Zadejte hledaný výraz

MARKETING

Jak v sobě probudit kreativitu v každodenním běhu?

Při seznámení během networkingu vždy prohlásím něco ve smyslu: “Jsem spolumajitelkou studia, ale nejsem v kreativní části. Dělám jen marketing a produkci.” Při celodenním workshopu od společnosti Google pro nové podnikatele zaměřenou na kreativitu, mě samotnou překvapilo, jak kreativní musíme během práce být, i když nejsme zrovna grafik nebo art director. Jak v sobě vzbudit efektivní kreativitu inovačního procesu v každodenním běhu?

Nápad potřebuje proces

Nová kampaň chce z pravidla nové nápady. Produkovat stále nové, neotřelé nápady, které budou v kampani fungovat, je, přiznejme si, náročné. Pomocníkem vám může být myšlenková mapa. Řekne se první slovo například jablko a vy nakreslíte na papír první asociaci, která vás k jablku napadne. Takto pokračujete dál a dál v předem daném omezeném termínu. To vás bude motivovat k akci. Účastníci se shodli, že nejlepší nápady zpravidla vznikli až na konci, kdy byli nejvíce v presu.

Komunikace v týmu je klíč

Seth Godin o procesu říká: „Po každém dobrém nápadu, je minimálně dalších sto kroků iterace, učení, přizpůsonemí, inovací a snahy.” Pracujte na procesu společně. Průběžně prezentujte svoji práci. Nepolevujte v aktivitě. Mluvte spolu. Vítejte všechny formy diverzity. Ptejte se na nejasnosti. Diskutujte. Žádný nápad není špatný, jen se některý hodí víc. Používejte vizualizace.

Chtějí to lidé?

„Nic nenahradí osobní pozorování skutečných lidí a naslouchání jejich potřebám,” řekl Larry Page. Ať už přicházíte s čímkoliv novým na trh, je potřeba vždy myslet prvotně na konečného uživatele. U vytipování zákazníka buďte konkrétní. Nejde jen o to, jak vypadá. Jde o jeho naděje, přání, odkud pochází a jaké má cíle. Koupil by si něco takového? Nebo by dal přednost něčemu jinému? Může používat produkt, tak jak jsme zamýšleli? Jak se přitom cítí? Chápe, jak s produktem pracovat?

Jak probouzíte svůj kreativní proces vy? Považujete se za kreativce?

Štítky
Sára Šimáčková

Spolumajitelka kreativního studia Pure stuff které se zaměřuje na autentický branding značek. Sára má více než sedmiletou zkušenost v tvorbě komunikačních strategií.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *