Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY KARIÉRA REDAKČNÍ VÝBĚR

Jak využít LinkedIn naplno?

LinkedIn je sociální síť, která slouží především k hledání práce, nabírání zaměstnanců a budování osobního brandu. Tuto síť využívá přes 750 milionů uživatelů ve 200 zemích po celém světě. Není proto divu, že celosvětově patří k nejoblíbenějším nástrojům pro hledání práce.

Dle statistik až 94 % personalistů své kandidáty prověřuje právě na LinkedInu. Pokud tak ještě nemáte profil na této sociální síti, je nejvyšší čas si ho založit. Podívejte se na základní rady, jak postupovat.

1.    Přiložte reprezentativní fotku

Na LinkedIn můžete nahrát profilovou fotografii. Je dobré této možnosti využít, protože díky fotce bude váš profil působit osobitějším dojmem. Pamatujte ale na to, že by fotka měla být reprezentativní a na úrovni. Selfíčka, momentky z party a podobné snímky si nechte na Instagram, na LinkedIn se hodí portrét s neutrálním pozadím.

2.    Popište své předchozí pracovní zkušenosti

Když vyplňujete svůj profil, dejte si na tom opravdu záležet. Důležité je věnovat se především vašim předchozím pracovním zkušenostem. Pokaždé byste měli uvést název pozice, firmu, odkdy doky jste na dané pozici působili a ideálně také stručný popis toho, co bylo náplní vaší práce, za co jste zodpovídali a jaké nástroje jste při práci využívali.

3.    Vypište kurzy a certifikáty

Nebojte se také pochlubit vaším vzděláním. Nemusí se jednat pouze o školy – pokud jste absolvovali profesní kurzy, nebo obdrželi certifikáty potvrzující vaše dovednosti, určitě je na svém profilu nezapomeňte zmínit. Dodá to tak dojem, že se se ve své profesi rozvíjíte a zajímáte se o nejnovější trendy.

4.    Nezapomeňte na dobrovolnictví

Pokud zatím nemáte příliš relevantních zkušeností, můžete personalisty zaujmout také jinými dovednostmi. Ideální je v tomto případě sekce dobrovolnictví, kde můžete popsat své aktivity v rámci studentských spolků a tak podobně. Opět je dobré se tu stručně rozepsat, co konkrétně jste dělali a čeho jste na dané funkci dosáhli.

5.    Nahrajte své CV

Věděli jste, že na LinkedIn můžete nahrát také své CV? Je to skvělá možnost, jak se odlišit od ostatních. Jak životopis na LI nahrát se dozvíte například v tomto článku.

6.    Spojte se se známými

LinkedIn je sociální síť a poskytuje tak skvělou možnost networkingu, můžete toho využít ve svůj prospěch. Nejprve si přidejte své známé a kolegy, LinkedIn vám také sám bude doporučovat lidi, které možná znáte. Jedná se většinou o lidi, se kterými jste například studovali, nebo lidi se stejnými zájmy. Nebojte si přidávat lidi, které osobně neznáte, ideálně jim napište zprávu, proč se s nimi na chcete spojit, zvýší to tak vaši šanci na přijetí žádosti.

7.    Sdílejte relevantní obsah

Na LinkedInu můžete také dobře budovat svůj osobní brand. Pokud tedy máte co říct k vašemu oboru, určitě si to nenechávejte pro sebe. Na této síti můžete sdílet své blogové příspěvky, nebo také posty, kde se vyjádříte k nejnovějším trendům v oboru a podobně. Nezapomínejte na to, že LinkedIn je především profesionální síť – fotky roztomilých koťátek tak sdílejte spíše na méně formální sociální sítě jako je Facebook, nebo třeba Instagram.

Vytvoříte-li si na síti LinkedIn působivý profil a přidáte na tuto platformu svůj životopis, můžete několika jednoduchými kroky upoutat pozornost personalistů nebo dokonce zvýšit počet svých profesních kontaktů. Proč to tedy nezkusit?

Další rady ohledně LinedInu najdete tady.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *