Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY SEBEREALIZACE VZDĚLÁVÁNÍ

Jaké výzvy vás čekají s přechodem na vysokou školu?

Ukončení střední školy a začátek vysoké školy mohou mnoha studentům zamotat hlavu. Na vysoké škole všechno chodí trochu jinak a první ročník je vždy velmi náročný. Když se dobře připravíte na všechno, co vás čeká během prvních semestrů, můžete je přečkat mnohem lépe. S čím musíte počítat?

Studijní systém může být na začátku matoucí

Na každé škole je to trochu jiné, ale na začátku vás čekají hlavně sylaby. Tam se dozvíte o předmětech a všech zkratkách. Doporučujeme se na to podívat brzy a naučit se všechny zkratky, které by vám mohly být nápomocné. Na zápisu vám všechno vysvětlí, takže se nemáte čeho obávat. Všemu jistě přijdete rychle na kloub a zvyknete si.

Připravte se na přednášky, semináře i cvičení

Musíte se také naučit, na jakých hodinách musíte nutně být a kde je to dobrovolné. Na to si musíte dávat pozor, abyste neměli problémy. Konec semestru jistě nechcete strávit tím, že budete prosit všechny vyučující, aby vás pustili na zkoušku. Zjednodušeně platí:

  • přednášky – docházka je dobrovolná (doporučená),
  • semináře – docházka je povinná (povoleno je jen pár absencí),
  • cvičení – platí to samé jako u seminářů.

Zkouškové období otestuje vaše schopnosti

Toto období není jednoduché pro žádného studenta. Musíte se soustředit na termíny zkoušek a termíny odevzdávání písemných prací. Vytvořte si včas systém učení a průběžně čtěte doporučenou literaturu. Díky tomu toho nebudete mít příliš mnoho před zkouškami a nebudete se hroutit množstvím učení, které máte před sebou.

Připravte se také na písemné práce

Seminární práce budou nedílnou součástí vašeho studia. Pomoc při psaní diplomové práce i jiných druhů prací vám může hodně pomoci s úspěšným ukončením studia. Korektura nebo rešerše vám mohou hodně pomoci a usnadnit studium na vysoké škole.

Kromě pořádného studijního systému budete potřebovat i dobré pomůcky. Učebnice si musíte zakoupit ji na začátku semestru, což může být finančně náročnější. Připravte se na to předem. Pořídit levné tonery a kvalitní tiskárnu vám také pomůže. Pro studium toho budete jistě hodně tisknout, včetně svých závěrečných prací.

Foto: Drazen Zigic / Shutterstock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *