Zadejte hledaný výraz

AKCE AKČNÍ TIPY DOPORUČENÉ EVENTY KARIÉRA NETWORKING OSOBNÍ ROZVOJ POZVÁNKY SEBEREALIZACE

Equal Pay Day 2023: máme se na co těšit

Letošní již 14. ročník největší české pracovně-zážitkové akce věnované ženám se nezadržatelně blíží, její třídenní program začne v Praze již 31. března. Ze seznamu více než 100 inspirativních žen, které na Equal Pay Day v Praze vystoupí, nebo budou vést speed a také online mentoring je vskutku náročné vybrat. Opět jsme tedy v rámci naší podpory této výjimečné akce připravili čistě subjektivní výběr výjimečných žen, na které se nejenom oplatí těšit, ale je i osobně, nebo virtuálně na Equal Pay Day zažít, inspirovat se i se leccos přiučit.

První den, pátek 31. března bude v Clarion Congress Hotel Prague věnován živým diskusím s mnoha významnými, úspěšnými a inspirativními ženami. Svou osobní zkušeností obohatí všechny přítomné také generální ředitelka Mondelēz International pro Česko, Slovensko a Maďarsko Ivana Tůmová.

Těším se na sdílení zkušeností z jiných oblastí podnikání a inovativní přístupy, které by mohly být podnětem pro naši společnost. A těším se o to více, protože tato konference je organizována ženami pro ženy, a jsem přesvědčena, že právě my ženy umíme přicházet s neobvyklými a funkčními nápady,“ předeslala Ivana Tůmová.

Z více než 70 česky a anglicky mluvících žen v rolích mentorek, které povedou hodinové diskuzní stoly na vybraná témata v sobotu 1. dubna – Mentoringový den akce, jsme vybrali Dariu Kulachek. Spoluzakladatelku Defidu Bakery, která balansuje mezi vedením rodinné pekárny, prací architektky na volné noze a projektové manažerky mentoringové platformy DoToho!

To, jak se oblékáme, je často naše první představení světu a způsob, jakým se prezentujeme, může ovlivnit náš osobní i profesní úspěch. U tohoto kulatého stolu se sejdou ženy z různých prostředí a oborů, aby diskutovaly o tom, co je a co není vhodné pro úspěšné oblékání a jak se vypořádat s výzvami a očekáváními, které s sebou přináší profesionální oblékání. Kulatý stůl se zaměří na několik klíčových témat, včetně toho, jak se oblékat do různých profesních prostředí, co si oblékat na pohovory a jak sladit osobní styl s profesními očekáváními. Zabývat se budeme také důležitostí pozitivního přístupu k tělu a sebevědomí při oblékání pro úspěch, stejně jako kulturními a společenskými vlivy, které mohou ovlivnit způsob oblékání,“ avizovala Daria Kulachek.

Mimochodem, maminky, věděly jste o tom, že na druhý den Equal Pay Day můžete vzít i své děti? Po celou sobotu, když se budete aktivně věnovat mentoringu bude o vaše ratolesti postaráno zkušenými profesionály. V Rossmánkově dětském koutku je pro děti připraven je zajímavý a pestrý program, k dispozici bude i zázemí pro kojení a přebalování nejmenších.

Novinkou letošního Equal Pay Day je FINdependence zóna, která doplní Mentoringový den. Jejím cílem je vzdělávat ženy v investování, předávat si zkušenosti i získat inspiraci. Připravena je panelová diskuse, přednášky i workshop. Zkušená publicistka v oblasti financí Marika Čupa v FINdependence zóně přivítá a vyspovídá také Pavlínu Louženskou, zakladatelku platformy #HolkyzMarketingu, leader mentorku a certifikovanou trenérku Google, publicistku věnující se novým technologiím i trendům.

60% žen si myslí, že investoři musí vypadat (a chovat se) jako Leonardo Di Caprio ve Vlkovi z WallStreet. A přitom když už se do investování pustí, mají lepší návratnost investic než muži. Proto je pro mě důležité mluvit o Investment gap a jak ji překonat,“ odpovídá Pavlína Louženská na otázku, v čem je proní důležité téma „Ženy a investování“.

Třetí den letošního Equal Pay Day, neděle 2. dubna patří online mentoringu. Ženy, které se na akci nemohou v první dva dny zůčastnit osobně, mají skvělou příležitost připojit se odkudkoliv do dopoledního a odpoledního bloku připojit odkudkoliv a pracovat tak, jak jim to bude vyhovovat – třeba z pohodlí svého obýváku. Registrované ženy mohou absolvovat 2 onlinové bloky, které zahájí úvodní rozhovor s osobností. Jednou z nich je Alena Huberová, světobežníčka, zakladatelka platformy SHELeads, medzinárodní trenérka a TEDEX spíkerka. Tématem jejího online mentoringu je: Buďte vidět, buďte slyšet: Jak to udělat, ale nepřehnat to…

Vždy se snažím vytvářet hodnotu pro své publikum. Když získají hodnotu, získají konkrétní přínosy ve své kariéře/životě v důsledku toho, že se řídí mými radami nebo pokyny, vracejí se pro další. Také sdílejí můj obsah s ostatními, a proto můj hlas slyší stále více lidí a můj okruh vlivu se rozšiřuje“, odpověděla Alena Huberová na otázku, co dělá pro to, aby byla viděna a slyšena.

Máme se letos na Equal Pay Day vážně na co těšit. Všichni, kteří největší českou zážitkově-vzdělávací akci pro ženy pilně připravují a mnozí další, kteří jí budou svou aktivní přítomnosti vytvářet, se těší už teď. I na vás, tak si to nenechte ujít, vstupenky jsou již k dispozici.

Ján Schneider

foto: Equal Pay Day

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *