Zadejte hledaný výraz

EVENTY INSPIRACE PODNIKÁNÍ ROZHOVORY ŽURNÁL

Hanka Borkovcová: Nebojte se jít do Vašich snů naplno!

Hanka Borkovcová se věnuje zpěvu již od malička, kdy vyhrávala pěvecké soutěže jak v sólovém zpěvu, tak i v duetech. Miluje muzikály a těm se také věnuje nejradši. Vedle rodičovské dovolené vedla také hudebně-dramatický kroužek COOKIES, se záměrem předat dětem své získané vědomosti a zkušenosti z muzikálového herectví. Osud je sice mocná paní, ale její srdce patří zpěvu a nikdy se ho nevzdá.

Kdo vás přivedl k hudbě? Jaké byly Vaše začátky?

Pocházím z hudebně založené rodiny, dědeček hrál na dechové nástroje a já zpívala snad už v peřině. Byla jsem takové to dítko, které na každé návštěvě zpívalo u tranďáku nebo gramofonové desky. Potom přišlo studium hry na klavír (absolutorium I. i II. stupně ZUŠ, klavír, zpěv) a k tomu se časem přidalo herectví. V tu chvíli mi došlo, že chci lidem rozdávat radost…

Nakonec jste studovala naprosto jiný obor. Proč?

V době, kdy jsem se rozhodovala o svém vysokoškolském studio, byla jsem pěvecky velmi aktivní. Vše jsem vkládala do příprav na JAMU, ale v posledním kole přijímacího řízení do oboru Muzikálové herectví jsem skončila druhá pod čarou. Byla jsem velmi zklamaná a zlomená. Vydala jsem se tedy cestou personalistiky, kterou jsem studovala na VVŠPV ve Vyškově. Na mateřské dovolené jsem ale pochopila, že chci lidem pomáhat i jinak a začala jsem se intenzivně zabývat nutričním poradenstvím a koučinkem.

Co Vás těší nejvíce na vaší práci? Co Vás nejvíce naplňuje?

Mám pocit, že moje poslání a osud je lidem pomáhat, vést je správným směrem a naučit je vnímat to dobré kolem a to se teď momentálně snoubí i s mou prací a zpíváním. Jsem šťastná, když vidím své klienty, kteří změnili celý svůj život a tzv. ŽIJÍ a jen nepřežívají, nepolykají žádné léky a září jako sluníčka.

Jak lze skloubit váš koníček, s vaší prací a s rodinou?

Všechno je takové, jaké si to uděláme. Někdy se cítím unavená, ale v tu chvíli se vždy objeví ať už spokojený klient nebo pochvala za vystoupení.
A jak je možné to skloubit? Snažím se své děti už od malička vést ke zdravé stravě, k lásce k hudbě a divadlu, vystupujeme také společně. Aktivně zapojuji do zpívání i prostředního syna, slyšet ho můžete na mých posledních dvou CD. Hlavně mám ale skvělého manžela, který je mi velkou oporou, podporou a i kritikem.

Hanka Borkovcová

Foto: archiv Hanka Borkovcová

Co se nejhůře kombinuje mezi dětmi a podnikání?

Čas. To je to prevít, který nemá slitování, ale asi jako každá maminka se snažím vynahradit dětem svůj čas strávený v poradně. Hodně cestujeme, chodíme na koncerty, do kina i do divadla.

Jste opravdu akční maminka. Jak Vás vnímají vaše děti?

(smích) To je asi spíš otázka na moje děti, ale doufám, že pozitivně. Snaží se mi pomáhat a i když to občas není vidět, jsou, doufám, snad i pyšní. Vedu je k samostatnosti a zodpovědnosti.

Hanka Borkovcová

Foto: archiv Hanka Borkovcová

Jak odpočívá maminka 3 dětí?

Já odpočívám při zpívání, to je můj relax. Ráda říkám: “Náš dům zní smíchem a zpěvem.” Miluji zvířata, máme tři pejsky a želvu – jsou součástí naší rodiny. Miluji květiny, zahradní i interiérové a i architektura je moje hobby. Sem tam si s manželem vyjedeme na motorce a procestujeme nějakou tu novou zemi (tam nemáme možnost pracovat na PC, ale pššššt mobil už zvládám i za jízdy (smích)).

Hanka Borkovcová

Foto: archiv Hanka Borkovcová

O čem sníte a co plánujete?

To je otázka! Sním o tom, že bude moje rodina šťastná a zdravá, sním o tom, že budu moct pomoci úplně všem. Ráda bych udržela i ten svůj trend, a to možnost každý rok nazpívat nové CD, aby moje děti měli i v budoucnu (až tady třeba nebudu) u sebe alespoň napořád hlas svojí maminky. Ráda bych stále byla součástí dalších charitativních akcí, kde svým zpěvem mohu pomoci jakékoliv dobré věci.
A pevně doufám, že svým profesionálním přístupem v naší poradně Zdraví se mi podaří přesvědčit větší a větší množství lidí o tom, že je třeba se o sebe starat a dbát na to, co tělu dáváme a hlavně doufám, že to ocení i širší okruh odborníků a pochopí, že to, co děláme, děláme dobře a lidem opravdu pomáháme.

Zveřejnil(a) Hanka Borkovcová dne Pátek 1. prosinec 2017

Co by jste poradila začínajícím podnikavým akčním ženám?

Nebojte se jít do Vašich snů naplno! Když budete pracovat na tisíc procent, pak jednou to ocenění přijde. V určité chvíli ale pochopíte, že pokud děláte to, co milujete a děláte to svým srdcem, tak je právě tohle ta pravá odměna, protože právě to Vás dělá šťastnými a spokojenými. NIKDY, NIKDY SE NEVZDÁVEJTE!

Malá ochutnávka z PECKY II. ZDE

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *