Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY CESTOVÁNÍ PR ČLÁNKY SPORT VOLNÝ ČAS ŽIVOTNÍ STYL

Sníh a mráz: Co podniknout za zimního počasí?

Teploty se konečně drží pod nulou i přes den a sníh se alespoň na nějakou dobu udrží i v níže položených oblastech. Zima je v plném proudu. Co v takovém počasí podniknout? Máme pro vás několik tipů.

Výlet na hory nemůžeme nezmínit

Jakmile přijde řeč na to, co podniknout v zimě, mnoho lidí na prvním místě napadne výlet na hory. Strávit víkend, nebo dokonce týden v útulné chatě, ze které to máte jen kousek na svah, to je snem mnoha Čechů. V modernější podobě může jít o hotel v rakouských nebo italských Alpách. Pak si můžete užívat zimních sportů, dobrého jídla, svých přátel a příbuzných opravdu naplno. Zimní výlet na hory má zkrátka svou nezaměnitelnou atmosféru.

Jaké konkrétní sporty provozovat? Typické je sjezdové lyžování a za klasiku už dnes můžeme označit také snowboarding. Kromě toho si často lze půjčit sáňky a vyrazit na sáňkařskou dráhu. A k horám samozřejmě patří také nížiny, které můžete prozkoumat na běžkách.

Nejen při sportu na horách se vám budou hodit hodinky Apple, se kterými si změříte spálené kalorie, překonané převýšení, maximální rychlost a mnoho dalších ukazatelů. Večer po sportovních radovánkách se tak můžete bavit analýzou nasbíraných dat a vzájemným porovnáváním výkonů.

Výlet na hory je skvělý, ale nikoho takovým tipem asi nepřekvapíme. Proto jsme si pro vás připravili také několik alternativ.

Spoustu zábavy máte i blízko domova

Když napadne dostatečné množství sněhu nebo dlouhodobě mrzne, můžete si zimy užívat i v místě svého bydliště. Vezměte starší běžky a vyrazte podél lesní cesty po čerstvém sněhu. Můžete si vyjet vlastní běžkovou trasu, na kterou se následně vydáte ještě několikrát.

Kdo má v blízkosti volně přístupný rybník, ten by udělal chybu, kdyby si neužil možnosti si zabruslit. Kvůli teplejším zimám se v poslední době jedná o stále vzácnější zážitek. Zamrzlá řeka, po které byste se mohli prohánět stovky metrů, či dokonce několik kilometrů daleko, je již bohužel naprostou raritou.

Nicméně dobře může posloužit i zimní stadion, pokud takový ve městě máte, kde si můžete bruslení užít nehledě na aktuální venkovní teploty.

Dlouhé zimní večery v pohodlí domova

Nechce se vám v zimě opouštět teplo domova? Na tom není nic špatného. Dlouhé zimní večery naopak přímo vybízejí k tomu, abyste si udělali dobrý čaj, kávu nebo třeba nalili sklenku vína. Pusťte si film, přečtěte knihu nebo si s rodinou či přáteli zahrajte nějaké společenské hry. I to je skvělý způsob, jak si tuto část roku užít, a důvod, proč se na ni každoročně těšit.

Chybí vám léto? Dnes to lze naštěstí snadno vyřešit

Sluníčka je málo, nízké teploty také každého nepotěší. A tak může dávat smysl koupit letenky, zarezervovat si ubytování v hotelu a vydat se do teplejších krajin. Někomu může stačit jižní Evropa, kde se teploty budou pohybovat nejčastěji mezi deseti a dvaceti stupni Celsia. Za skutečně letním počasím pak budete muset vyrazit například do Spojených arabských emirátů, jihovýchodní Asie nebo do Austrálie.

Zdroj foto: Prostooleh / Adobestock.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *