Zadejte hledaný výraz

KARIÉRA ROZHOVORY ŽURNÁL

Mia Krčková: Holky z marketingu mohou změnit život i vám

Znáte #HolkyzMarketingu? Facebooková skupina, která se stala fenoménem, má své zastoupení téměř v každém městě v ČR a sdružuje přes 16 tisíc žen. Jednou z ambasadorek pro Brno a Jihomoravský kraj je Mia Krčková. Patří mezi Akční ženy a dokazuje, že marketing v Brně určitě není nuda.

Představ nám prosím trochu blíže brněnskou skupinu #HolkyzMarketingu.

Skupina propojuje holky a ženy z Brna, blízkého i vzdálenějšího okolí, které pracují v marketingu nebo se zajímají o marketing. Ve skupině hledají novou práci, kontakty, dodavatele nebo tipy na vzdělávání. Zakládáme si na hate free přístupu, jsme k sobě vstřícné, radíme si a podporujeme se. Skupina poskytuje prostor pro odborný růst, motivuje a inspiruje. Organizujeme také marketingová školení a setkávání.

Jak konkrétně je možné se zapojit?

Stačí se připojit ke skupině na Facebooku nebo třeba přijít na naši „sodovku“, což je offline akce holek z marketingu konající se jednou za měsíc v Brně. Poskytuje prostor pro neformální setkání, networking i řešení marketingových otázek.

Jak jsi se dostala k marketingu?

Marketing jsem studovala, můj muž také pracuje v marketingu, marketing mi zpestřil mou mateřskou a po mateřské jsem se stala markeťačkou na plný úvazek. Zdá se, že já a marketing patříme k sobě.

Téměř každý týden navštívíš nějakou akci nebo setkání. Byla jsi vždy takto akční?

Vůbec ne. Do Brna jsem se přestěhovala před 18 lety a neměla jsem tady žádné kamarádky. Když jsem pak byla doma na mateřské, sama jsem bloumala s kočárkem po sídlišti. Neměla jsem odvahu seznámit se s jinými maminkami. Změna k lepšímu nastala, když jsem si založila e-shop a seznámila jsem se s kamarádkou, která měla shodou okolností taky e-shop. Nepovídaly jsme si o příkrmech a plenkách, ale o marketingu, prodeji a zážitcích se zákazníky. Vzájemně jsme si pomáhaly, radily si a ve všem jsme se podporovaly. Dnes, když si na osamělé dny na mateřské vzpomenu, musím se smát. Teď jsem v situaci, že nevím, kam a za kým zajít dříve. Je tolik akcí, kterých se chci zúčastnit, mám plno kamarádek, se kterými se chci vidět a posedět – až si musím vést kalendář, abych to všechno stíhala. Můj život se úplně změnil, a to hlavně díky Holkám z marketingu.

Jakých akcí ses v poslední době zúčastnila?

Holky z marketingu měly stánek na nedávném veletrhu pracovních příležitostí Profesia days, kde jsem byla účastníkem panelové diskuse na pódiu, zúčastnila jsem se konference pro výjimečné ženy Be Unique v Brně, nenechala jsem si ujít Marketing festival v Praze a samozřejmě jsem nemohla chybět na Akčních ženách v Bratislavě.

Co se ti líbí na práci v marketingu?

Ať pracujete v marketingu v jakékoli oblasti, vždy je to jen a jen marketing. Mění se akorát produkt, který má svá specifika a ta pro dobrý marketing musíte pochopit. Mění se vaše cílové skupiny a samozřejmě vaši kolegové :-). Na marketingu je krásné, že vás přivede k rozmanitým produktům, do různých oblastí. Nemusíte studovat 5 let vysokou školu, abyste byla úspěšná, měla výsledky a radost ze své práce.

V jakých firmách jsi získala marketingové zkušenosti?

Moje praxe dokazuje, že markeťák je potřeba v každé firmě, stejně jako účetní. Marketing jsem zajišťovala v herním centru BRuNO family parku, jeho restauraci Hnízdo, v oční klinice Neovize nebo dětském gym centru. Každá zkušenost mi velmi dala a posunula mne o velký kus dál.  

Kde pracuješ teď?

Pracuji v marketingu menší české softwarové společnosti Reservio, která vyvíjí online rezervační systém. Máme zákazníky po celém světě. Spolupracujeme s drobnými i většími podnikateli především v oblasti krásy a péče o tělo, radíme firmám prostřednictvím našeho blogu a stále rozšiřujeme dosah naší služby. Nedávno jste si o nás mohli přečíst článek ve Forbes.

Zvládáš mimo svou práci a facebookovou skupinu ještě něco navíc?

Moje práce i aktivity pro Holky z marketingu mě baví a nabíjejí mě energií. Díky tomu stíhám i péči o rodinu a dvě děti, domácnost a dům se zahradou, spravuji facebookovou stránku pro naši místní část, vedu skupinu pro rodiče dětí z baletní školy a občas se ještě přidám do organizačního týmu nějaké zajímavé akce nebo konference pro ženy.

Máš nějaké další plány a sny?

Těch je určitě mnoho. Na vysoké jsem se věnovala japonštině a ráda bych se k ní vrátila. Fascinuje mne Japonsko a japonská kultura. 日本に行きたい

Co bys vzkázala ostatním ženám, které by se rády zapojily do marketingového dění v Brně, ale zatím se neodhodlaly?

Holky, neseďte doma. Nevadí, že máte malé děti, nevadí, že děti nemáte. V naší skupině jsou ženy s různým vzděláním, mladé holky i ženy přes padesát, maminky na mateřské nebo maminky podnikatelky s malými dětmi. Zapojují se do aktivit, chodí na akce a školení, vzdělávají se a inspirují. Ženy 50+ a maminky na mateřské mají vstup na většinu akcí zdarma. Pokud cítíte, že vám chybí společnost podobně smýšlejících lidí, najděte si je. Klidně přes FB skupiny. Pokud jste rády akční nebo se zajímáte o marketing jako 1000 dalších holek z Brna, přidejte se k nám, k Holkám z marketingu a Akčním ženám.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *