Zadejte hledaný výraz

ROZHOVORY

Věřím v sílu myšlenky a žiji podle toho

Chcete si užít svůj velký den bez zbytečných stresů a jen slavit? Pak je tu právě pro Vás, svatební koordinace! Poznejte naší akční maminku, Barboru Graclíkovou.

Kde a jak vznikla myšlenka na tvé podnikání?

Pracovala jsem dříve ve farmaceutické firmě a měla na starost semináře pro doktory a díky tomu jsem zjistila, že mě baví mít něco na starost a pracovat na tom od úplného počátku do úplného konce. Pak přišly nabídky na organizování golfových turnajů, takže připravit a zkoordinovat svatbu pro známé byla jen třešnička na dortu (smích) Nakonec se ukázala i jako zlomová pro mé podnikaní. Líbila se mi ta jedinečná důvěra snoubenců koordinovat jejich tak důležitý den a moment v životě.

Souvisí tvoje podnikání s tím co jsi studovala?

Nesouvisí skoro vůbec. Vystudovala jsem obchodní akademii.

srpnová svatba z roku 2013 v Popovičkách, nevěsta Monča

Zveřejnil(a) Svatba s Bárou dne Pátek 6. leden 2017

Jak vypadá tvůj běžný denní harmonogram s dětmi?

Někdy náročnější, někdy klidnější. Naše děti mají rádi celkem řád, takže se snažíme dodržovat klasické polední spaní u mladšího a večerní spaní, ve stejný čas, pro oba. Jinak si myslím, že si jedeme takovou tu klasiku jako každá mamka se svými dětmi – domácnost, různé hry s dětmi, procházky. Pro mě jen s tím rozdílem, že do toho každodenně sem tam sednu k počítači a vyřídím pracovní emaily, nebo si obvolám matriky, místa svateb apod.

Jak přicházejí nové nápady?

Sami od sebe. Za pochodu (smích) Občas mi stačí vidět něco pro mě zajímavého a atraktivního, tak se snažím nad tím přemýšlet byznysově.

Jak získáváš nové zákaznice?

Jednou ročně se snažím zavítat na nějaký pražský svatební veletrh, ale z většiny je získávám (a za to moc děkuji) na doporučení nevěst.

svatby s Bárou, svatební agentka

foto: archiv Barbora Graclíková

 

Co Tě těší nejvíce na tvé práci?

To, že mi nevěsty plně svěří celkovou organizaci jejich dne D a já je můžu udělat šťastnými a spokojenými, tak aby ten den D proběhl dle jejich představ a ony si ho užily do poslední minuty!

O floristce, svatebních kyticích čtete dál Děvčátko se sny, které se stalo ženou s vizí

Co se nejhůře kombinuje mezi dětmi a podnikání?

Asi ten klid na práci, který občas potřebuji (smích) Minimálně při telefonování s matrikou, manažerem daného místa, apod., protože to jsou pro mě zásadní věci, na které se chci plně soustředit.

Jak odpočívá maminka podnikatelka?

Tak, že uložím večer děti, zalehnu a čtu. Nikdo mi už nekřičí za hlavou, nikdo po mě už nic nechce a já mám čas chvíli jen pro sebe (smích)

svatební kordinátorka, svatba

foto: archiv Ondrej Pycha

Jaké jsou tvoje sny a plány?

Mám jich opravdu hodně, takže bychom tu byli asi dlouho (smích) Ale primárně chci vychovat slušné a hodné děti. Věnovat se v blízké budoucnosti vícero nevěstám, rozjet naší značku dětských produktu Guudla v Čechách, se kterými zatím podnikáme jen v USA. A zase taky trochu více konečně cestovat.

Máš pro nás i rady jak začít?

Ať jde každý za svým snem, ať pracovním či osobním a nebojí se toho. Věřím v sílu myšlenky a žiji podle toho, takže za mě je tohle nejlepší rada.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *