Zadejte hledaný výraz

ZDRAVÍ

Inspirace a tipy pro detoxikaci a čištění ledvin

Věděli jste, že ledviny jsou orgánem, který v zimních měsících dostává obzvlášť zabrat? Nám ženám by to nemělo být jedno. Jsme totiž na záněty a onemocnění ledvin mnohem náchylnější než muži. Proč je dobré pečovat o naše ledviny, jak na jejich čištění a jak detoxikovat tělo

Ledviny 

Ledviny jsou filtračním orgánem. Jejich úkolem je filtrovat krev a čistit ji od všech odpadních látek, které jsou potom s přebytečnou vodou vylučovány z těla ve formě moči. Jsou tedy orgánem, který se podílí na čištění našeho těla. 

Pokud jsou ledviny oslabeny a nepracují tak, jak mají, objeví se nepříjemné potíže jako: 

A jak ledvinám pomoci s jejich správným fungováním? Především dodržujte pravidelný pitný režim a čas od času ledvinám odlehčete celkovou detoxikací organismu

Věděli jste, že…

…brusinky jsou skvělým prostředkem pro prevenci a posílení ledvin v chladnějších měsících ale i mimo ně? Zařaďte pro správné fungování ledvin a močových cest řádnou dávku brusinek do svého denního jídelníčku a uvidíte, že pocítíte změnu. Častou mohou i pomoct vyhnout se antibiotikům.

Fotografie od uživatele Kindel Media ze služby Pexels

Detoxikace ledvin 

Pokud jste se rozhodli pro očistu nejen celého organismu, ale hlavně ledvin, doporučujeme využít sílu přírody a léčivých bylin. Patří mezi ně například šípek, jahodník, lichořeřišnice, petržel, jalovec, kopřiva nebo libeček. 

Pomoci Vám mohou také zázvorové čaje, vitamin B nebo konzumace brusinek, které mají celkově pozitivní vliv i na močové cesty. 

Detoxikace organismu 

Pod pojmem detoxikace organismu se neskrývá nic jiného než očista těla. Cílem takového procesu je očistit naše tělo od škodlivých látek, kterých je plné. Důležité je říct, že proces detoxikace je v našem těle samovolný a probíhá neustále. Ledviny jsou právě jedním z orgánů, které s detoxikací pomáhají. Přesto můžete detoxikaci pomoci. 

Proč detoxikovat tělo? 

Po očištění našeho těla se budete cítit jako znovuzrození. Během detoxikace dochází totiž také k tomu, že vaše tělo bude nabito novou energií. 

Zároveň je proces detoxu opravdu důležitý. Díky očistě se tělo zbavuje škodlivých látek, které mohou z dlouhodobého hlediska přispívat i ke vzniku zdravotních obtíží a obezity nebo dokonce poškozovat orgány našeho těla. 

Jak detoxikovat? 

Tělu k očištění stačí i pouhopouhý týden! To nejlepší, co pro své tělo ale můžete udělat je dlouhodobá změna životního stylu k lepšímu. Změna životního stylu a lepší stravování vám může pomoci při širokém spektru onemocnění – od příznaků těhotenské cukrovky, střevních obtíží až po snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění. 

TIP: Víte, jak se stravovat při těhotenské cukrovce?

Úprava jídelníčku 

Pokud se rozhodnete očistit své tělo, zvyšte ve svém jídelníčku přísun vlákniny. Vlákninu můžete získat z potravin jako je: 

  • Celozrnné pečivo, knäckebroty
  • Obilné vločky 
  • Zelenina a ovoce 
  • Pohanka, bulgur, quinoa, celozrnný kuskus 
  • Müsli a müsli tyčinky 
  • Ořechy 

Dále se doporučuje pít čistou vodu, bylinné čaje a ovocná či zeleninová smoothie, která dodají potřebnou energii. 

Fotografie od uživatele Alisha Mishra ze služby Pexels

Doplňky, které mohou s detoxikací pomoci 

S detoxikací může pomoci celá řada potravinových doplňků, mezi oblíbené patří například detoxikační čaje, zelený a černý čaj či různé detoxikační kůry. Mohou navíc pomoci i s posílením imunity. 

Radikálnějším řešením je půst 

Půst je radikálním řešením, kdy člověk nekonzumuje žádné potraviny po dobu celého dne, tj. 24 hodin. Takový půst ovlivní váš fyzický stav, často se objevují bolesti hlavy a únava, podepíše se také na psychickém rozpoložení. Jednoduše řečeno – den, kdy držíte půst asi nebude tím nejšťastnějším ve vašem životě. 

Po půstu se i druhý den musí s jezením začít pozvolna. Nepřepalte start! 

Další rady a tipy pro úspěšný detox

  • Snažte se v obchodech vybírat vždy kvalitní potraviny, nejlépe ty průmyslově nezpracované 
  • Zaměřte se i na zvýšený přísun antioxidantů mezi které patří například vitamin C a vitamin E
  • Během půstu doporučujeme dostatek odpočinku, důležitý je také kvalitní spánek
  • Naopak ve dnech, kdy půst nedržíte, je dobré věnovat se pravidelnému pohybu a cvičení

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *