Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY ŽURNÁL

STROLLERING®: Závody kočárků odstartují 14. dubna

závody kočárků

Maminky a tatínkové na mateřské, pozor! V neděli 14. dubna v 15 hodin se uskuteční již 8. ročník tradičního závodu kočárků. Závodit se bude ve 31 městech v ČR i na Slovensku.

Nadcházející závody můžeme označit jako mezinárodní, neboť se k České republice přidá opět i Slovensko! Je tedy jasné, že druhá dubnová neděle bude patřit všem aktivním rodičům, kteří se sejdou na několika desítkách míst po celé ČR a Slovensku, aby změřili síly v této netradiční disciplíně.

Letošní pražský ročník Závodů kočárků se koná ve sportovně-rekreačním areálu Ladronka na Břevnově a opět si můžete toto zábavně sportovní odpoledne užít společně s divadlem Mazec.

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem“, vysvětlují propagátorky programu Strollering® Sandra Jandová a Andrea Kadlecová. „Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života,“ dodávají.

Podstatou samotných závodů je CHŮZE s kočárkem na cca 100 metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering– outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na mateřské dovolené.

Pro soutěžící jsou připraveny vždy 3 hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. Součástí závodů bude na každém místě jejich konání také doprovodný program určený především pro nejmladší účastníky závodů.

Celá akce také částí symbolického startovného podpoří určitou neziskovou organizaci – organizátoři Závodů kočárků tak mohou v daném místě konání podpořit právě tu svou místní organizaci či jedince. V předchozím ročníku se závodilo na 37 místech ČR a na Slovensku. Závodů se zúčastnilo více jak 930 kočárků, a na konto neziskových organizací se připsalo více jak 121 996 Kč. Přijďte si užít sportovně-zábavné odpoledne určené pro celou rodinu!

Závodí celá rodina

Co je to Strollering®?

Strollering® je určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli.

Právě podpora žen na mateřské dovolené k chuti podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chtějí Sandra a Andrea prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout. Cílem je motivovat ženy, aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!

Výtěžek z pražského závodu poputuje neziskové organizaci Nedoklublo, která podporuje rodiny předčasně narozených dětí. Účastí na závodu se tak nejen pobavíte a prověříte svou kondičku, ale také přispějete na dobrou věc.

Další informace o závodech kočárků najdete na www.zavodykocarku.cz.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *