Zadejte hledaný výraz

BYZNYS KARIÉRA PODNIKÁNÍ ŽURNÁL

Ještě nemáte profil na LinkedIn? 5 důvodů proč si ho založit!

Proč mít profil na linkedInu

Sociální sítě nabraly na své popularitě nejen v „normální“ životě, ale také v tom profesním. Naprostým leaderem trhu v tomto ohledu je právě LinkedIn.

Nejspíše sáhodlouze nemusím popisovat, co tato síť je a k čemu slouží. Věřím, že se s ní každý z nás už setkal nebo o ní minimálně slyšel. Ale pro štábní pořádek si pojďme říct, že se jedná o sociální síť, která sdružuje profesionály, lídry svých oborů a každého, kdo má zájem se profesně prezentovat. Je to v podstatě taková velká personální online agentura. Lze zde prezentovat svůj životopis, navazovat profesní kontakty po celém světě a inspirovat se úspěchy ostatních.

LinkedIn slouží především k několika účelům:

  • Navazování kontaktů;
  • Prezentace životopisu;
  • Profesní a osobní inspirace.

Díky LinkedIn se tak může stát, že Vás budou kontaktovat personalisti ohledně pro vás zajímavých pracovních příležitosti, ale také vám umožní setkat se ve virtuálním prostředí s vašimi kolegy, které také můžeme v případě potřeby s čímkoli kontaktovat – a to se hodí vždycky. Také je zde plno informací z vašeho oboru, které mohou být nejen zajímavé, ale mnohdy také obohacující.

V Čechách také funguje již přes deset let a za tu dobu sdružuje početné skupiny různých profesionálů. Nejvíce zastoupeny jsou zde především IT odborníci, ekonomové, finančníci, lidé z oblasti marketingu, managementu a výzkumu.

A tedy těch pět důvodů, proč si LinkedIn Pořídit? Tady jsou!

Kateřina Tygl: Ženský svět podnikání je laskavý a plný pomoci

1. Sebeprezentace

Můžete zde sdílet své profesní zkušenosti, úspěchy a zaměření. Také můžete prezentovat své dovednosti a oblast svého zájmu pomocí sdílení různých zajímavých článků nebo odkazů. Tak dáte virtuálnímu světu jasně najevo, kdo profesně jste a můžete tak přitáhnout správné lidi i příležitosti. Propracovaný profil přitahuje pozornost personalistů a ti mohou přijít se skvělou nabídkou na míru právě pro vás.

2. Vzdělávání a osobní rozvoj

LinkedIn je plný profíků! A vy toho můžete využít. Tito lidé často sdílí na svých profilech zajímavé články, tipy, doporučení, kurzy atd., které vás mohou posunout dopředu. Také je LinkedIn místem plných aktualit. Většina novinek z vašeho oboru je sdílena právě zde. Budete tak v obraze a nic vám neunikne. Navíc vás mnohdy úspěšní lidé vašeho oboru mohou inspirovat a můžete se od nich učit.

3. Získáte nové kontakty

Není na škodu znát lidi ve svém oboru a také není na škodu, aby tito lidé znali vás. Pomocí LinkedIn můžete získat nové kontakty a seznámit se s lidmi ze svého oboru. Navíc všeobecně platí, že pokud má o vás druhý alespoň nějaké povědomí, má k vám mnohem vyšší důvěru než jen tak z čista jasna.

4. Zůstanete v kontaktu!

Být v kontaktu se všemi lidmi, které jsme kdy v rámci kariéry potkali, je tuhý oříšek. LinkedIn je ale dobrým nástrojem, který vám v tom může pomoci. Zůstanete se svými bývalými kolegy v kontaktu, a i to může být někdy k užitku.

5. Uděláte ze sebe pojem

Pokud budete na LinkedIn aktivní a budete komentovat a debatovat, uděláte ze sebe odborníka a budete vidět. Navíc za Vámi zbude ve virtuálním světě jistá stopa, kterou může případný personalista, který hledá právě někoho, jako jste vy, využít.

Pokud ještě účet na LinkedIn nemáte a rozhodnete se ho založit, pak věřte, že je to poměrně jednoduché. Průvodce registrací vás provede vším potřebným. Existuje také několik doporučení od odborníků na LinkedIn při registraci.

Petra Plemlová: Mám za sebou školu tisíců proher a neúspěchů

Mezi nejčastěji opakovaná doporučení uvedu následující:

  • Registrace v jiném jazyce může přinést zahraniční pracovní příležitosti;
  • Vyplnění vašeho jména bez diakritiky může zvýšit vyhledávání vašeho kontaktu na LinkedIn (skrze nástroje, se kterými LinkedIn pracuje, a které neumí diakritiku);
  • Vyplňte své dovednosti a nechte si je od kolegů potvrdit.
Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *