Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY MÓDA A STYL TRENDY

Šaty z šátků…a proč ne? Šaty, ve kterých budete zářit i s plnými křivkami

Slyšely jste někdy píseň Leška Semelky Šaty z šátků? Pokud ne, vaše mámy snad zavzpomínají na jeden z nejkrásnějších českých milostních songů uplynulého století. Textař Pavel Vrba překrásné vyznání metaforicky zahalil do toho, co násobí naši ženskost a určitě i zvýrazňuje naši krásu. Šaty z šátků zpíval Lešek Semelka svým podmanivým chraplákem a procítěně tak, až nám všem naskakovala husí kúže…

 Každá z nás žen boubelatých úplně stějně, jako všechny ostatní ženy řeší, co na sebe a nemusí to být zrovna šaty z šátků, i když vlastně pročpak ne? Žijeme naštěstí v časech, kdy si všechny začínáme více vážit samé sebe a na to, abychom se cítily v pohodě a samy sebou, nepotřebujeme diktáty módních a reklamních guruů. Nemusíme tudíž všechny vypadat jako Twiggy, mějme se rády takové, jaké jsme, protože víme, že je to tak fajn a tak nás mají rádi a milují i naši blízcí.

Takže holky, dámy, děvčata, pokud máte kypřejší křivky a nemíníte svá rubensovská těla trápit a duše drásat dalšími dietami s jojo efekty, dejte na sebe to, v čem se cítíte fajn. Pohodlně, v pohodě, svá, autentická a samozřejmě šik. Je to tak, i my dokážeme zazářit v šatech, které naše křivky naplní tak akorát. Víme, jak na to, co je třeba zdůraznit a co naopak decentně zahalit?

Ideál ženské krásy

Jistěže víme. Ačkoli a paradoxně i právě proto, že naše míry v podstatě plus-minus sedí do antického sošného ideálu ženské krásy, víme v první řadě to, co na sebe dát chceme a měly bysmě vědět, do čeho se soukat vážně nemusíme. Díky našemu zdravému sebavědomí víme, co chceme a také nemáme problém to najít a vybrat si. To zase díky nám nakloněným „maxi friendly“ módním tvůrcům, designérkam a všem ze světa odívání, kteří vědí, že i my se chceme oblékat krásně.

Těšme se a buďme rády, že dnes již nemusí vypadat šaty pro plnoštíhlé jako upravený pytel na brambory, nebo přešité povlečení na menší peřinu.

Stylově i s plnými tvary

Nikoliv, potřebujeme šaty, ve kterých naše plné tvary vyniknou, kousky, které naše vnady nebudou zahalovat jako brokátový závěs francouzské okno ve Versailles. Naopak, naše barokní křivky je nutno přiměřeně, tak akorát zdůraznit. A to vše ve střizích, barvách, vzorech, motivech, dekorech a materiálech dle libosti, osobního vkusu a preferencí. Šaty těch správných velikostí od výmyslu světa pro každou z nás: ležérní pohoďačku, elegantní dámu, maminu, akční ženu, etno divoženku, countrywomenku nebo lvici parketů.

ullapopken

Šaty bez kompromisů

Můžeme se s radostí vyfiknout bez ohledu na naše nekonfekční a nekonvenční velikosti a vyzařovat štěstí a takové, jaké jsme. V šatech bez kompromisů a na každou příležitost: na doma, volný čas, zábavu, relax, do práce, na nákupy, nebo do společnosti.

Takže šaty pro nás, buclaté baculky můžou mít víc než jeden střih „a la kaftan“ a měli by být zejména:

volné a pohodlné

– košilové s límečkem i bez

– teplákové s kulatým výstřihem a sklady na ramenou

klasické maxi s krátkými rukávy s kulatým výsřihem

– etno kaftanové ve A střihu

večerní žeržejové s šifonovou pelerínou a krajkovým lemem

– empírového střihu s výstřihem do V

– s princeznovým nařaseným švem

– midi s volány

džínové ve western stylu

– maxi s vázacím páskem

– midi se zipem a V výstřihem

pouzdrové se stojáčkem

– pisley střižené do A s límečkem

– plisované, žeržejové se zavinovacím efektem

– s řaseným poprsím a křidélkovými rukávy

lodičkvého střihu s etno výšivkou

– plisované s tunikovým výstřihem

drindl s koženými aplikacemi a ozdobným šněrováním…

…a mnohé, vážně mnohé další. Pokud chcete, tak klidně i šaty z šátků. Aby nám ten náš romantickej chlap mohl zazpívat: „Zralá, světlo shášíš a já se bojím těch tvých šatů z šátků…zůstaň dál aspoň v příštích vteřinách…“

Zdroj foto: shutterstock.com

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *