětském pokoji můžete být odvážnější, protože dětské pokojíčky přímo vyžadují barvy. Rozhodně se vyplatí zvážit také názor vašich dětí, zejména, když fototapetu vybíráte do jejich pokoje.

Fototapeta s lesem v mlze v domácí kanceláři

Fototapety do různých pokojů

Každá místnost má svůj vlastní charakter, který bychom měli při zařizování respektovat. Tak například v ložnici volíme spíše světlé barvy nálepek, aby nás příliš nerušily při odpočinku. V obývacím pokoji fungují lépe velké samolepky, záleží ale samozřejmě na prostoru. Snažte se barvu samolepky sladit s barvami, které ve svém obývacím pokoji již máte. Samolepky do kuchyně a jídelního koutu obsahují nejčastěji obrázky nádobí, ovoce a dalších potravin a všeho, co je spojeno s jídlem. Do koupelny volíme obvykle mořské motivy, včetně zvířat, které žijí ve vodě.

Vyberte si typ nálepky

Některé nálepky (jako jsou například vanilové) je možné používat opakovaně, jiné neabsorbují nečistoty, takže případné nečistoty se z nich dají setřít. Ty můžete ocenit například v jídelně nebo v dětském pokoji. Vyberte si, jaký typ samolepky bude nejlépe vyhovovat vašim preferencím a potřebám.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *