Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY PR ČLÁNKY

8 efektivních tipů, jak si uspořádat šatník

Nezáleží na tom, jaké roční období je, jakou máte náladu a nebo jestli jste si dala novoroční předsevzetí ještě minulý rok, ale stále jste se k jeho splnění nedostala. Čas na úklid a vytřídění šatníků je vždy a nejlépe právě teď. 

1. Na začátek musí všechno ven

Pro efektivní úklid vám nepomůže nic jiného než celou vaši šatní skříň vyndat ven. Můžete jednotlivé kousky oblečení rozložit například na postel či na zem. 

Poté si udělejte hromádky nebo komínky a třiďte do kategorií: darovat (či prodat), musí zůstat, vyhodit, čistírna nebo uložit na jinou roční dobu.

2. Kombinujte

Základem úspěchu vašeho šatníku bude to, že se tam budou nacházet věci, které půjdou navzájem kombinovat. Proto se vždy při nákupu zamyslete, zda nová věc zapadne do vašeho šatníku a budete ji moct s čím kombinovat.

Jestliže jste v tom stádiu, kdy si při větším množství kousků říkáte, že k nim potřebujete jiné džíny či sukni, pak děláte něco špatně. 

 3. Šatník podle ročního období

Asi těžko budete nosit huňatý svetr během léta či šedivý rolák, v kterém je vám okamžitě teplo. Proto měňte obsah skříně podle ročního období a zbytek oblečení ukládejte jinam, pokud máte kam. Uvidíte, že to bude mnohem přehlednější.

 4. Mám či nemám?

Určitě se shodneme, že máte nějaké kousky, u nichž si nejste jistá, zda je vůbec nosíte, ale jsou pěkné, a tak se vám jich nechce vyhazovat? 

Vyzkoušejte následující test:

Poznačte si kousky například lepícím papírkem či jakýkoliv jiným poznávacím znamením. Když si věc na sebe vezmete, papírek sundejte. Pokud ale přejdete šatník za půl roku a papírky na některých věcech budou stále – dejte je pryč.

5. Kvalita versus kvantita

Toť věcné téma a to nejen, co se týče oblečení. Zkuste tedy začít investovat do kvalitnějších kousků. Nesnažte se kupovat několik laciných kousků jenom proto, že jsou ve slevě.

Místo pěti levných triček si kupte raději například dvě trička s kvalitním potiskem, které vám vydrží. Budou nadčasové, kvalitnější a zůstanou vám roky.

6. Raději ne, aneb s čím určitě pryč

Dejte sbohem takovým způsobům, jako je nakupování oblečení, které vám není a do které si slibujete, že zhubnete. A pokud už takové koupené oblečení máte a stále pro to, abyste se do něj vešla, nic neděláte – pryč s ním.

7. Šikovné vychytávky

Kromě obyčejných ramínek si můžete pořídit takové, na které pověsíte hned několik kalhot, sukní nebo košil. Pokud budete kupovat ramínka, nikdy ne obyčejná z drátů – mohla by nehezky poškodit vaše oblíbené kousky!

Skvělým pomocníkem jsou také úložné boxy nebo krabice, do kterých můžete uložit složené svetry, a nebo třeba jen ponožky pro větší přehlednost. 

8. Myslete ekologicky

Přemýšlejte o vašem oblečení i z hlediska udržitelnosti a ekologie. Především v ten moment, když si myslíte, že ve vašem oblíbeném obchodě potřebujete všechno, co se tam nachází. 

Kousky, které neunosíte, pošlete dál, jistě udělají radost někomu dalšímu. A vám to ulehčí šatník, ve kterém se nebudete ztrácet!

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *