Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY APLIKACE BYZNYS MARKETING SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Využití Pinterestu pro váš byznys

A tenhle bradatý znáte? „Víte, kolik váží jeden metrosexuál? Jeden instagram!“ V době globální komunikace již jaksi ani nevnímáme, kolik globálních sociálních médií, platforem a sítí je pospřádaných v pavučinách globálních komunikačních megasítí. Jednou z prvních vizuálních platforem je Pinterest, spuštěn již v roce 2009. Máme provás pár „pinů“, jak lze Pinterest skvěle využít pro váš byznys.

Nemusíte být zrovna…

… top influecerka, která na Pinterestu doslova žije, ve dne i v noci. Pomocí promyšlených firemních profilů, pinů, kolekcí či nástěnek můžete zpropagovat jakýkoliv byznys, jenom je nutné vědět, jak na to. Když to krom špičkového vizuálu navíc i správně podáte a zakomponujete do titulků i popisků také nezbytnou SEO magii, možná se budete divit. A nejde, vážně absolutně nejde o to, kolik lidí váš profil sleduje a kolik dostanete lajků.

Pinterest je ženská platforma

Kouzlo využívání vizuální platformy tkví v jejím poslání: inspirovat. Lidé na Pinterestu hledají vizuální inspiraci a když prolétneme globální statistiky, můžeme směle tuhle platformu nazývat „woman friendly“. Ne zrovna profánně profeminizovanou –  pochopitelně na pinech fičí i miliony chlapů – ale jde o intenzivně ženskou platformu. Každá žena aktivní na Pinu jistě v březnu zaznamenala v rámci kolekce Pinterest Shop podporu podnikajících žen přímo ze strany Pinterestu.

Podívejme se namátkou na nejsledovanější oblasti a kategorie: handmade, dekorace, ozdoby, umění, bydlení, cestování, vše pro miminka, recepty, fashion, ženská móda a kosmetika, ale i vzdělávání. Neznamená to ale, že na Pinterestu nemůžete být akční ženou a efektivní byznyswomankou s čímkoliv jiným, čím se zabýváte. Mezi dlouhodobě nejčastěji vyhledávané témata patří také rodina, zdraví, domov a finance.   

Statistická nástěnka Pinterestu

 • globálně více než 430 milionů uživatelů
 • z nich více než 40% si prohlíží piny z důvodu nákupu
 • až 77% uživatelů objevilo na Pinterestu novou značku nebo produkt
 • až 84% návštěvníků používá Pinterest při nákupním rozhodování
 • neuvěřitelných 98% uživatelů zkusilo něco nového po inspiraci na Pinterestu
 • kolem 322 milionů unikátních návštěvníků měsíčně
 • v České republice je na Pinu registrováno již víc než milion uživatelů
 • na Pinterestu je více než 70% žen ve věkovém rozmezí 25-35 let
 • Pinterest je „dospělá“ sociální platforma, absentuje v ní věková skupina návštěvníků 13-17
 • Pinterest navštěvují zejména lidé v aktivním a produktivním věku – až 94%
 • 34% návštěvníků je ve věku 18-29, rovněž 34% ve věku 30-49
 • Pinterest zajímá i zralejší věkové skupiny
 • 26% návštěvníků má věk 50-64, 16% tvoří senioři ve věku 65+
 • akce Pinterest Inc. se prodávají v den psaní článku na burze NYSE za 58,78 USD

Zdroj: akcnezeny.sk

Nenechávejte komunikaci přes Pinterest „navolno“

Pokud chcete sociální platformy, sítě a média využít pro podporu svých podnikatelských aktivit, bez komunikační strategie to nepůjde. Vážně to nefunguje takhle: „Musíme ty sociálky zahltit nějakými příspěvky a hotovo“. Každá sociální síť nebo platforma vyžaduje jinou promyšlenou strategii. A vůbec to nemusí znamenat, že musíte být aktivní na všech sociálních sítích. Pokud patří do vaší cílovky ženy, je pro vás Pinterest ideální řešení.

Jak na Pinterest? 

Jestliže váháte, zda na své marketingové cíle můžete využít také Pinterest, máme pro vás vynikající inspirativní cestu. Uznávaná česká lektorka Michaela Žáčková vás provede vesmírem Pinterestu a ukáže vám, jakým efektivním nástrojem rozvoje vašeho podnikání může tahle vizuální sociální platforma být.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

 • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *