Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ MÁMY AKČNÍ TIPY BYZNYS KNIHY MATEŘSTVÍ

,,Chtěla jsem si to vše uchovat,“ říká Kateřina, autorka deníku Ma&Mi

Těhotenství je bezpochyby nejkrásnější období v životě ženy. Na tom jsme se s Katkou jednoznačně shodli. Katka se rozhodla vyjít s kůží na trh a vydat svůj první deník pro všechny budoucí maminky. V čem je výjimečný? A proč by si ho každá budoucí akční maminka měla pořídit? Prozradí Kateřina Kotačková.

Jste maminka 3 dětí, která se rozhodla napsat Deník Ma&Mi. Můžete nám nejprve říci, kdy to stíháte? :)

Díky svému mateřství jsem daleko větší oborník na time management. Určitě to tak má každá maminka, která na rodičovské cítí potřebu se nějak realizovat. Efektivita práce roste s počtem mých dětí. Ovšem pomoc mého manžela a potažmo celé rodiny je velmi důležitá.
Já jsem neskutečně kreativní a činorodý člověk. Abych byla šťastná musím stále něco podnikat, tvořit, učit se. Pokud při své práci padáte do flow, děláte, co vás baví, čas se vždy najde. Není a ani nebylo to několik hodin denně. Jsou to spíše minuty ale nacházím je.

Bezpochyby, základem podnikání na mateřské je rodina. Máte však ještě nějaké vychytávky, které by mohly pomoci budoucím maminkám, které chtějí pracovat i s miminkem?

Vždy je situace odlišná. Každé miminko je jiné a navíc se mění jeho spánek a potřeby s tím, jak se vyvíjí. Další hack pro maminky je netlačit na sebe. Umět se zastavit. Srovnat si priority a být s tím v pohodě. Když bude matka spokojená, bude spokojené i dítě. Lehce se to řekne a hůře dělá. Já vím😊Několikrát jsem si tím prošla. Ale zkoušejte to dál. Odpočívejte a dostatečně spěte.

Jak jste se k této myšlence deníku dopracovali?

V každém mém těhotenství jsem měla potřebu si zapisovat, malovat mandaly, nějak se napojovat na miminko skrze relaxace. Zvláště pokud jste těhotná podruhé a se staráte o první malé dítě nemáte čas se nějak naciťovat na miminko v bříšku. O tom třetím už ani nemluvím😊 Bylo mi to líto. Chtěla jsem si to vše uchovat. Navíc řešíte najednou první krůčky i první pohyby. Těch vjemů je tolik.
Mám ráda deníky, knihy a papír celkově. Chtěla jsem mít něco all-in-one. Informace, místo na zápisky s bříškem, afirmace, mandaly. Na trhu jsem nic nenašla, tak jsem se vrhla na tvorbu vlastního deníku.

Měli jste vždy vydavatelské ambice?

To asi ne. Ale už od malička miluji deníčky, sešity, hezké a originální deníky. Asi se to tak mělo stát a měla jsem si vydat i svůj vlastní. Navíc Deník Ma&Mi je originální svého druhu. Na trhu pro ženy opravdu schází. Je vhodný i jako dárek, do e-shopů, do kamenných obchodů s těhotenskou tématikou.
Co najdou v deníku budoucí maminky?
Ma&Mi deník je nedatovaný. Je tedy úplně jedno, kdy si do něj začnou psát. Deník je rozdělený na jednotlivé trimestry a týdny, přičemž se v každém týdnu dozví, v jakém stádiu vývoje miminko je a co je třeba zařídit, než porodí. Unikátní je deník v tom, že obsahuje doporučení a rady i tipy od kapacit a odborníků napříč republikou (i ze zahraničí). Odborníky, kteří se zajímají o téma těhotenství, jsem pečlivě vybírala. V deníku najdou jejich know-how týkající se homeopatie, cvičení v těhotenství, výživy, sexuality v těhotenství a po něm nebo třeba i mandaly.

Proč by si měly ženy vzpomínky zapisovat?

Během těhotenství se odehrává příběh, který rozhodně stojí za to si uchovat. Čas neuvěřitelně letí a je skvělé mít jedno místo, kam si poznamenat všechny zážitky s bříškem. Postupem času si jen těžko vzpomeneme na to, jaké to bylo, co jsme cítily a co jsme v těhotenství prožívaly.

Říkate, že Ma&Mi deník je nepostradatelný průvodce na cestu těhotenství i po něm. Mohou si tedy ženy zapisovat své myšlenky i během šestinedělí?

Maminky v deníku najdou kapitolu šestinedělí, která je opravdu plná informací jako je péče o tělo po porodu, o kojící prsa, o plodnost po porodu a spousta dalšího. Je tam např. i místo na dopis pro miminko. Ten mu můžou napsat po narození a darovat pak např. k osmnáctým narozeninám. Vychytávek má několik.

Odkud jste čerpali informace?

Nechala jsem se inspirovat vámi, samotnými matkami. Vypustila jsem ven dotazník, ve kterém jsem se ptala více jak 500 respondentek, co by v Deníku ocenily, co by tam rozhodně nemělo scházet, jak by měl vypadat. Nejvíce se shodli na jedné věci. Aby byl minimalistický, a ne plný srdíček a kytiček. Aby, když si jej vezmou třeba do práce, v začátku těhotenství, hned každý nepoznal, že jsou v tom.

Kde si mohou dámy deník objednat?

Koupit a zároveň podpořit vznik Deníku Ma&Mi můžou v průběhu crowdfundingové kampaně od 7. 12. do 6. 1. 2023 tady.
Taky se dozvíte i další informace a máte možnost nahlédnout i dovnitř deníku.

Co byste vzkázala těhotným ženám?

Užívejte si tento krásný a požehnaný stav. Vše si zapisujte na památku. Zažijete ho totiž opravdu málokrát v životě.
Deník Ma&Mi vám bude věrně pro tento účel sloužit. Je v minimalistickém designu a praktické velikosti A5.

Doporučujeme sledovat:

Ma&Mi deník. Diář pro těhotné ženy. | Facebook

Ma&Mi (@maami_cz) • Fotky a videa na Instagramu

Kateřina Kotačková | LinkedIn

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *