Zadejte hledaný výraz

TISKOVÁ ZPRÁVA VZDĚLÁVÁNÍ ŽURNÁL

Úspěch pro Czechitas! Díky grantu vybudují vzdělávací centrum Czechitas House

Dita_prikrylova_workshop

Nezisková organizace Czechitas, která vzdělává ženy a děti v digitálních dovednostech, vytvoří své první velké vzdělávací centrum v Brně. Dostane jméno Czechitas House a bude se nacházet v nově vzniklém komplexu budov Ponávka. Prostory dostali Czechitas darem na dva roky s tříletou opcí od developera CTP. Součástí smlouvy je také nákup veškerého vybavení. V přepočtu jde o grant v hodnotě zhruba 25 milionů korun.

„Jsme velice rádi, že nám společnost CTP umožnila využít své nově vzniklé prostory. Trvale se potýkáme s tím, že nemáme dost místa na školení účastníků našich kurzů. Tímto krokem můžeme zorganizovat více akcí a tím dostat více IT do holek a dětí,“ říká obchodní ředitelka Czechitas Lenka Franců, která vedla veškerou komunikaci se společností CTP.
Po roce jednání by se tak ještě letos měli Czechitas stěhovat do zcela nových prostor. Celkem získají pro své aktivity dvě patra a více než 1 500 m2 s kapacitou až 350 osob.

„Plánujeme v uličním patře vybudovat spíše komunitní centrum – kavárnu, dětský koutek a menší kanceláře. Horní patro už bude více o vzdělávání. Bude zde velká přednášková aula, relaxační místnost, zázemí pro lektory, kanceláře zaměstnanců Czechitas a tři menší učebny na workshopy. Máme v úmyslu využít kapacity na maximum možného. V plánu máme uspořádat v Brně celkem 326 akcí pro zhruba šest tisíc účastníků za rok,“ upřesňuje Franců.

„Je to neuvěřitelné. To, o čem jsem od začátku snila, se stalo skutečností. Budeme mít vlastní ‚školu‘! Jsem nadšená a těším se na ty další stovky pozitivních příběhů, které budeme moct napsat,“ doplňuje Dita Přikrylová, zakladatelka Czechitas.
Pokud bychom měli celkovou injekci pro Czechitas v Brně vyčíslit, jedná se o největší podporu, kterou tato neziskovka kdy dostala. Když přepočítáme odpuštěný nájem a investici do vybavení prostor, dostaneme se po dvou letech provozu na částku 966 389 eur, tedy v přepočtu na necelých 25 milionů korun.

„Jsme hrdí na to, že můžeme být ve spojení s Czechitas. Je to pro nás přínosné ve více směrech než jen v rámci naší společenské odpovědnosti. Vzájemná spolupráce například rozvíjí oba dva týmy díky společnému sdílení znalostí a zkušeností“, konstatuje Remon Vos, ředitel CTP.

Czechitas team

Czechitas aktuálně řeší stejný problém s nedostatkem místa i v Praze, kde je poptávka po jejich vzdělávacích aktivitách ještě větší než v Brně. „Aktuálně v Praze hledáme takové vhodné prostory, abychom mohli dělat i několik workshopů najednou. Zájem je obrovský a dívky kvůli našim omezeným kapacitám cestují na naše akce z Prahy i do regionů. V Praze bychom ihned obsadili trojnásobný počet míst. Inspirováni Brnem už dnes hledáme podobné spolupráce v Praze a doufáme, že se nám to během roku podaří. Já moc děkuji CTP, že nás takto podpořili,“ uzavírá Přikrylová.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *