Zadejte hledaný výraz

JINÉ TIPY

Podle čeho si zvolit vhodný regál do garáže

Garáž nikdy neměla sloužit jen k zaparkování auta nebo motorky. Kvůli vysokým cenám v servisech, které si účtují přemrštěné částky za součástky, se vyplatí si udělat v garáži malý servis. Ale žádná dílna by neměla vypadat jako skladiště. Vnitřní prostory garáže musí mít určitý řád, abyste se ve všem vyznali. A kromě vybavení sem musíte dostat i to auto!

Nejčastější využití regálu

V garáži se neobejdete bez různých přípravků, nářadí a vybavení nebo autokosmetiky. Také si sem můžete uložit pneumatiky a sezónní věci. Pokud máte i zahradu, lze do regálů umístit sekačku, lopaty a udělat si celou sekci jen pro zahradu.

Vyberete si regál podle těchto kritérií: praktičnost, odolnost a pevnost, design, životnost, nosnost a hmotnost.

Při výběru vhodného regálu si dávejte také pozor na tloušťku materiálu, stabilitu, druh materiálu, instalace, kvalitu materiálu a rozměry regálu. Všechny tyto vlastnosti jsou důležité, aby vám regály vydržely co nejdéle a unesly těžký materiál.

Raději kovový než dřevěný nebo plastový

Regál do garáže by měl být kovový hned z několika důvodů. Kovová konstrukce je dělaná na to, aby unesla až 1000 kg (každá police je dělaná na 250 kg). Navíc, vám jen tak nezrezne (všechny kovové regály jsou pozinkovány). A, co je nejdůležitější, snadno se čistí. Když se vám rozlije kapalina po regálu, lehce ji setřete do nádoby hadrem.

Bezpečnost při manipulaci

Je hodně špatné si myslet, že do regálu jen tak naházíte věci a vše je hotovo. To je velký omyl. Jakmile regál poskládáte, měli byste ho dokonale vyrovnat, aby stál rovně a nekýval se. Pokud si nejste jistí, kolik kilogramů vaše celkové vybavení má, je nejlepší regál ukotvit do zdi. Hodně lidí bude jistě protestovat a říkat, že je to zbytečné a že nikdy nic takového nebylo potřeba. Ale praxe vás naučí. A nakonec, plňte regál s rozumem a předem si promyslete co užíváte často, sezónně, vůbec nebo to, co máte navíc…

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *