Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ZDRAVÍ ŽIVOTNÍ STYL

Jak používat syrovátkový proteinový koncentrát?

Syrovátkový proteinový koncentrát, označovaný na výrobcích jako WPC, je nejčastěji používanou formou bílkovin v proteinové výživě. Navíc je pravděpodobně také nejrozšířenějším proteinovým doplňkem, a to díky své nejnižší ceně ve srovnání s ostatními formami (izolát a hydrolyzát). Stojí proto za to zjistit si o WPC něco více a zjistit, kdy je nejlepší jej konzumovat a v jakých situacích přináší použití syrovátkového proteinového koncentrátu nejlepší výsledky.

Jak se rozlišuje syrovátkový proteinový koncentrát?

Syrovátkový proteinový koncentrát (WPC) je druh proteinového doplňku, který se rozlišuje především na základě složení výrobku. V případě bílkovinných doplňků stravy se přirozeně jedná o bílkoviny, které budou tvořit většinu složení. V případě WPC bude naopak tvořit přibližně 80 % celkové výživové hodnoty. Zbytek složení obvykle tvoří sacharidy, tuky, voda a můžete v něm najít i doplňky v podobě vitaminů a/nebo minerálních látek.

Je však třeba mít na paměti, že existuje obrovské množství proteinových doplňků typu WPC a mnohé z nich se mohou lišit složením. Například WPC s vyšším podílem tuků a sacharidů budou mít vyšší kalorickou hodnotu. To je skvělé, pokud je vaším tréninkovým cílem budování hmotnosti, protože je nutné vytvořit ve stravě kalorický přebytek.

Při hledání vhodného proteinového doplňku typu WPC stojí za to věnovat pozornost nabídce obchodu ALLNURITION (https://allnutrition.cz/Koncentraty_wpc-k1004.html) a jejich nejprodávanějšímu syrovátkovému proteinovému koncentrátu. Vyznačuje se vysokým obsahem bílkovin a je k dispozici také v mnoha příchutích. Vše je navíc k dispozici za atraktivní poměr cena/kvalita, což stojí za zmínku.

V jakých situacích je nejlepší používat proteinovou výživu WPC?

Proteinové živiny se v zásadě dobře hodí pro všechny druhy diet a tréninkových cílů. Jako hlavní tvůrce svalové hmoty jsou bílkoviny nezbytné jak pro redukci, tak pro budování hmotnosti. Navíc mohou být proteinové doplňky užitečné i při hubnutí, a to jako jakýsi blokátor chuti k jídlu, protože udržují pocit sytosti a usnadňují tak kontrolu „mlsání“ mezi jídly. V jakých dalších situacích se syrovátkový proteinový koncentrát osvědčuje?

  • Suplementace po tréninku – WPC před i po tréninku může přinést měřitelné výhody. Při použití jako předtréninkový doplněk bílkoviny a sacharidy vyživují svaly na cvičení. Na druhou stranu, pokud jsou konzumovány během tzv. potréninkového výživového okna, umožňují tělu rychlejší regeneraci.
  • Příliš málo bílkovin ve stravě – to je přirozený důvod, proč začít používat doplňky stravy a suplementy. Pokud je potřeba bílkovin příliš vysoká na to, aby mohla být zcela zajištěna v potravě, WPC pomáhají tyto nedostatky účinně pokrýt.
  • Provádění změn v jídelníčku – když chcete změnit a zpestřit své stravovací návyky, je často obtížné udržet ve stravě stálou a vysokou hladinu bílkovin. V takovém případě syrovátkový proteinový koncentrát splní úlohu doplnění nedostatků v jednotlivých dnech apod. Je to o to výhodnější, že WPC lze přidávat do různých pokrmů a pečiva.
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *