Zadejte hledaný výraz

SPORT

Šest expertů The Athletic předpovědělo žebříček NHL za tři roky –⁠ tady je jejich pohled na věc

„Nikdy nic nepředpovídám a nikdy ani nebudu,“ prohlásila kdysi fotbalová hvězda Paul Gascoigne. V tom výroku mu to trochu ujelo a můžeme se tomu zasmát, ale pokud jde o většinu sportů, je to vlastně docela moudrá rada.

Sport je ze své podstaty chaotický a předpovídá se jen velmi obtížně. A v NHL tomu není jinak. Z posledních deseti ročníků Stanley Cupu vzešlo sedm různých šampionů.

Část těch nejlepších sportovních komentátorů se ale v názorovém článku pro přední sportovní online časopis The Athletic pokusilo předpovědět žebříček v sezóně 2025–⁠26 tři roky dopředu. A tohle je jejich pohled

6. Vegas Knights

Pro hráče je Vegas jako destinace velmi atraktivní.

Když si odmyslíme zářivá světla slavného vegaského Stripu, který je rájem hazardu, byť mu na záda dýchají ta nejlepší online kasina pro high-rollery, tým se díky penězům stal jedním z nejexpanzivnějších týmů posledních 50 let.

Autoři The Athletic na to poukazují ve své analýze klíčových hráčů Knights, kteří jsou podle nich stavění na to, aby teď vyhrávali. Zda tomu tak bude i za dva, tři roky, je věc druhá. Každopádně jsou přesvědčeni, že klub má ve svém čele ty správné lidi, kteří budou schopní tým udržet na čelních příčkách.

Zároveň si do roku 2026 mohou vychovat nějakého elitního hráče, který může úplně změnit pravidla hry.

5. New York Rangers

V Rangers je zajímavý mix mládí a zkušeností. Všem pěti nejlépe placeným forvardům je kolem 30 let, ale mají mladé jádro, které by mělo s blížícím se rokem 2025 pomalu dozrávat. Zmíněná směsice ale znamená, že mohou těžit z výhod zkušených moudrých hlav a mladické rozvernosti.

Ambiciózní majitelé týmu jistě přivedou i další nové tváře. Po lednovém mistrovství světa juniorů by se měl připojit Adam Sýkora ze slovenského klubu HK Nitra. Tenhle osmnáctiletý mladík je žhavou nadějí, která se bude v příštích letech ještě zlepšovat.

Když k tomu přidáme Igora Šesťorkina, který v té době teprve zahájí novou lukrativní smlouvu, můžeme se klidně dočkat toho, že Rangers budou útočit na první pětku.

4. Toronto Maple Leafs

Přestože Leafs nepostoupili do play-off, redaktor časopisu The Athletic Jonas Siegel jim předvídá růžovou budoucnost.

Poukazuje na kvalitní management a trenérské vedení, které stojí za několika „monstrózními“ sezónami v základní části, a domnívá se, že zisky dosažené po sezóně by mohly vést k postupu na jaře, pokud setrvá generální manažer Kyle Dubas.

Zvýšení platového stropu by mohlo Leafs umožnit vybudovat tým, který bude za tři až čtyři roky připraven bojovat o titul, a fanoušci budou Dubasovi držet palce, aby v tom byl úspěšný.

3. Colorado Avalanche

Avalanche se díky zisku Stanley Cupu v roce 2022 zbavili svých nadějí a přivedli nové posily. Místo uvolnili (mimo jiné) Drew Helleson, Conor Timmins a Justin Barron. Na své cestě za úspěchem by se ale mohli opřít o hráče druhé a třetí formace, jako je Jean-Luc Foudy, kteří podávají konzistentní výsledky.

Jádro týmu v čele s Nathanem MacKinnonem a Calem Makarem navíc patří k nejsilnějším v celé lize a všechno se odehrává pod impozantní taktovkou Joe Sakica a Chrise McFarlanda.

Umístění v první trojce je sice ambiciózní cíl, ale The Avalanche ukázali, že se s nimi v příštích třech letech musí počítat.

2. Carolina Hurricanes

Hurricanes prokázali, že umí, pokud jde o draft a rozvoj hráčů. K uzavírání smluv přistupují rozumně a dlouhodobě a mají nezlomného ducha, z čehož těží.

Po náročných posledních deseti letech, kdy jim odcházeli fanoušci, se zdá, že se Hurricanes pod vedením jejich jediného majitele Toma Dundona, který nelenil a dostál svým slovům, vzmáhají.

Díky hvězdám, jako je podceňovaný Don Waddell, jsou Hurricanes připraveni být v rámci Stanley Cupu silnými vyzyvateli a jistě budou bojovat až do hořkého konce.

1. New Jersey Devils

Devils jsou týmem, který v žebříčku 2025–26 zaujímá první místo, přičemž odborníci z The Athletic vyzdvihují zejména vynikající soupisku a mladé jádro. Za předpokladu, že se jim při prodloužení smlouvy s Jesperem Brattem podaří udržet v mantinelech stropu a vyřeší se situace Damona Seversona, měli by být v té době jedničkou.

Trenérskému štábu Devils prospěla výměna asistentů, což dokládá i skvělé umístění v aktuálním žebříčku. Série porážek před Vánoci jim letos naděje na zisk trofeje zmařila, ale dlouhodobou kvalitu na to, aby se vrátili zpět na samý vrchol, by mít měli.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *