Zadejte hledaný výraz

KNIHY

Panika  – děsivá nemoc i zajímavá kniha

Lidé už znají pojmy jako panika, panická porucha, úzkost, stres, deprese apod. Ovšem položili jste si otázky tipu, co pro vás znamená “strach ze ztráty kontroly, strach ze zešílení, strach ze smrti?”  Umí to být velmi intimní otázky. A nejsou zrovna příjemné, viďte? 

Představuji vám knihu, která lehce s těmito otázkami pracuje. Především je ale zaměřená na úzkost a strach. Je z pera italské spisovatelky Rosselly Canevariové, která léta působí jako publicistka, autorka a novinářka. A jak můžete tušit, kniha se jmenuje Panika. 

Nejvíce mi učaroval tento citát: “Neboj se a nedopusť, aby tě zastavil strach ze strachu.” 

Hlavní hrdinkou je Bianca, která má konečně spořádaný život. Má snoubence, krásnou práci s uměním v jedné aukční síní v Miláně, a podle jejích vlastních slov i „ volkswagen na leasing a zdravotní pojištění, aby mi nic nechybělo“. Zní to dobře, že? Jenže se vynoří děs, který už 5 let neprožívala, a to díky pracovnímu večírku. Bianca najednou podléhá spoustě panickým atakám a myšlenkám na minulost.  

Tuto knihu velmi oceňuji právě pro náhled do světa paniky. Autorka do tohoto díla rozhodně vložila své vlastní zkušenosti s touto nemocí. Emoce a pocity jsou popsány velmi přesně. A to je podle mě hlavní přínos této knihy.  

Ať je to strach přirozený nebo právě ten, který nám přerostl přes hlavu….důležité je bojovat. Poselství téhle knihy je krásné, vlastně nám říká, že když poznáme sami sebe, tak můžeme bojovat proti čemukoliv se rozhodneme. A to platí jak pro lidi, kteří trpí úzkostmi a záchvaty paniky, tak pro ty, kteří tímto netrpí. 

Tato doba je silně uspěchaná. Čas sami na sebe, kdy jsme opravdu v klidu a můžeme přemýšlet nad sebou, je vzácný. Neměl by se ale zanedbávat. 

10 knih o osobním rozvoji, které si musíte přečíst

V doslovu je podnětný odstavec pro ty, kteří se s panikou a úzkostí potýkají:  

“Domnívám se, že na závěr je možné a nutné říci, že panika je nepřítel záludný a krutý, ale ne neporazitelný. Kdo je její obětí, musí vědět především to, že není sám, kdo bojuje s temným a záhadným mořem, a že jsou cesty, které můžou, pokud se nastoupí s důvěrou, odvahou, zvědavostí a zaujetím, opravdu pomoci vrátit strachu jeho původní roli ochránce zdraví a člověku jeho svobodu.” 

Jak mít doma nadšeného malého čtenáře? Obklopte jej knihami.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *