Zadejte hledaný výraz

DĚTI INSPIRACE RODIČOVSTVÍ VOLNÝ ČAS VZDĚLÁVÁNÍ

Učení se zábavnou formou: Společenské hry jsou důležité pro přirozený rozvoj dítěte

Hry pro děti nabízí spoustu zábavy, zároveň jsou přitom důležitým nástrojem pro vývoj různých dovedností a schopností. Společenské hry učí ratolesti spolupráci, komunikaci a týmové práci a mohou je obohatit i dalšími způsoby.

Učení hrou

Již od útlého věku se děti učí mnoho věcí, často prostřednictvím hry. Může jít přitom o různé aktivity, přínosná je fyzická aktivita, ale i různé dětské hry. Stavebnice, skládačky a stolní hry rozvíjejí motorické schopnosti a podporují dětskou představivost. Hádanky a složitější hry pak podporují analytické myšlení. Ačkoli na první pohled jde jen o hru, pro děti jde o významnou činnost, díky které se učí spoustu cenných dovedností.

Komplexní rozvoj

Pro větší děti se skvěle hodí různé deskovky a karty. Některé z nich jsou dokonce vhodné již pro děti od tří let. Společenské hry pro děti představují skvělý způsob, jak se mohou naučit spolupracovat a komunikovat s ostatními. Tyto hry učí důležité sociální dovednosti – vzájemné respektování pravidel, vyjadřování svých názorů a respektování názorů ostatních. Navíc se ratolesti učí být součástí týmu a řešit případné konflikty.

Pestrý výběr

Hry lze vybírat podle věku hráčů, žánru či třeba zájmů. Nabídka je široká, jistě tak najdete to pravé. Vybírat můžete z tradičních deskovek, ale nabízí se například i interaktivní digitální verze či různé hračky. Hraní společenských her může posílit dětský kolektiv, navíc tato aktivita představuje skvělý způsob, jak strávit čas se svými dětmi. Užijete si spoustu zábavy, přičemž hry nabízí řadu benefitů.

Dětské hry nejsou jen o zábavě. Zároveň jsou cenným nástrojem pro rozvoj a růst dětí. Prostřednictvím hraní se lze naučit spoustu cenných dovedností, ale hlavně získat mnoho nezapomenutelných zážitků.

Zdroj obrázku: Irina Schmidt – stock.adobe.com

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *