Zadejte hledaný výraz

AKCE BYZNYS DOPORUČENÉ KARIÉRA NETWORKING PODNIKÁNÍ ŽEN SEBEREALIZACE VZDĚLÁVÁNÍ

Přihlásili jste se do Akademie pro začínající podnikatelky?

Náš akční portál s radostí a respektem pomáhá zvyšovat věhlas přestižního vzdělávacího projektu Akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE).

Cílem Akademie je ženám, které podnikají méně než 3 roky, nebo mají podnikatelský nápad, poskytnout potřebné know-how a kontakty, aby mohly svůj podnik rozjet, zlepšit nebo posunout na vyšší úroveň.

Akademii již počtvrté v naší zemi pořádá Business & Professional Women CR (BPWCR), nezisková organizace dlouhodobě podporující ženy v jejich ekonomické nezávislosti. Za programem stojí již druhým rokem koordinátorka Michaela Melicher. Program je veden skvělými facilitátorkami Julií Válkovou, Šárkou Jiřičnou a Lucií Krausovou, absolventkou Akademie. Tato výjimečná iniciativa je pořádána za podpory Velvyslanectví USA v České republice.

Vítězky dosavadních ročníků AWE, zleva: Helena Bartošová, Eliška Stofferová, Klára Hrdá

Čím je česká AWE výjimečná?

I letos mají všechny české začínající podnikatelky jedinečnou možnost přihlásit svůj projekt do 4. ročníku AWE, uzávěrka přihlášek je o půlnoci 12. března. Ze všech přihlášených projektů budou i letos vybrány ty s největším potenciálem růstu, i s ohledem na regiony, ze kterých se ženy hlásí. A autorky, zakladatelky vybraných projektů budou mít možnost absolvovat kompletní vzdělávací cyklus AWE od dubna do září.

Z důvodu zachování vysoké kvality se vzdělávacího programu AWE může letos zůčastnit pouze 45 žen.

Tento certifikovaný vzdělávací projekt iniciován americkou vládou nabral od roku 2019 globální rozměry. V roce 2023 byli začínajícím podnikatelkám k dispozici studijní programy AWE ve více než 100 zemích a otevřely tak cestu k podnikání pro 25 000 žen.

V České republice tento prestižní vzdělávací projekt realizuje od roku 2021 nezisková organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) s podporou velvyslanectví USA v ČR. Dámy z BPWCR musíme pochválit, protože jejich koncept programu AWE patří dlouhodobě mezi nejlépe hodnocený ze všech zapojených zemí naší planety.

Čím je AWE výjimečná dle žen, které jsou její součástí?

I při AWE samozřejmě platí: „Lépe jednou zažít jako stokrát slyšet“ a když jsme se loni ptali nejenom účastnic, ale i facilitátorek na to, co pro ně osobně AWE znamená, dostali jsme vesměs zajímavé a inspirativní odpovědi.

Vítězka soutěže o nejlepší projekt AWE 2023 Eliška Stofferová

A hned po úvodním semináři jsem věděla, že mé rozhodnutí bylo správné. Že jsem chytla za pačesy příležitost, která se v našich životech často neopakuje. A myslím, že poměrně brzy to pochopila i Andy. Proto jsem od ní i od svých kolegyň dostala maximální podporu k tomu, abych se AWE mohla věnovat. A tím také začal interní přerod doposud poměrně „punkové“ firmy.

Také díky AWE naši Anelu „profesionalizujeme“, nabraly jsme spoustu tipů a inspirace, vytvořily si podpůrnou skupinku žen, se kterými můžeme konzultovat kdejaký problém, začaly budovat širší networking, dostaly se do povědomí dalších lidí. Je toho opravdu hodně. Energie do AWE vložená se nám určitě mnohokrát vrátila.“

Facilitátorka AWE 2023 a 2024 Šárka Rooya Jiřičná

Facilitovat tuto Akademii pro začínající podnikatelky je mi velkou ctí. Je to pro mne zkušenost s jinými obory a potvrzení toho, že má expertíza je univerzální napříč jimi. Zároveň je pro mě podnětné být součástí skvělého týmu BPWCR.“

Facilitátorka AWE 2023 a 2024 Julie Válková

Když jsem před třemi lety poprvé zahlédla na Facebooku výzvu k podání přihlášek do AWE Akademie, tak jsem si v duchu pomyslela, jak by se mi líbilo být součástí takového projektu. Takže je to vlastně splněný sen, cítím tu, že žiju svoje poslání, protože věřím, že podnikání může ženám opravdu dát svobodu a nezávislost.

Tím, že sama podnikám už skoro 10 let v několika různých oborech, tak se dokážu podívat na životaschopnost projektů našich studentek AWE a dát jim tipy, jak vlastně online marketing pojmout, jak přirozeně nabízet svoje služby nebo produkty a jak nejlépe uchopit svou značku (nejen) na sítích.“

Koordinátorka AWE Michaela Melicher

Jde o budování komunity akčních žen, podnikatelek, které si můžou navzájem být oporou. Některé spolupráce v rámci intenzivního čtyřměsíčního studia pouze začnou a jejich výsledky budeme sklízet až v průběhu roku. Studium dává spoustu podnětů k zamyšlení, know-how, přináší nápady a jiné úhly pohledu, ale zapracovat to do podnikání/podnikatelských plánů bude chtít čas.

Přála bych si, aby to předáním diplomů neskončilo. Aby si absolventky vždy našly ve svých nabitých kalendářích čas AWE.“

Finalistka soutěže o nejlepší projekt AWE 2023 a držitelka mimořádné ceny za vizi Kateřina Dvořáčková

Návrat ke studiu po absolvování vysoké školy (FA – VUT Brno), více než deseti letech praxe a dvou dětech je něco, co se každému nepodaří. Krůček po krůčku, jen s pár hodinami týdně, jsem se, a to zejména díky kvalitnímu mentoringu a podpoře kolegyň vybraných do projektu, posunula o neskutečný kus. Mám mnohem větší sebevědomí, znalosti i odvahu naplňovat vizi Vestibul Interier a projekt nevzdat, i když už jsem k tomu v minulosti neměla daleko.“

Facilitátorka AWE 2023 Venda Vaníčková

Akademii vnímám jako platformu, ve které se můžeme potkávat nad otevřenými otázkami. Nabízím svoje přístupy, náhled, který častokrát rozvíří utkvělou představu. Mým záměrem je studentkám poskytnout zároveň podporující pochopení zákulisí podnikání jako životního stylu a zároveň je povzbudit, aby ze zákulisí vyšly a zazářily na scéně byznysu. Mohou se ptát na osobní otázky i tím obohacují ostatní. Co si z toho vezmou, je na nich. Mají moji víru v jejich potenciál.“

Co vy na to, milé dámy, věříte sobě a svému byznysu natolik, že se přihlásíte letos se svým projektem do 4. ročníku AWE? Do půlnoci 12. března máte šanci zařadit se k desítkám českých žen, podnikatelek, které tuto příležitost využily a jejich projekty měly takový potenciál, že byly vybrány tuto přestižní akademii studovat. A nejenom že ji absolvovaly s certifikátem Global School of Management Arizona State University, ale měly možnost se zúčastnit i soutěže o nejlepší projekt, oceněn prémií 50 000 korun.

Ján Schneider

foto: BPWCR, AWE

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *