Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY EVENTY

Blíží se premiéra českého festivalu Intim market. Přidáte se?

Již brzy, v neděli 22. května se ve Vnitroblocku v Praze – Holešovicích ukuteční poprvé v Česku festival intimního zdraví Intim market. Všechny české i slovenské ženy budou mít jedinečnou možnost nejenom nakoupit vše, co potřebují jenom pro sebe. Ale také příležitost otevřeně i intimně, vesele i vážně, hluboce, bez uzardění, odborně a laskavě pohovořit o všem, co se intimity, erotiky, ale i psychologie týče. A vyslechnout si české a slovenské odbornice i odborníky. V duchu jednoho z hesel festivalu: „Prevence i řešení trablů – v klíně i hlavě.“

V předfestivalovém organizačním shonu si na našla čas na naše otázky jedna z iniciátorek, organizátorek a dobrých duší festivalu Kateřina Tygl.

Jak vznikla myšlenka akce Intim market, jaký je její stěžejní cíl a na co všechno se můžou ženy těšit?

O intimním zdraví a pohodě se moc nemluví. K našemu velkému překvapení ani mezi kamarádkami. Je tu hodně tabu témat, které nás ale zároveň trápí v každodenním životě. Chtěly jsme se Zuzkou vypustit takovou první vlaštovku, která začne intimitu odkrývat, znormálňovat. Když stojíme na stánku a prodáváme naši značku kalhotek, tak slyšíme mnoho osobních příběhů. Proč? Protože dáváme ženám příležitost o tom mluvit. A tak vznikl i Intim market.

Katka a Zuzka

Co všechno je připraveno pro návštěvnice Intim marketu?

Je to festival pro intimí zdraví a pohodu. Na návštěvníky čeká několik oblastí, které oslavují intimitu. Jsou to trhy s českými produkty zaměřenými právě na intimní zdraví a pohodu. Můžete si nakoupit intimní mýdla českých značek (Gynella, LaNatura) nebo si nechat poradit, jaké menstruační pomůcky používat od českého e-shopu Maluna. Prohlédnete si a sáhnete si tak na menstruační kalhotky, kalíšek nebo menstruační houbu. Můžete si nakoupit zdravé a sexy spodní prádlo la malina, bio tampony Lota care či Femvie nebo přírodní kosmetiku a bio menstruační pomůcky od Econea.cz. Soukromý intimní rituál potom zajistí značka Yoni Yoni, která prodává nejen yoni vajíčka. O potěšení blížící se orgasmu se postará čokoláda z dílny Steiner & Kovarik.

Dále bude na Intim marketu talk show Intim sofa. Doslova sedačka, kde vyzpovídáme mnoho zajímavých hostů. Ať už odborníky jako je gynekoložka MUDr. Kristýna Koutná na téma „Jak to vypadá, když je vagína v pohodě“ nebo třeba zabrousíme do tématu sexu a sexuální výchovy s Kateřinou Marešovou, certifikovanou lektorkou projektu Cyklická žena® a socioložkou Lucií Jarkovskou. Denisa Paciorková se podělí o svůj příběh, kdy používání klasických tamponů silně zasáhlo do jejího zdraví. Zita Procházková zase návštevníky provede tématem emocí. Jak emoce ovlivňují náš nejen intimní život. A jiní.

Nakonec pokud se někdo bude chtít opravdu svěřit jen v soukromí, máme přivravenou i Intim zpovědnici s možností probrat jeden na jednoho buď intimní obtíže s gynekoložkou nebo životní trable, změny či rozhodnutí se zkušenou koučkou Alexandrou Turoňovou.

Kateřino, proč je to nejenom v českých obchodech – tedy do času, kdy jste uvedly na trh vaše unikátní kalhotky – tak, že ženy si mohou kopit buď krásné kalhotky, nebo bavlněné? Navzdory tomu, že syntetické materiály nejsou – kulantně napsané – vhodné pro to, aby bylo všechno v nejintimnějších partiích tak, jak má být?

Kalhotky z umělých materiálů lépe drží tvar, nevytahají se a mohou být jednoduše bezešvé. Laser je vyřeže. Přírodní vlákno hoří :D Na ty umělé dáte jakoukoliv krajku, potisk, cokoliv. Troufám si říct, že je jednodušší je produkovat.

Máte pocit, že ženská intimita má v českých a dejme tomu i ve slovenských médiích dostatek prostoru, aneb stále musíme bojovat s předsudky, mýty a tabu?

Myslím, že některá témata jako menstruace je už vidět hodně. Ale třeba ženské intimní zdraví je stále spojováno s divnou konotací toho, zda jsem či nejsem hodná holka když…

Co říkáte na prevenci týkající se ryze ženských intimních problémů a starostí? Mají naše ženy přístup ke kvalitním, odborným informacím?

Myslím, že přístup mají. Ale spíš jde o to, že se stydí o tom mluvit. Protože když například mají nějakou pohlavní nemoc nebo jen vaginální mykózu, je to spojováno s tím, že jsou promiskuitní a to hodná holka nedělá. Zajímavé, že u mužů to tak není. Naopak je to kaňour a ptají se ho, která tut ho nakazila.

Kdybyste měla ženě, kterou potkáte ve vlaku jednou větou říci, proč má na Intim market přijít, co by od vás slyšela?

Přijďte oslavit svoji intimitu, protože můžete být zdravá a mít pohodu v kalhotkách i v hlavě.

Pokud vás také zajímá, co se děje v kalhotkách a jaký to má vliv na každodenní pohodu ženy a její vztahy, první ročník festivalu Intim market je to pravé místo, kde naleznete odpovědi. Přímo z úst československých expertek a expertů na sexualitu, psychologii, vztahy i rozmanité přístupy ke zdraví a intimnímu životu. A také mnoho dalšího, krom jiného i otevřený prostor na poklábosení o všem, o čem mluví ženy výhradně mezi sebou.

Foto: Intim market a la malina

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *