Zadejte hledaný výraz

NÁHLED ROZHOVORU

Zařiďte si inteligentní domácnost díky těmto čtyřem vychytávkám

Inteligentní dům označuje pohodlné domácí nastavení, kde lze spotřebiče a zařízení automaticky ovládat na dálku odkudkoli. Je to díky internetovému připojení pomocí mobilu nebo jiného zařízení. Zařízení v inteligentní domácnosti jsou propojena přes internet, což umožňuje uživateli na dálku ovládat funkce, jako je bezpečnostní přístup do domácnosti, teplota, osvětlení a domácí kino.

Tato technologie inteligentních domů poskytuje majitelům domů pohodlí a úsporu nákladů.

Hlavní důvody, proč mít inteligentní dům, jsou pohodlí a efektivnost – pomocí jednoho tlačítka můžete ovládat více zařízení. Když se blížíte domů, můžete zapnout topení, nebo když jste někde mimo a je bouře, můžete vytáhnout venkovní žaluzie. Když jste na dovolené, můžete nastavit automatické rozsvícení a zhasínání světla jako prevenci proti nechtěným návštěvníkům.

Inteligentní domy navíc umožňují šetřit energii, a to vše při automatizaci věcí, jako je nastavení teploty, zapínání a vypínání světel, otevírání a zavírání oken a úprava zavlažování podle počasí. Foto: pixabay.com Zde je výběr našich 4 nejlepších vychytávek pro inteligentní bydlení.

1. Chytrý LED PÁSEK

Pokud si doma chcete navodit příjemnou atmosféru a vytvořit barevné osvětlení podle příležitosti nebo aktuální nálady,
zvládnete to jednoduše s chytrým LED páskem TP-Link Tapo L920-5, který můžete ovládat hlasem nebo pomocí mobilní aplikací.

S konfigurací více než 16 milionů zářivých barev a ovládáním samostatných barevných zón si užijete spoustu zábavy, ať už při party s přáteli, večerním promítání filmů, nebo noční relaxaci.

Světelný pásek Tapo L920-5 se dokonce synchronizuje s frekvencí a rytmem hudby. Můžete si tak vytvořit světelné scény, které se mění podle vaší oblíbené hudby. K dispozici je i nastavení časovače, nebo plány zapnutí a vypnutí světelného pásku s jasem a barvou, jaká vám vyhovuje.

2. Inteligentní žárovka

Inteligentní LED žárovka TP-Link Tapo L530E nabízí možnost okamžité změny atmosféry v místnosti, a to za pomoci jednoduché změny barvy s výběrem až z 16 miliónů odstínů nebo regulování jasu. Ubírání na intenzitě oceníte, pokud se snažíte vytvořit příjemnou atmosféru k relaxování. Jemné světlo také pomáhá s probouzením, při správném
načasování tak může simulovat pozvolný východ slunce. Žárovku jednoduše připojíte k vaší domácí Wi-Fi síti a díky aplikaci Tapo máte ovládání k dispozici na jedno kliknutí.

Automatické režimy umožní vytvořit plán na zapnutí/vypnutí žárovky se speciálním dovolenkovým módem, který v nepřítomnosti zapíná/vypíná světlo v náhodných intervalech. Žárovka Tapo L530E podporuje ovládání přes hlasového asistenta Amazon Alexa nebo Google Assistant v anglickém jazyce. Žárovka poskytne světelný výkon až 806 lumenů (ekvivalent 60W klasické žárovky) se spotřebou pouhých 8,7 W.

Vlastnosti

 • Světelný výkon 806 lumenů
 • Nastavitelný jas, teplota světla, barva světla
 • Ovládání přes aplikaci Tapo na vašem telefonu nebo tabletu
 • Připojení k domácí Wi-Fi síti
 • Až 16 000 000 barevných odstínů
 • Rozsah stmívání od 1 % do 100 %
 • Nastavitelný časový plán, režim v nepřítomnosti
 • Hlasové ovládání přes Amazon Alexa/Google Assistant
 • Příkon 8,7 W – úspora energie až 80% oproti klasickým žárovkám

3. Inteligentní kamera

IP kamera s vysokým rozlišením a nočním viděním TP-Link Tapo C210 je výborným řešením pro zabezpečení vašeho
domova, můžete ji však použít i jako plnohodnotnou náhradu dětské chůvičky, jelikož je mimo jiné je vybavena horizontální a vertikální rotací. Kromě toho disponuje detekcí pohybu a je schopna odesílat notifikace o událostech na vaše zařízení. Další skvělou funkcí je alarm, který dokáže spustit zvukové a světelné efekty a vystrašit tak případného nezvaného hosta.

Je možné vložit až 256 GB paměťovou kartu pro uchování až 21 dnů záznamu. Kameru snadno nastavíte pomocí jednoduché aplikace Tapo.

Hlavní výhody TP-Link Tapo C210

 • Horizontální a vertikální otáčení 3 MPx s rozlišením UHD
 • Obousměrný zvuk
 • Noční vidění a detekce pohybu
 • Režim soukromí

Detekce pohybu s okamžitým odesláním upozornění

Vykradení domu je přesně ta událost, které chceme zabránit. Nainstalujte kameru směrem ke vchodu do domu, garáže nebo sklepa, abyste zajistili bezpečí vaší rodiny a majetku. Jakmile kamera detekuje u vás doma pohyb, obdržíte upozornění. Můžete tak být informováni o doručení balíčku nebo také o podezřelém vniknutí.

Navíc vás tento přístroj chrání, i když spíte. Infračervené noční vidění se
spektrem 850 nm s podporou automatického filtru barevných spínačů
zaručí viditelný obraz i za zhoršených světelných podmínek. A to až na
vzdálenost 10 metrů.

Soukromí nade vše

Pokud z nějakého důvodu budete chtít zabránit kameře v nahrávání, nemusíte ji fyzicky otáčet, stačí aktivovat režim soukromí a kamera sama uzavře objektiv. Pocit soukromí završuje ukládání záznamů na místní SD kartu, čímž zabráníte případným hackerským útokům a únikům zaznamenaných videí na internet.

4. Chytrá zásuvka

S pomocí zásuvky TP-Link Tapo P110 můžete připojit a ovládat běžné zařízení pohodlně na dálku. Ovládání chytré zásuvky je jednoduché a intuitivní, vše zvládnete prostřednictvím bezplatné aplikace Tapo, stejně jako u všech dalších produktů z kategorie chytré domácnosti TP-Link.

Zásuvka nabízí možnosti přímého zapnutí a vypnutí spotřebiče, nastavení časovače nebo plánování, kdy se mají jednotlivá zařízení zapnout a vypnout. Režim nepřítomnosti zajistí automatické zapínání a vypínání zařízení v různých časech pro vytvoření dojmu, že je někdo doma. V aplikaci je možné sledovat i spotřebu energie a ušetřit tím, že
budete ovládat své spotřebiče v závislosti na levnější elektřině.

V době nepřítomnosti lze nastavit automatický režim provozu.

Vlastnosti TP-Link Tapo P110

 • Dálkové ovládání – pomocí aplikace Tapo můžete okamžitě zapnout nebo vypnout připojená zařízení
 • Ovládání hlasem
 • Plán – přednastavte si plán na automatickou správu zařízení
 • Časovač – vytvořte seznamy časovačů odpočítávání pro připojenou elektroniku
 • Režim pryč – automaticky zapíná a vypíná zařízení v různém časovém rozmezí, aby poskytoval dojem že je někdo doma
 • Kompaktní design – malé rozměry bez blokování sousedních zásuvek Jednoduché nastavení a použití – umožňuje rychle nastavit a snadno spravovat zařízení prostřednictvím bezplatné aplikace Tapo.

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

 • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *