Zadejte hledaný výraz

BLOG KARIÉRA ŽURNÁL

10 chyb v CV, které vám mohou uškodit

10 chyb v CV

Píšete si svoje CV nebo ho aktualizujete? Možná děláte jednu z deseti chyb, které snižují vašemu CV potenciál na úspěch. Zkuste si ho zrevidovat a těmto deseti chybám se vyhnout. Jsou totiž zbytečné a mnohdy si zbytečně uškodíte.

1. Kontakt do popředí

Kontaktní údaje by vždycky měly být vidět a měly by být v popředí CV. Ideálně v hlavičce v záhlaví, kde se opakují. Každopádně je neschovávejte.

2. Kvantifikujte zkušenosti

Je super mít hodně zkušeností, ale málokdo si uvědomuje, že je potřeba do CV napsat, co přinesete firmě. Je super, že máte „zkušenost s vedením týmu“, ale nezní lépe, když napíšete „vedení týmu, který generoval x milionů ročně“ nebo jakýkoli jiný přínos. Nepište jenom, co umíte, ale to firmě přinese – ideálně ve financích.

10 knih o osobním rozvoji, které si musíte přečíst

3. Fotka jedině seriózně

Některé zdroje doporučují do CV přidat fotku, jiné nikoli. Je to na vás. Pokud se ale rozhodnete fotku přidat, určitě zvolte nějakou seriózní a ne amatérskou, příliš vysmátou. Pokud takovou nemáte, raději ji do CV vůbec nedávejte.

4. Buďte seriózní

Představte si to nejlepší CV na světě. A teď si představte, že ten člověk má e-mail ve tvaru babulka123@seznam.cz. To zabíjí CV samo o sobě. Vymažte vše, co nepůsobí seriózně.

5. Personalizujte

Životopis vždy uzpůsobte tomu, komu ho posíláte. Podle toho lehce zapůsobíte, protože budete vědět, kam míříte. Neexistuje nic jako univerzální CV, existuje pouze CV, které je postavené na míru společnosti a potom ta CV ostatní.

6. Stručně, jasně, výstižně

Představte si, že personalistovi musíte sdělit vše podstatné během těch prá minut, co vašemu CV věnuje. Tak tam zahrňte jen to opravdu nejdůležitější, a to popište stručně, jasně a výstižně.

7. Moc kreativity škodí

Je hezké mít originální CV, ale všeho moc škodí. CV by mělo být v prvé řadě přehledné a elegantní, nemusí nutně vypadat, jako by vypadlo z poutě. Inspirujte se třeba CV na internetu, a to ideálně ze zahraničních zdrojů.

8. Buďte zajímaví

Pokud máte potřebu do CV napsat své hobby, buďte kreativní a nepiště věci, které píše každý jako je běh, cestování, vaření. V takovém případě tam raději hobby nepište vůbec.

9. Napište, že se rádi učíte

Některá CV působí tak, že lidé snědli všechno moudro světa. Všechno ví, znají, umí a všude byli třikrát. Sestavet své CV tak, aby z něj bylo patrné, že máte touhu se učit, a že to, co znáte, víte a umíte, není zdaleka cílová stanice.

10. Chibi na závěr (ano, ta chyba je tam schválně)

Ne každý na ten pravopis je. Chyby zabíjí CV snad nejvíce, protože je to v podstatě jediný vizuální dojem z vás, který personalista při prohlížení vašeho CV má. Poproste někoho o korekturu textu. Moc to nestojí a parád to udělá spoustu.

7 chyb v kariéře – udělala jste některou z nich?

Kterou z chyb jste ve svém CV udělala? Nebo máte nějaké jiné tip na lepší CV? Napište nám je!

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *