Zadejte hledaný výraz

SPORT

Fotbalové MS žen je stále sledovanější

Minulý rok patřil mužskému světovému šampionátu ve fotbale. Rok 2023 si ale podmanilo mistrovství světa žen. V pořadí devátý závěrečný turnaj letos proběhl v Austrálii a na Novém Zélandu. To vše za rekordního zájmu fanynek a fanoušků u televizních obrazovek.

Triumf Španělek přitáhl rekordní sledovanost

Fotbal je nejpopulárnějším sportem světa. Tu vůbec největší pozornost pak přitahuje mistrovství světa konané jednou za čtyři roky. Poslední světové šampionáty mužů i žen zaznamenaly obrovský divácký zájem. Mužská verze z roku 2022 napsala pohádku o argentinském triumfu, který zinscenoval legendární Lionel Messi.

To už ale bylo loni. Letos byly na řadě ženy a šampionát byl opět velkolepou podívanou. Turnaj vyvrcholil finálovým duelem mezi Španělskem a Anglií, po kterém se nakonec radovaly Španělky. Vše bylo podpořeno několika rekordy ve sledovanosti.

Vrchol šampionátu za sebou nechal i finále Wimbledonu

Když si vezmeme samotné finále, tak zjistíme, že toto klání sledovalo v Anglii 14,4 milionu lidí. Ve Španělsku si pak finále zapnulo dalších 7,4 milionu diváků. O obou číslech informovala agentura Reuters. V Anglii šlo o historicky nejsledovanější finále mistrovství světa žen. Ve Španělsku jde tento rekord ještě dál. V historii této země nenajdeme žádný sledovanější ženský fotbalový zápas.

Pokud nedokážete z těchto čísel posoudit, jestli jde v porovnání s ostatními událostmi o vysoké cifry, tak kontext přinesla britská BBC. Ta uvedla, že finálové střetnutí překonalo i červencové wimbledonské finále mužů. V Anglii byla v tomto roce jen jedna sledovanější událost. Šlo o korunovaci krále Karla III.

Mistrovství světa lámalo rekordy i v Americe

Leckdo by mohl namítnout, že vysoká sledovanost v Anglii a ve Španělsku souvisí s tím, že pro obě země to bylo vůbec první finále světového šampionátu. K obrazovkám ale zasedlo spoustu lidí také v USA. Amerika platí v ženském fotbale za velmoc, na jedné z největších akcí fotbalového kalendáře přitom nečekaně skončila už v osmifinále.

Finále bez americké účasti se hrálo naposledy v roce 2007. Tehdy ale závěrečný souboj podle serveru deadline.com sledovalo o 150 % méně diváků než letos. Brzké vypadnutí Američanek přitom nebylo pro zámořské diváky jedinou věcí, která by je měla na první pohled od sledování odradit.

Američtí fanoušci si ke sledování finále pravděpodobně spíše vařili silnou kávu, než že by sahali pro vychlazené pivo. Pokud jste totiž vrchol šampionátu chtěli sledovat v Los Angeles, tak se začínalo ve tři ráno. V New Yorku připadl výkop na šestou. I přesto letošní mistrovství světa žen bouralo rekordy.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *