Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY TISKOVÁ ZPRÁVA ŽURNÁL

Prečo si kúpiť elektromobil?

Elektromobily sú v súčasnosti známe najmä ako ekologická forma cestovania. Ich používanie má veľa výhod z finančnej stránky aj z hľadiska komfortu cestovania. Kúpa elektromobilu je veľkým krokom a preto je viac ako nevyhnutné oboznámiť sa so všetkými dôležitými náležitosťami s takouto kúpou spojenými. Aké sú výhody kúpy elektromobilu a prečo by ste si aj vy mali kúpiť ten svoj?

Čo je to elektromobil

Elektromobil je automobil, ktorý je poháňaný elektrickou energiou, ktorú čerpá z batérie. Batériu je nutné nabíjať z externého zdroja, pričom sieť nabíjacích staníc sa neustále rozširuje. Časť energie sa môže získať aj rekuperáciou, kedy sa kinetická energia mení na energiu elektrickú. Vo všeobecnosti siaha história elektromobilov už do 19. storočia, kedy profesor Stratingh navrhol prvý model elektromobilu.

Finančná stránka

Kúpa elektromobilu môže byť veľmi výhodná aj vďaka dotácii až do výšky 35%. Dotáciu môže dostať žiadateľ na základe predloženej žiadosti, pričom sa do úvahy berú viaceré náležitosti s kúpou a vlastníctvom vozidla spojené. Pokiaľ dotáciu dostanete, musíte vozidlo aktívne využívať aspoň 4 roky od poskytnutia dotácie. Z finančnej stránky je veľmi výhodná aj lacná prevádzka elektromobilov. Rovnako finančne a tiež aj časovo nenáročná je údržba a servis takýchto vozidiel. Výhodné je pri elektromobiloch aj povinné zmluvné poistenie vozidla, vďaka čomu si môžete dopriať aj kvalitné havarijné poistenie.

Bezpečnosť

Bezpečnosť elektromobilov je hodnotená veľmi pozitívne, pretože vďaka absencii spaľovacieho motora, majú elektromobily väčšiu deformačnú zónu pri čelne zrážke. Tiež majú rýchlejší nástup bŕzd a v základnej výbave nájdete aj množstvo skvelých bezpečnostných doplnkových prvkov, ktoré sa postarajú o bezpečnú jazdu. Batérie sú umiestnené v podlahe vozidla, vďaka čomu znižujú ťažisko elektromobilu.

Ďalšie výhody

Ďalšími výhodami v súvislosti s kúpou elektromobilu je tichá prevádzka, pružné zrýchlenie a plynulá jazda. Samotné šoférovanie na elektromobile je omnoho jednoduchšie, keďže nemá manuálnu prevodovku. Celý automobil jednoducho ovládate jedným pedálom. Tieto automobily sa aj omnoho menej kazia, keďže ich motor netvorí množstvo malých súčiastiek. Nemôžeme tiež zabudnúť aj na výhodu v podobe ekologickejšieho cestovania. S elektromobilom sa dostanete aj do nízkoemisných zón a rovnako sa aj pri ich výrobe často používajú recyklované materiály.

Elektromobily sa vo veľkom používali v 20. storočí, no udalosti spojené s vývojom automobilového priemyslu ich vrhli do negatívneho svetla. Nespočetné množstvo výhod, ktoré sa spája s ich šoférovaním a celkovým dopadom na planétu ich však dostali opäť do pozornosti. Považujú sa za najekologickejšiu alternatívu cestovania automobilom a vďaka rozširovaniu nabíjacích sietí vám už nič nebráni zakúpiť si ten svoj.

zdroj : pexels.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *