Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY DOPORUČENÉ PREVENCE ZDRAVÍ

Preventivní prohlídky, na které nesmí zapomínat žádná žena!

Mnoho zdravotních problémů by se mohlo odhalit hned v počátku, kdyby lidé chodili pravidelně na preventivní prohlídky. Bohužel to hodně lidí (včetně žen) zanedbává. Nejde přitom o nic jiného, než pár termínů během roku. Když si to naplánujete dobře, můžete si naplánovat vše na jedno období, anebo si to rozložit během celého roku. Pro ženy jsou důležité hlavně tyto prohlídky:

  • praktický lékař,
  • zubař (dentální hygiena),
  • onkolog,
  • gynekolog.

Praktický lékař

Pravidelné prohlídky u praktického lékaře jsou nejjednodušší. Stačí to totiž jednou za dva roky. Pohodlné online objednání k lékaři nyní nabízí mnoho lékařů. Takže s tím ani nebudete mít práci. Součástí prevence je vyšetření krve, moči, kontrola zraku, sluchu, krevního tlaku a uzlin.

Zubař

Zdravotní pojištění pokrývá dvě zdravotní prohlídky za rok. Kromě toho je dobré si alespoň jednou za rok zajít na dentální hygienu, abyste se zbavili zubního kamene. Navíc se naučíte, jak se správně starat o svou dutinu ústní. A díky tomu také nebudete mít tolik problémů se zuby.

Nárok na EKG

Ve chvíli, kdy přesáhnete 40 let, máte nárok na vyšetření srdce pomocí EKG jednou za čtyři roky. Nemusíte ale chodit ke specialistovi, protože toto vyšetření dnes dělá i mnoho praktických lékařů ve své ordinaci. Nezapomeňte se na to svého lékaře zeptat.

Prevence rakoviny

Ženy mohou chodit na prevenci rakoviny od 35 let. V případě nepříznivé rodinné anamnézy se to doporučuje i dříve. Stačí, když jednou za rok zajdete na kontrolu k onkologovi a necháte si udělat krevní testy, ultrazvuk nebo jiné vyšetření podle jeho doporučení.

Návštěva gynekologa

Tato kontrola není příjemná, ale jednou za rok nutná. I zde lékař provede prevenci rakoviny (děložního čípku) a další problémy. Reprezentativní oblečení pro zdravotní sestry vás jistě motivuje k tomu, abyste sem chodili pravidelně. I toto vyšetření je základem pro pevné zdraví a dlouhý život. Nezapomeňte se objednat.

Foto: fizkes / Shutterstock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *