Zadejte hledaný výraz

DOPORUČENÉ KARIÉRA NETWORKING OSOBNÍ ROZVOJ PODNIKÁNÍ PODPORA ŽEN ROZHOVORY SEBEREALIZACE VZDĚLÁVÁNÍ

Zakladatelka značky TOOMOMS Kristýna Jelínková: Mámy jsou superhrdinky s obrovskou vnitřní silou, zaslouží si oblečení, které podtrhne jejich jedinečný styl v každé roli

Akademie pro začínající podnikatelky Academy for Women Entrepreneurs (AWE) má za cíl podporovat ženy v rozvoji jejich podnikatelských nápadů, nabízet jim vzdělání, know-how a příležitosti k networkingu a spolupráci s dalšími ženami. Projekt AWE je v naší zemi společným dílem veřejněprospěšné organizace Business&Professional Women CR (BPWCR) a Velvyslanectví USA v ČR. AWE před třemi lety iniciovala americká vláda, do 1. ročníku se v roce 2021 zapojilo 75 zemí, dnes jich je již 133. Do třetího ročníku AWE v České republice, který běží od 8. března se přihlásilo 100 podnikatelek se svými projekty, 45 z nich se věnuje intenzivnímu studiu. Po jeho ukončení získají certifikát Arizonské státní univerzity a odnesou si hotový byznys plán. Mají také možnost se zúčastnit soutěže o nejlepší projekt a získat finanční odměnu pro své podnikání. Některé pilné studentky AWE si našly čas, aby představili své projekty i čtenářkám portálu Akční ženy. Slovo má Kristýna Jelínková, zakladatelka značky TOOMOMS.

Značka TOOMOMS boří zažité mýty, že poté, co se stanete maminkou, jde elegance stranou. V jejich pražském studiu vzniká oblečení, které je moderní a pohodlné, vytvořené na míru maminkám. Kristýně Jelínkové se nápad na vlastní značku zrodil v hlavě během mateřské dovolené, kdy začala oceňovat praktičnost a funkčnost, chtěla si však zachovat svůj osobní styl.

TOOMOMS jsem zakládala s jasnou vizí. Vybudovat prémiovou značku oblečení na každý den. Pro silné a sebevědomé ženy, které touží být samy sebou i ve chvíli, kdy se jim ze dne na den změní život. Stanou se maminkami. Chci jim nabídnout udržitelné, stylové a funkční kousky ušité v České republice. Oblečení, ve kterém se budou cítit krásně a sebejistě v jakékoli roli.“ vysvětluje Kristýna.

Kristýno, kdy jste začala uvažovat o založení vlastní módní značky?

Módě a designu se věnuji už několik let a založení vlastního projektu mě lákalo velmi dlouho. Ta správná chvíle ale přišla až na mateřské dovolené s první dcerou, kdy se můj život přesunul z ruchu velkoměsta domů, na hřiště a dětské kroužky. Hledala jsem oblečení, které bude praktické, funkční a zároveň stylové tak, abych se cítila skvěle doma, postupem času ráno v kanceláři, odpoledne s dětmi v parku i o víkendu na výletě.

Kdy vás poprvé napadlo, že se můžete šitím oblečení živit?

Na začátku byl jeden velký sen o tom, že usnadníme maminkám život a umožníme jim zářit i ve chvílích, kdy není vše zalité sluncem. Postupně začala značka přirozeně růst a z koníčku se stala práce, kterou miluji nejen já, ale věřím, že i celý Toomoms tým.

Co byl váš první podnikatelský krok?

Naslouchat. Podívat se na svůj nápad očima druhých. Konzultovat myšlenku, sdílet svou vizi a zjišťovat od rodiny, kamarádů a známých, co si o mých plánech myslí.

Kdo je vaše typická zákaznice?

Tak to vím naprosto přesně, protože s našimi zákaznicemi jsem každý den v kontaktu nejen ohledně výběru oblečení, ale spousta z nich se stalo mými blízkými přáteli. :) Ruku v ruce s tím nově vzniká TOOMOMS klub, kde sdílíme lásku k módě, ale i běžné každodenní radosti a starosti, které život s dětmi pracujícím maminkám přináší.

Naše kousky si oblíbily jak maminky na mateřské, které hledají pohodlnou a zároveň stylovou módu na doma, procházky a kroužky, tak opravdu hodně vytížené pracující maminky, které potřebují outfit dostatečně elegantní ráno do kanceláře, maximálně pohodlný na odpoledne strávené s dětmi v parku. Společný je jim jedinečný styl, láska k udržitelné lokální módě a kvalitním materiálům.

Jakou hlavní hodnotu přinášíte svým zákaznicím do života?

Podporujeme maminky v každé jejich roli. A že jich musí zvládat nespočet. Pečujeme o jejich jedinečný styl a maximální pohodlí. Protože mateřství je tím nejkreativnějším zaměstnáním plným výzev a příležitostí. Věřím, že právě v kvalitním oblečení, ve kterém se žena cítí krásně a sebejistě, může dobýt svět. :)

Co vás na podnikání nejvíc baví?

Miluji celý proces tvorby nového kousku. Od výběru materiálu, konstrukce střihu, šití i testování… A pak ten úžasný pocit, kdy přijde krásná zpráva od zákaznice. Je to ta nesmírná pozitivní energie, která mě posouvá dál.

Baví mě povídat si s našimi skvělými klientkami, sdílet příběhy a inspirovat se jejich životní cestou. Za ty dva roky jsem měla tu čest setkat se s tolika ženami, které dokážou, a teď nepřeháním, nemožné, že mě to den, co den utvrzuje v tom, že mámy jsou superhrdinky s obrovskou vnitřní silou.

Co vám dává Akademie pro začínající podnikatelky AWE?

AWE setkání mi daly možnosti podívat se na podnikání z různých úhlů pohledu. Zamýšlet se nad značkou více strategicky a komplexně. Potkala jsem tu úspěšné ženy, spřízněné duše, se kterými můžeme řešit nejrůznější byznysová témata. Toho si nesmírně vážím.

Máte nějaký tajný tip pro ostatní podnikatelky?

Proměnit svůj sen v reálnou vizi a na té začít pracovat. Hned teď. Vytrvat, být trpělivá a pokorná. Věřím, že pokud děláme to, co nás baví (a umíme si to spočítat :)), uspějeme.

Povídejte si se svými zákazníky a buďte v kontaktu s dalšími podnikatelkami. Ptejte se, naslouchejte a mějte neustále otevřené oči a mysl, protože nové příležitost přicházejí každý den.

Jaké je vaše životní krédo, heslo?

Buď sama sebou, protože jsi úžasná! :) Věta, kterou si říkáme s dcerou a podle které se snažím každý den žít.

Kde vás mohou zákaznice najít?

Všechny naše kousky máme na našem e-shopu www.toomoms.cz. Radost sdílíme také na Instagramu @toomomscz a Facebooku. Těším se na setkání.

Foto: toomooms

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *