Zadejte hledaný výraz

CESTOVÁNÍ DOPORUČENÉ PR ČLÁNKY VOLNÝ ČAS

Kouzlo Jadranu: Průvodce nejkrásnějšími plážemi a zátokami

Pobřeží Chorvatska skýtá mnoho úžasných míst k odpočinku u moře, proto vybrat si svou milovanou pláž není velký problém. Ovšem chce to hledat a nespokojit se pouze s tou nejblíže u ubytování. Na jaké pláži si užijete klid, rodinnou idylku nebo dávku adrenalinu?

Místa pro rodinnou idylku

Co rodiny potřebují pro idylku na pláži? Pokud hádáme správně, je to bezpečný vstup do moře i pro ty nejmenší, co největší vybavenost pláže, čistota, nabídka rozmanitých aktivit i snadný přístup na pláž jako takovou. A pokud se nachází v letovisku, které není příliš daleko od Česka, bude to úplně báječné. Trefili jsme se? Pak si na svůj seznam pláží připište: Bijeca, Sol Polynesia a Stella Maris. Všechny najdete na blízké Istrii.

Něco pro sportovkyně

Nevydržíte jen ležet a chytat bronz, raději odpočíváte aktivně? I vám má Chorvatsko co nabídnout. A to i na nejslavnější pláži Zlatni Rat, kde se díky silnému větru daří windsurfingu a kitesurfingu. Rády se potápíte? Jeďte objevovat hlubinné poklady do Omiše, kde se ukrývá vrak lodi. K tomuto pobřeží se můžete dostat i na raftu po řece Cetině, která se v Omiši vlévá do moře.

Tady to žije i v noci

Pro pláže ve větších městech západ spalujícího slunce znamená jediné – nastává druhý poločas s jiným druhem zábavy. Beach bary a kluby osázené kolem pobřeží jsou ještě živější než přes den. Baví vás noční veselí na svěžím mořském vzduchu s pohledem na zrcadlený měsíc v mořské hladině? Směřujte svůj pobyt do měst, kterých je na pobřeží Jadranu nespočet.

Kde najít božský klid

Chorvatsko a dovolená nerušeného klidu bez lidí – že vám to nejde dohromady? Pokud máte možnost vzít auto a popojet na místa turisty téměř neobjevená, můžete jí dosáhnout. Nejklidněji bývá na opuštěných plážích bez jakéhokoliv servisu (s tím je třeba počítat a vše potřebné – hlavně jídlo a pití – zabalit s sebou). A jestli k nim vede cesta, kterou lze absolvovat jen nějakou dobu pěšky, soukromí máte prakticky jisté. Nejskrytější pláže nemívají jméno, proto je ani nemůžeme uvést. Obecně bývá méně turistů na ostrovech a tam jsou zároveň i ty největší plážové unikáty. Zeptejte se na ně místních, ti budou vědět.

Pláž, kde si neopálíte šňůrky od plavek

Láká vás naturalistická či nudistická pláž? Máme tip na jednu ukrytou v kulisách skalnaté zátoky, kde naplno ucítíte propojení s přírodou. Výhled na azurové moře lemované bílými skalisky a borovicemi je naprosto kouzelný. Užijete si tu klid a soukromí. Vybavení nečekejte, jde o skrytou přírodní pláž, ke které se dostanete přes borový les. Jmenuje se Nugal a leží mezi městy Makarská a Tučepi.

Zdroj obrázku: mehdi33300 / stock.adobe.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *