Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ŽURNÁL

Jeho nedostatek má negativní dopad na náš zevnějšek. Proč by ženám neměl chybět kolagen?

Kolagen je jednou z nejdůležitějších bílkovin v těle. Vytváří se přirozeně a bez jeho přítomnosti bychom nebyli schopni fungovat. Kolem 25 věku života ale jeho produkce zásadně klesá a kolagenu se tak v těle vytváří méně a méně.

Především ženy mohou snižující se množství kolagenu vnímat negativně. Jeho stále nižší množství v těle se totiž může projevit na jejich zevnějšku.

Kolagen není důležitý jen pro náš vzhled

Kolagen je v našem těle důležitý nejen z hlediska vzhledu. Zastává i další neméně důležité funkce – podílí se například na zdraví kloubů a celkového pohybového aparátu. Je nezbytný i ve chvílích, kdy je tělo vystaveno větší zátěži, například při rekonvalescenci nebo po porodu. Výživové doplňky Pure rituals jsou efektivním způsobem, jak tuhle chybějící bílkovinu tělu doplnit.

Proč by neměl chybět zejména ženám?

Kolagen je samozřejmě důležitý stejně pro muže, jako pro ženy. Jenže ženy, které si přeci jen mnohem více zakládají na svém zevnějšku, mohou jeho nedostatek pociťovat hůře nežli muži. Lipozomální hydrolyzovaný kolagen hydratuje pokožku. Omlazuje ji, kůže je díky němu nejen pružnější, ale také jemnější. Umí zredukovat existující vrásky, zvyšuje odolnost pokožky, mimo jiné také prodlužuje opálení.

Jak vybrat ten nejlepší?

Pokud vám záleží na vzhled vaší pokožky, chcete co možná nejdéle odvracet projevy stárnutí a zachovat její pružnost, určitě přemýšlíte, jaký je nejlepší kolagen pro ženy. Existuje klasický a hydrolyzovaný kolagen. Ten klasický, který přijímáme ze stravy, je po biologické stránce špatně využitelný. Oproti tomu hydrolyzovaný kolagen může přislíbit mnohem větší účinnost.

Optimální denní dávka kolagenu se pohybuje okolo 500 – 1000 mg. Přitom je ale nutné pamatovat, že každé tělo je jiné a dokáže využít jiné množství kolagenu.

Zdroj obrázku: Pure rituals

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *