Zadejte hledaný výraz

BLOG INTERIÉR JINÉ PR ČLÁNKY

Kuchyňské pomůcky, které vám ulehčí život

kuchynske pomucky

Každý z nás chce v kuchyni strávit, co nejméně času a  využít ho efektivně. Ne všechny kuchyňské potřeby jsou vyrobeny stejně, a proto je nezbytné najít ty správné pomůcky, aby vám zjednodušily život. 

Když nemáte po ruce to správné nářadí, i každodenní vaření může být obtížné. Kuchyňské potřeby vám mohou pomoci připravit se na vaření. Třeba jen najít to, co vám vyhovuje a zpříjemní pobyt v kuchyni.

Na začátek je důležité, aby vám nechybělo žádné nádobí či  stolní soupravy.

Pořádáte oslavu, vaříte pro rodinu nebo si chcete jen rychle něco připravit? 

Pokud si potrpíte více na kvalitu než na kvantitu, Villeroy & Boch je právě pro vás. Značka nabízí vysoce kvalitní porcelán a pyšní se širokou nabídkou sortimentu. Od dekorativních misek, dezertních talířů přes luxusní čajové konvice až po servírovací talíře či formy na pečení, najdete zde téměř vše.

Kuchyňské pomůcky na ulehčení života

 • Tři dobré nože

Je nezbytné mít k dispozici kvalitní sadu nožů pro sekání a krájení. Nemusíte však kupovat celou sadu; celkem si vystačíte s jedním velkým kuchařským nožem, nožem se zoubky na pečivo a krájecím univerzálním nožem.

 • Salátová odstředivka

Pokud si i vy raději nakrájíte salát sami, salátová odstředivka vám pomůže tak, že ho zbaví přebytečné vody.

 • Struhadlo

Struhadlo vám nastrouhá jídlo na jemné kousky. Najdete v různých barvách a velikostech. Je bezpečnější než nůž a díky němu můžete strouhat v různých velikostech. Preferujte ty, které jsou vyrobeny z kovu s ostrými perforacemi.

 • Kuchyňský robot

Kuchyňský robot by neměl chybět v žádné domácnosti. Je univerzální a lze jím např. připravit majonézy a omáčky, nastrouhat sýr, drtit zeleninu či udělat pesto. Je to skvělý nástroj, který vám pomůže rychle zvládnout přípravné práce. Prémiové kuchyňské roboty vydrží dlouho a dají se snadno skladovat a ušetří vám místo na kuchyňské lince .

 • Kuchyňská váha

Váha je neocenitelná pro zjištění té pravé velikosti porce. Příliš často si neuvědomujeme, že jíme více, než skutečně potřebujeme. Rovněž si můžete rychle ověřit váhu pri varení, pokud si nejste jisti, zda přidáváte správné množství ingrediencí.

 • Mixér (Blender)

Od smoothies přes zmrzlinu, polévku až po dortové těsto a směsi. To všechno tento nástroj dokáže. Je to opravdu skvělý pomocník a ušetří vám spoustu času. Dnes už najdete širokou nabídku mixérů, od základních verzí až po profesionální.

 • Odšťavňovač na citrusy s odměrkou a sítkem

Tato kuchyňská vychytávka je odšťavňovač, sítko a odměrka, tři v jednom. Díky nim při vaření a pečení budete vždy přesně vědět, kolik tekutiny potřebujete.

 • Spiralizér (spirálový kráječ)

Pokud rádi vaříte vege jídla a experimentujete, tento pomocník by vám určitě v kuchyni neměl chybět. Můžete si dokonce vyrobit zdravé zeleninové nudle, které nahradí těstoviny.

 • Vakuový těsnič

Vakuové těsnění vašich potravin je snadný způsob, jak skladovat jídlo a šetřit peníze za potraviny.

 • Sušička na potraviny

Když si ji jednou pořídíte už se jí nebudete chtít vzdát. Sušička slouží k přípravě sušeného ovoce, zeleninových chipsů, ale i sušených hub, bylinek a masa. Díky sušičce můžete snadno uskladnit množství ovoce, které se někdy nárazově může objevit na vašem stole – například na podzim v době sklizně.

Mít ty správné kuchyňské potřeby v domácnosti rozhodne o tom, jestli si připravíte jídlo doma nebo zaplatíte příliš mnoho, abyste jedli v restauraci. Vaření vyžaduje trpělivost a zručnost. 

Ať už jste profesionální nebo amatérský kuchař, zmíněné pomůcky vám v kuchyni určitě poskytnou podporu a pomohou vám usnadnit život. A to je příjemný bonus navíc!

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

 • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *