Zadejte hledaný výraz

PR ČLÁNKY ZDRAVÍ

Přírodní produkty, které pomáhají při těhotenství, plodnosti a menopauze

Které vitamíny pomáhají vyrovnat se s menopauzou? Jaké přípravky pomáhají párům snažícím se otěhotnět? Co pomáhá k otěhotnění po vysazení antikoncepce?

Přírodní produkty, které pomáhají při těhotenství, plodnosti a menopauze

Podpora plodnosti muže

Mezi časté příčiny mužské neplodnosti patří neřesti moderního života, jako je kouření, pití alkoholu, stres, únava, špatná strava, a dokonce také těsné spodní prádlo. Faktory, které naopak mužskou plodnost udržují, jsou vyvážená strava, dostatek odpočinku, fyzická aktivita a relax. Ne vždy to však stačí, a tak mnoho párů snažících se o zplození potomka sahá po vitamínových doplňcích podporujících plodnost nejen na straně ženy, ale také muže.

Na libido, podporu potence a zvýšení plodnosti muže působí příznivě vitamíny a minerální látky jako selen a vitamín E. Ty podporují přirozenou tvorbu spermií a chrání je před oxidačním stresem. Mužskou plodnost a potenci podporují také látky jako kyselina listová, inositol, L-karnitin a L-arginin.

Podpora početí

Zdravý životný styl a vyvážená strava plná vitamínů patří k nejdůležitějším faktorům přispívajícím k podpoře otěhotnění. Naneštěstí ani konzumace správné stravy nezaručuje, že vaše tělo bude mít dostatek potřebných vitamínů. Z tohoto důvodu sahá mnoho žen po různých vitamínových doplňcích, které mají podpořit plánované otěhotnění.

Kromě doplňků tohoto typu však existují také jiné přípravky fungující na odlišném principu. Ty jsou založeny na bázi myo-inositolu, který vytváří optimální vaginální prostředí pro oplodnění vajíčka. Myoinositol totiž přispívá ke zkapalnění cervikálního hlenu a semenné tekutiny, díky čemuž jsou spermie pohyblivější a dokážou snáze oplodnit vajíčko.

Otěhotnění po antikoncepci

Antikoncepční přípravky ve formě tabletek prakticky ztrácejí účinnost ihned po jejich vysazení. To znamená, že i v případě okamžitého otěhotnění se nemusíte bát, že by antikoncepce plod ohrozila. Při antikoncepčních implantátech však obnova plodnosti trvá déle, přibližně 3 měsíce.

I když by moderní antikoncepční přípravky neměly po vysazení ovlivňovat možnost okamžitého otěhotnění, nemusí tomu tak vždy být. Pomoci vám mohou doplňky výživy, které pomáhají připravit ženské tělo na plánované těhotenství co nejdříve po vysazení antikoncepce.

Vitamíny pro ženy v menopauze

Období menopauzy prožívá každá žena jinak. Některé pouze pozorují postupné vymizení menzesu, jiné však trápí problémy jako nespavost, návaly horka, bolesti hlavy či přibírání na váze. K lepšímu zvládání přechodu pomáhá zdravá životospráva, fyzická a psychická aktivita, ale také výživové přípravky.

Na trhu totiž existují doplňky stravy pro ženy v menopauze, které pomáhají předcházet nepříjemným doprovodným symptomům tohoto stavu. Obsahují především esenciální mastné kyseliny jako například L-tryptafan a vitamíny B1, B2 a E. Každá z těchto látek totiž napomáhá komfortně projít menopauzou.

Pomoc při bakteriální vaginóze

Bakteriální vaginóza je onemocnění způsobené přemnožením bakterií Gardnerella vaginalis, které mění pH prostředí v pochvě. Tyto bakterie též produkují látky, které mají typický rybí zápach, přičemž způsobují svědění a pálení. Bakteriální vaginózu je samozřejmě možné léčit pomocí různých zdravotních přípravků, které však nemusí být vždy vhodné pro všechny ženy.

Vaginální gel je přímo určený pro pomoc při bakteriální vaginóze, a dokonce je bezpečný i pro těhotné a kojící ženy. Obnovuje normální pH pochvy a vaginální flóru, přičemž neutralizuje zápach a přináší úlevu od nepříjemného svědění, pálení a výtoku způsobeného bakteriální vaginózou.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *