Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY INSPIRACE KOSMETIKA KRÁSA TIPY uchovávání

Jak správně uchovávat kosmetiku, aby vám vydržela co nejdéle?

Víte, jak správně skladovat a uchovávat kosmetiku? Ať už jde o krémy, make-up, nebo nejrůznější séra, to, jak je skladujete, má vliv na jejich trvanlivost. Přečtěte si několik tipů, které vám pomohou udržet kosmetiku kvalitní po delší dobu.

Všechny naše kosmetické produkty, zejména pak ty, které se aplikují na tvář, si zaslouží dobrou péči. To zahrnuje zejména způsob, jakým je skladujeme, a místo, kde je uchováváme. Díky tomu vám vydrží déle. Věděli jste například, že většina sér by se měla skladovat ideálně v lednici?

S produkty na péči o pleť do chladu

Většina pleťové péče má konzistenci krému, gelu nebo tekutého séra. Všechny takové produkty se doporučuje uchovávat při teplotě do 12 stupňů, proto je pro ně ideální držet je v lednici. Chlad a tma pomáhají prodloužení životnosti produktů. Příjemným bonusem je také to, že chladivý efekt napomáhá zmírňovat známky únavy, otoků a tmavých kruhů pod očima. Zejména po ránu je proto aplikace studeného očního krému žádoucí.

Tip: V ledničce můžete kromě produktů na péči o pleť skladovat také laky na nehty, které při nízkých teplotách nebudou tak rychle vysychat.

Lednice svědčí i make-upu

Do ledničky můžete dát také tekutý make-up, řasenku, stíny nebo tvářenku. I jim chlad prodlouží životnost. Nejlepší je takto uchovávat již otevřené produkty, ale neuškodí to ani těm, které máte v zásobě a na použití teprve čekají.

Kosmetika v koupelně

Pokud nechcete nebo nemáte možnost uchovávat veškerou svou kosmetiku v lednici, snažte se ji mít na suchém a tmavém místě. Nechávat ji v koupelně sice není ideální, jelikož vlhko a teplo mohou narušit některé ingredience v produktech, a tím snížit jejich efektivitu, ale někdy prostě není zbytí. Jestliže tedy máte své produkty uloženy v koupelně, snažte se je skladovat ve skříňce nebo na jiném suchém a tmavém místě. Skvělé jsou například organizéry a boxy do koupelny, které navíc i hezky vypadají a udrží vám ve všem pořádek.

Parfém nechte na tmavém místě

Mnoho parfémů má nádherné flakony, které samy o sobě vypadají jako umělecký kousek. Často nás tak láká mít je někde na očích a kochat se jejich krásou pokaždé, když kolem nich projdeme. A mnohdy to také bývá místo, kam dopadá slunce. Parfémům ale zrovna takové umístění moc neprospívá a spíše si libují v tmavých prostorech, kde jim světlo a teplo nemůže škodit a měnit tak dokonce i jejich vůni.

Pudr nepatří ani do lednice, ani do koupelny

Pudrové a sypké produkty by neměly být ani v lednici, ani v koupelně. Vlhkost jim spíše škodí, než že by jim pomáhala. Tyto produkty skladujte nejlépe mimo tyto prostory, například v kosmetickém stolku v ložnici, v organizéru, kde na ně nebude svítit světlo, nebo třeba v boxu na suchém místě.

Většina řasenek je nenáročná

Kosmetika, jako jsou řasenky či například fixační spreje, je nenáročná a bez obav ji můžete mít na temnějším místě s konstantní teplotou. Nemusíte se bát uschovat je ve skříňce v koupelně, dávejte si ale pozor na datum spotřeby a produkty po záruce už raději vyhoďte a nepoužívejte je.

foto: Irina Kvyatkovskaya / Shutterstock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *