Zadejte hledaný výraz

AKCE KULTURA UMĚNÍ

Gospel Night je zpět!

Gospel Night je zpět!

Po dvouleté pauze se konal poslední adventní neděli další ročník projektu Gospel Night zpěvačky Leony Gyongyosi.
Tentokrát se jednalo již o 8. ročník. Tradičně se konal v pražské Betlémské kapli. Vzhledem k pauze z důvodů pandemie byl letošní koncert velmi očekávaný. Betlémská kaple byla zaplněna příznivci gospelové hudby a program byl opět nad očekávání. Adventní předvánoční koncert se povedl na výbornou. Diváci tleskali a nechyběla ani závěrečná standing ovation.

Na pódiu diváci kromě autorky projektu Leony Gyongyosi mohli vidět téměř 50 účinkujících. Největším „překvapením“ v podobě hostů byli opět Leoniny přátelé z USA, konkrétně gospeloví zpěváci z Andrews University z Michiganu, díky nimž celý koncert dostal tu pravou gospelovou atmosféru. Písně jako Bridge Over Troubled Water nebo Hallelujah v podání Leony a amerického doprovodu byl opravdu parádním zážitkem a pohlazením po duši.

Celý koncert byl od začátku až do konce plný emocí. Na pódiu zpívala kromě jiných zpěvačka Yanna, Leonina sestra – rockerka GYGY, manželé Pechovi, Vojta Drahokoupil nebo školní pěvecký sbor z Mezinárodní konzervatoře, kde Leona vyučuje.

Jsem moc ráda, že se letos po tak dlouhé pauze mohl Gospel Night opět konat. Mám velkou radost, že tu mohli být opět moji přátelé z USA a že na koncertě vystoupilo tolik skvělých hostů. I pro mě to byl neuvěřitelný zážitek. Dostávám teď spoustu milých reakcí na koncert, kdy mi lidé píší, jak byli nadšeni, jak se jim to líbilo, jak někteří i plakali….Jsem za to moc šťastná a vděčná,“ dodává Leona Gyongyosi.

 

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *