Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY JÍDLO PR ČLÁNKY ŽIVOTNÍ STYL

Co znamená dobré víno

Co pro nás znamená dobré víno? Co si pod tím kdo představuje? Máme vína červená, bílá, růžová. Znalci vědí, že dokonce i oranžová. Známe vína portská, sherry nebo vína perlivá. Snad každý národ pěstuje vína a snad každý člověk na světě víno pil nebo pije. Někdo má rád vína těžká a hutná někdo zase vína lehká a svěží. Někdo pije v létě bílé a v zimě červené a někdo k bílému masu víno bílé a k tmavému masu víno červené. Francouzi dokonce doporučují k tvrdým sýrům vína bílá a k měkkým naopak vína červená.

Jak poznáme dobrá vína a jaká jsou ta nejlepší? Každý odborník na to bude mít svůj názor a každý vybere právě ta „svá“. Stejně tak jako bychom to udělali my.

Každý milovník vína má ta svá oblíbená a ta svá nejlepší. Bez ohledu na barvu, cenu nebo odrůdu.

Víno se stalo součástí našeho dění již od dávných dob. Pijeme ho s přáteli, dáváme vína jako dárky, vybíráme je k pokrmům nebo výjimečným událostem. Šumivá vína se stala neodmyslitelným prvkem všech přípitků. Dobré víno je často i součástí obchodního jednání. Dobré darované víno symbolizuje úctu nebo stvrzení přátelství.

Co pro nás tedy znamená dobré víno? To, které chuťově doplní pokrm, který si právě dáváme nebo to které podtrhne romantickou atmosféru milenců v horské chatě u krbu? A nebo jakékoliv, které v nás vyvolá příjemnou emoci a rozradostní naše chuťové pohárky?

Asi nejpopulárnější u nás i ve světě jsou vína francouzská či italská? Víte však, že první vína vznikla v Gruzii, a že je Gruzie právem označována za kolébku vín? Gruzínská vína se vyrábějí již 8000 let a stále tradiční metodou v hliněných sudech a proto jsou gruzínští vinaři na svá vína právem hrdí.

A tak tedy, píšeme tu o dobrém vínu, kam jistě ta gruzínská patří. Zkuste tedy ochutnat víno gruzínské. A nemusí být jen jedno. S tímto vínem totiž ochutnáte i kus historie a tradice, které umocní váš degustační požitek.

Více informací na www.vinazgruzie.cz

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Související články