Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY BLOG KNIHY ŽURNÁL

10 knih o osobním rozvoji, které si musíte přečíst

10 knih které i musíte přečíst

Jsme čtivá redakce. Co jsme nepřečetli, to snad ani nebylo vydáno. V oblasti osobního rozvoje a podnikání existuje celá řada knih, z nichž některé jsou více inspirativní než jiné.

Číst se všeobecně vyplácí a doporučuje z mnoha důvodů. Za nás je skvělá chvíle o samotě strávená při knize, nahlédnutí do mysli autora (většinou velice úspěšného člověka), získání jiného pohledu na věc a hlavně inspirace! Té nikdy není dost

Možná už jste dospěli do bodu jako my, kdy hledáte, co si přečíst dál. My vám předáme naše redakční tipy na naše nejoblíbenější knihy, které rozhodně stojí za to. Možná některé znáte, možná vás inspirujeme. Uvidíme. Tak pojďme na to.

1. Začněte s PROČ, Simon Sinek

Tato kniha se věnuje důvodu, proč podnikat, ale v podstatě také jakémukoli jinému „proč“ vašeho života. Simon Sinek vysvětluje, že mnoho firem vzniklo v podstatě „jen tak“. Chybí jim ale jejich „proč“ čili smysl a důvod toho, proč dělají, co dělají. Tento smysl je něco, co by inspiruje, šíří vizi a umožňuje růst. Je to základní stavební kámen jakékoli akce ve Vašem životě. Proč děláte, co děláte. Ujasnit si „proč“ je zkrátka základ.

2. Čtyřhodinový pracovní týden, Timothy Ferriss

Jak být efektivní, vydělávat krásné peníze, pracovat v podstatě odkudkoli a vůbec se u toho nenadřít? To vám poví tato kniha. Tim Ferriss je specialista na delegování činností, automatizaci procesů a na jednoduchý život. Pomůže vám maximálně zjednodušit podnikání a opravdu pracovat pouze čtyři hodiny týdně.

8 super aplikací, které vám nesmí chybět!

3. Čtyři dohody, Don Miguel Ruiz

Ano, klasika, víme. I přesto tu nesmí chybět. Čtyři dohody pana Ruize rozhodně zjednoduší život každému, kdo je praktikuje. Ruiz vysvětluje, proč je důležité se těmito čtyřmi dohodami řídit. Naše oblíbená dohoda je „nedomýšlet si“. Kniha má také pokračování v podobě knihy Pátá dohoda. Když už jsme u Don Miguela Ruize musíme také zmínit jeho knihu, která bude teprve vycházet „The Actor“, a která se má věnovat životním rolím, které hrajeme. My věříme, že to bude pecka.

4. Láska je příběh, Robert Sternberg

Láska je příběh je úžasná kniha, která popisuje různé podoby, kterých může vztah nabýt. Každý si ve vztahu jeden podle svého scénáře, protože každý má naučeno, že vztah vypadá jinak. Jaké jsou všechny varianty scénářů popisuje tato kniha.

5. Kdo se směje naposled, Arjuna Ardach

Tato kniha je fajn doporučením, jak na sobě pracovat. Obsahuje praktické rady, jak si ovědomovat samu sebe a své chování v různých situacích. A pohled sám na sebe je vždycky fajn.

6. Mimo řadu – Anatomie úspěchu, Malcolm Gladwell

Autor této knihy se snaží vědeckými metodami zjistit, co skutečně stojí za úspěchem. Je to zajímavá kniha nesoucí hlavní doporučení – věnujte se tomu, co chcete dělat, bez přestání a budete v tom úspěšní dříve či později.

7. Tajemství, Rhonda Byrne

Nejspíš tento fenomén znáte, ale pro toho, kdo ho nezná se hodí říct, že se jedná o životní filozofie, kterou lze shrnout slovy „Co vyzařuješ, to přitahuješ“. Je to základ osobního rozvoje a základní mind set úspěchu v životě.

8. Alchymista, Paulo Coelho

Osobní rozvoj formou poutavého příběhu. Paulo Coelho píše svoje knihy tak, že sice čtete příběh někoho jiného, ale ten ve vás zanechává tak hluboké stopy, že snad nelze, aby vás příběh nezměnil. Rozhodně doporučujeme.

9. Kam se poděl můj sýr, Spencer Johnson

Tato kniha pojednává o změně v životě a o tom, jak změny dělat, a jak se jim přizpůsobit. Někdy člověk totiž hledá něco, o čem se domnívá, že mu to přinese štěstí, ve skutečnosti ale klíč ke štěstí má každý z nás v sobě.

10. Ho´oponopono, Ulrich Emil Dupreé

Jedná se o havajskou techniku, která vyléčí každou bolístku na duši, kterou můžete mít.je to zároveň také havajská filozofie a krásný příběh.

Tak kterou z knih si přečtete?

10 tipů na skvělý podcast

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *