Zadejte hledaný výraz

ROZHOVORY

Na cestu zdravého stravování mne dovedla láska

MyKitchen, jako má kuchyně, měla být prostorem, kde si můžeme naplňovat svoji podstatu, jít cestou své seberealizace a cítit sílu ženské pospolitosti a podpory a síly celku“, popisuje v našem inspirativním rozhovoru Petra Krejčová.

Jste vystudovaná právnička. Co vás přivedlo na cestu zdravého stravování a tím spojeného projektu MyKitchen?

Na cestu zdravého stravování mne dovedla láska (smích). Zamilovala jsem se do surfare z Floridy, který byl vegan a po dlouhých diskuzích na téma veganství jsem se rozhodla vyzkoušet veganskou stravu. A otevřel se mi svět úplně nových chutí, začalo mne bavit experimentovat s chutěmi a už pro mne nebylo cesty zpět ke klasice. Skrz život na pláži, kdy jsme přes den jedli vyzrálé ovoce a naše oblíbené tortily se zeleninou, jsem se na čerstvých chutích stala závislá (smích).
A další životní změnu v mém životě přineslo narození mé dcery. Mateřství pro mě bylo tak naplňující, že jsem cítila, že se i jiných oblastech svého života chci věnovat činnostem, které mne budou stejně hluboce naplňovat a dávat mi smysl.
Proto jsem se již nevrátila ke své původní profesi a začala hledat tu svoji cestu, byť jsem ze začátku věděla jen to, že je spojená se zdravým jídlem. Cesta k založení byla pak ještě poměrně dlouhá.

vegan strava, mykitchen, zdravé jídlo

foto: archiv Petra Krejčová

Kde a jak jste získala informace o vegetariánských, veganských produktech?

První roky jsem četla knihy, články a rozhovory na internetu. Veganství v té době už bylo V USA velmi rozšířené, takže jsem měla informací od odborníků dost. Chtěla jsem vědět o všem, jak klasickou stravu nahradit tak, aby mi nic nechybělo a abych uměla odpovídat na otázky, kde beru vápník, železo a vitamín B12 (smích).

Jak vás obohatila zkušenost s farmářskými trhy?

Byla to doba, teď když se ohlédnu, plná nadšení. Doma jsem umíchala pomazánky a jen s nadšením a touhou mé zdravé pomazánky dostat mezi lidi, jsem jezdila po snad všech farmářských trzích, které v Brně byly. A tam celé 3 hodiny neustále mluvila. O tom, že jsou pomazánky jen ze semínek a oříšků, a lidé kroutili hlavami, nevěřili, ale zkoušeli a ochutnávali a pak se vraceli a pochvalovali si chutě a stále se dost divili, jak to drží pohromadě. A pak sdíleli recepty. Byla jsem vždy naprosto vymluvená, ale šťastná a překvapená, když jsem vše vyprodala.
Dle mého názoru je dobré nepřeskočit žádnou z fází vývoje. Naučilo mě to odhadovat množství, síly, pracovat v polních podmínkách, sklízet první úspěchy. A jen díky tomu jsem se dostala do farmářských prodejen, přišly nabídky nachystat občerstvení na akce.

vegan strava, mykitchen, zdravé jídlo

foto: archiv Petra Krejčová

Kdy nastal ten moment, když jste se rozhodla pro vytvoření projektu, značky MyKitchen?

V momente, kdy jsem se rozhodovala, zda skončit mé podnikání a odjet žít na Floridu.

Pro ty, které neznají vaší značku, jak by jste popsala váš koncept?

MyKitchen, jako má kuchyně, měla být prostorem, kde si můžeme naplňovat svoji podstatu, jít cestou své seberealizace a cítit sílu ženské pospolitosti a podpory a síly celku.
Vnímám, že přijímáním stravy v její nejjednodušší přírodní podobě v sobě oživujeme naši přirozenost, skrze přirozenou stravu se stáváme vědomější součástí všeho co je kolem nás a to nás vede k vědomějšímu, šťastnějšímu životu.
MyKitchen je kuchyní zdravého životního stylu. Nabízíme zdravé veganské snídaně, obědy a večeře, dodáváme krabičkované saláty a pomazánky do farmářských prodejen, připravujeme zdravé občerstvení na akce a chystáme zdravé cateringy na objednávku.

vegan strava, mykitchen, zdravé jídlo

foto: archiv Petra krejčová

Jak a odkud získáváte nové recepty?

Nové recepty chodí samy. U mě jde vždy o hraní si s chutěmi, někdy přímo v kuchyni, někdy jen s tužkou a papírem, inpirace přichází sama (smích).

Rozrostly jste se o několik poboček, jak zvládáte time management mezi dcerkou a MyKitchen?

Poslední dobou už nepracuji po 5te hodině, ani neberu telefony, tak abych se mohla věnovat soustředěně jen jí.
Ale zrovna rovnováha mezi životem v práci, časem stráveným s dcerou a časem, který mám jen sama pro sebe, je pro mne v podstatě po celou dobu podnikání hodně velkým tématem. Ne vždy to vše totiž zvládám vybalancovat podle svých představ.

vegan strava, mykitchen, zdravé jídlo

foto: archiv Petra Krejčová

Jak vnímá vaše dcera váš postoj k zdravému životnímu stylu?

Je si vědomá toho, co je zdravé a co ne, vnímání zdravého životního stylu a správný výběr potravin je pro ni velice přirozené. I když nejí vždy zdravě, je si vědoma toho, jaký výběr dělá.
A jak vnímá můj postoj? To nevím, myslím, že je to pro ni prostě úplně přirozená věc (smích).

Čtěte také: Za nejdůležitější považuji vnitřní impulz a vnitřní motivaci!

Vždy se ptáme naše akční ženy, co by rozhodně vynechaly a co si pochvalují, tedy co je nejvíc baví na práci?

Baví mne pestrost a různorodost. Možnost být kuchařkou, barmankou, provozní, manažerkou, majitelkou, vnímat výzvy každé z rolí, učit se v nich nové dovednosti, vnímat svoje vlastní limity i talenty.
Vynechala bych finanční stresy.

Prosíme o 3 rady pro naše budoucí akční ženy, které třeba váhají, jestli vůbec začít.

Jít cestou vlastní seberealizace je ohromné štěstí a dar.
Poslechněte hlas svého srdce, netlačte, nechte se vést. Věřte v sebe, v to, že co se má dít, se bude dít.
Těch cest, kterými můžete jít je tolik, způsobů, kterými se to může realizovat je tolik, nelpěte na jednom. Vše by se mělo dít s lehkostí, a v plném vědomí a víře, že vše se děje jak má.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *