Zadejte hledaný výraz

AKCE AKČNÍ TIPY DOPORUČENÉ EVENTY PODUJATIA POZVÁNKY

Equal Pay Day 2023: Inspirujte se

Letošní již 14. ročník největší české konference o ženách a pro ženy Equal Pay Day se pomalu, ale jistě blíží. Klíčovým cílem je opět upozorňovat na rozdíly v odměňování žen a mužů. Hlavním tématem třídenní konference, která se uskuteční 31. března až 2. dubna je BÝT VIDĚN a SLYŠET. Konference tradičně dá prostor i ženským osobnostem, které budou neformálně, ale profesionálně dávat k dobru své autentické, inspirativní příběhy a zkušenosti.

Počet vystupujících osobností přesáhne stovku a vybrat tu nejvíc inspirativní je skoro nemožné,“ předznamenala v našem rozhovoru Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CZ, která doslova a do písmene může za to, že Equal Pay Day již od roku 2010 máme každoročně i v Česku. Mimochodem, letos se poprvé Equal Pay Day pořádá i na Slovensku.

Navzdory tomu, že výběr top osobností z dlouhého seznamu těch, které poctí letošní Equal Pay Day svou aktivní účastí je vážne pokud ne nemožný, tak mimořádně náročný, nevzdali jsme to. A připravili jako ochutnávku nenáhodný a čistě subjektivní výběr inspirativních žen, které můžete na Equal Pay Day nejenom vidět, slyšet, ale se i leccos důležitého dozvědět a také – pokud budete chtít – se i naučit.

Osobnosti, které mají možnost na Equay Pay Day představit své inspirativní příběhy a také mentorovat neméně zajímavé témata, jsou ženskými vzory, které v každém případě stojí za pozorné vyslyšení a klidně je lze stínovat a následovat.

Yaa Peprah Amekudzi je šéfkou Cocoa Life Program in Ghana a v rámci online mentoringu během třetího dne Equal Pay Day se bude věnovat tématu: Jak píšu svůj příběh?

Toto téma jsem si vybrala, protože velmi často nechtěně „umožňujeme“ druhým, aby za nás napsali naše příběhy. Musíme zpochybnit mnoho konceptů o moci a o tom, jak „získat moc“ nad vašimi rozhodnutími. Společně se tedy odnaučíme sociálním konstruktům toho, kým bychom měli být. Vezměte si příklad z bezpečnosti v letadlech v případě ztráty kyslíku. Doporučují vám, abyste si nejprve nasadili masku, než budete pomáhat ostatním.“

Druhý den Equal Pay Day je letos věnován již tradičnímu a za 14 let pořádání akce již také legendárnímu Mentoringovému dni.

Marta Uhlířová, lektorka hlasu zvolila téma svého speed mentoringu: Jak na sebevědomý hlas.

HLAS o nás a o tom, jak se cítíme hodně prozradí. Lze z něj vyčíst momentální rozpoložení i sebehodnocení, a jestli jsou s tím vším naše slova v souladu.
Často není důležité, co říkáme, ale jak to říkáme. Naše SEBEVĚDOMÍ se ukrývá v našem HLASE. A hlas sídlí v našem těle a zde také vzniká.
Povím vám, jak to v tom našem těle s hlasem je. Co všechno vstupuje do tvorby hlasu a jak to spolu spolupracuje.
Počáteční „teorii“ hnedle vystřídáme praxí a budeme cvičit, cvičit a cvičit. Ukážeme svalům, jež ovládají váš hlas nové triky. Zaměříme se spolu na 5 hlavních nástrojů našeho těla, které zlepší váš hlas. Na každý ten nástroj si odnesete jednu efektivní techniku.
Opři svůj hlas o tělo a získáš zpět svoji stabilitu a sebedůvěru.“

Být mentorkou nebo spíkerkou Equal Pay Day (abychom byli gender korektní, muži nemají přístup k mikrofonu ani do hlediska nebo k mentoringovým stolům zakázán) není jenom čest, ale doslova prestižní záležitost.

Iva Welker řídí manažerský tým, stojí v čele výběrových řízení a zodpovídá i za klientský servis v kreativní agentuře VMLY&R. V první den Equal Pay Day máte možnost se od ní kromě jiného dozvědět, jak lze nastavit otevřenou a transparentní firemní kulturu.

Aktivně řešíme například profesní a kariérní mentoring a rozbíháme i „rodičovský mentoring (sdílení kariérních zkušeností od maminek/tatínků pro mladší kolegyně a kolegy, kteří plánují založení rodiny a uvítají podporu v tom, jak skloubit rodinu s kariérou). Zasazujeme se o přijatelná a rovné podmínky při návratu z mateřské do práce, a to nejen skrze flexibilní pracovní dobu, ale i možností kariérního růst a spravedlivého odměňování,“ vysvětlila Iva Welker.

Co vy na to, dámy, máme se letos na Equal Pay Day na co těšit, že ano? A je toho podstatně víc, program je nejenom plný, ale i krásně pestrý. Všichni, kteří konferenci pilně kreují a mnozí další, kteří jí budou svou aktivní přítomnosti dotvářet, se už těší. I na vás, tak si to nenechte ujít, vstupenky jsou již k dispozici.

Ján Schneider

foto: Lenka Krobová, Equal Pay Day

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *