Zadejte hledaný výraz

ROZHOVORY

Autorka Lucie Volková spouští nový podcast Čaro-děj

Zaměřila se na formu retrospektivy a vracení se do minulých prožitků, které pomáhají pochopit přítomnost. Tam kde kniha končí, hrdince začíná nový život.

Prozraďte něco o sobě

Má nejhlavnější momentální role je býti maminkou dvou dcer, ale taktéž se považuji za éterického a kreativního člověka, který svým smýšlením přesahuje status quo. Ke svému naplnění se potřebuji realizovat v uměleckých směrech, ve kterých objevuji možné i nemožné. Narodila jsem se a i vystudovala střední zdravotnickou školu v Šumperku, pár let jsem žila v Praze a osud tomu chtěl a vrátila jsem se zpět k Šumperku. Ráda pracuji s bylinkami, vyrábím kosmetiku či maluji.

Co vás inspirovalo napsat knihu?

Prošla jsem si nelehkými životními etapami, ve kterých jsem se na různých úrovních dotkla smrti. Psaní pro mě bylo dříve únikem a zpracováváním si bolesti a utrpení, které jsem v sobě prožívala. Začalo to, jak už to bývá, psaním si deníku, články. V jiném období jsem zase psala básničky. Poslední perlou, kterou jsem ze sebe vykřesala, se stal text k hudbě, kterou složila sousedka. Knihu píši, dá se říct, už mnoho let, čekala jsem na jakési dozrání a na ten správný podnět k příběhu. Ke psaní mě vždy inspiroval pocit vnitřní svobody, o které bychom venku mohli polemizovat.

Pro koho je kniha určena a o čem je?

Jak už jsem naznačila, příběh je bouřlivý a plný emocí. Jde o román a hlavní dějová linie se odehrává mezi dvěma ženami, které hledají a otevírají poklady podvědomí. Zaměřila jsem se na formu retrospektivy a vracení se do minulých prožitků, které pomáhají pochopit přítomnost. Tam kde kniha končí, hrdince začíná nový život. Takže kniha je určena pro všechny, kteří chtějí získat odvahu, projít si vnitřní smrtí a udělat tak převratnou a velkou změnu v jejich životě, která jim pomůže ve vývoji a v sebe-vědomí. V příběhu se například řeší rozchody, sexualita, nehody, náhody, synchronicity a spiritualita.

Prozraďte, co vás zaskočilo během tvorby? Co poradit dalším začínajícím autorům?

Při tvorbě mi hodně pomohlo uvědomění, že není potřeba se nutit do psaní. Když to zrovna nejde, tak si to nevyčítat. Každé ovoce jednou uzraje. Další věc, kterou chci vyzdvihnout je ta, ať autor věří svému příběhu a nenechá se nikým odradit. Když dva dělají totéž, není to totéž. Každý z nás je jedinečný a originální, takže důvěřuji tomu, že každý příběh si najde svého čtenáře.

AHA moment při psaní….?

Mým největším AHA momentem bylo to, když jsem přišla na to, že do psaní hodně strkám levou hemisféru, což je část mozku, která analyzuje, řadí, propočítává a je kritická. Uvědomila jsem si, že při procesu je lepší nechat vyřádit pravou hemisféru, obléknout se do fantazie a nechat téct slova jako vodu. Zbytečně mě to blokovalo a zadržovalo na místě.

Jaký je váš největší úspěch?

Úspěch je dost relativní pojem. Záleží na tom, jak ho člověk osobně vnímá. Samo slovo úspěch v sobě vzbuzuje jakýsi spěch, honbu za něčím. Mým opravdovým vítězstvím je to, že žiji a dýchám a mám kolem sebe lidi, které mám ráda a jsou mi inspirací.

Jaký je váš největší pracovní sen?

Prozradím vám můj největší sen, který si většinou nechávám pro sebe. :) Ráda bych někdy byla součástí filmového týmu a spolupracovala na výrobě filmu.

Kde lidé mohou podpořit tento projekt?

Lidé mojí osobu mohou vyhledat na facebooku pod mým jménem https://www.facebook.com/lucinka.volkova, anebo na stránce Procitnutí duše https://www.facebook.com/Procitnut%C3%AD-du%C5%A1e-813756905401975.

Tam se dozví o vývoji knihy a o všem, na čem pracuji. Zanedlouho pouštím do éteru nový podcast Čaro-děj, který bude o věcech mezi nebem a zemí, historii honů na čarodějnice a prožitcích, řekněme, o kterých se málokdy z hlavním médiích dozvíme. Podporu každého nového posluchače uvítám. Bude mi ctí se s vámi poznat.

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *