Zadejte hledaný výraz

AKČNÍ TIPY JINÉ REDAKČNÍ VÝBĚR

Redakční tipy na říjen

Říjen je přímo nabitý zajímavými akcemi. Na své si přijde téměř každý, ať už má rád umění nebo dobrou kávu.

Festival DEN ARCHITEKTURY

Zdroj: Den architektury

Letos se uskuteční již 9. ročník celorepublikového festivalu architektury. Od 1. do 7. října proběhne několik stovek akcí, které mají za cíl umožnit široké veřejnosti pohlédnout na své okolí očima architektů, historiků a odborníků.

Den architektury 2019 je primárně zaměřen na stavby a realizace vzniklé v porevolučních letech v historickém kontextu původní zástavby. Přidejte se na procházky po svém blízkém okolí, cyklojízdy, plavby, projekce, diskuze, workshopy pro rodinné publikum, umělecké instalace a happeningy.

Týden kávy (1. – 7. 10.)

Zdroj: Kulturárium, z.s. [CC BY-SA 4.0]

Již devátým rokem se jihomoravská metropole stane rájem pro milovníky kávy. V rámci oslav Mezinárodního dne kávy (1. října) proběhne celý Týden kávy, který má za cíl přiblížit kávový svět široké veřejnosti pomocí přednášek, ukázek, workshopů a doprovodných akcí. Nejoblíbenější částí týdne jsou dvoudenní kávové trhy konané v centru Brna 4. – 5. 10. Taky už cítíte tu vůni?

Designblok 2019 – Prague International Design Festival

Zdroj: Designblok

Tématem 21. ročníku pražského mezinárodního festivalu designu (17. – 21. 10) je Budoucnost. Budoucnost designerů skrývá řadu překážek. Kromě práce na svém výrobku musí hledět také na ekologické a společenské dopady a těžké je i nadchnout současnou přehlcenou společnost něčím novým.

Designblok uvede celou řadu odborných panelových diskusí na toto téma. Kromě toho představí již zavedené podpůrné projekty pro mladé designéry: Diploma Selection: výběr nejlepších evropských diplomových prací, Designblok Talent Card: ocenění pro české mladé tvůrce, kteří jsou ještě studenty a řadu dalších projektů.

Kam na výlet – Opočenský zámek

Zdroj: Státní zámek Opočno

Pokud nevíte, kam v říjnu na výlet, vypravte se do Opočenského zámku. V době od 19. října 10:15 do 20. října 15:15 se výjimečně otevřou jindy nepřístupná místa. K vidění bude třeba bývalá zámecká kuchyně a tzv. „přípravna jídel“, ve které se dochovala i část původního technického vybavení jako je mycí pult nebo ledem chlazená historická lednička.

Největší pozornost strhne asi vzácně dochovaný jídelní výtah z počátku 20. století, včetně jeho nedávno objevené strojovny. Dále se dostanete do Sttřibrnice, Francouzské knihovny nebo Letohrádku. Nutné rezervovat.

Tipy na čtení

Novela Tapetář z prostředí severobritského rybářského městečka Whitby v yorkshirském kraji 50. let získala dokonce Literární cenu Knižního klubu.

Podzimní únavu můžete překonat stejně jako tu jarní. Ale nezapomeňte také na své oči. Věnujte pár chvilek denně oční józe a zlepšete svůj zrak.

Knižní debut režiséra Jana Svěráka Bohemia vypráví hořkosladký příběh o snech obyvatel českého národa a o tvrdém střetu s realitou za hranicemi.

Další tipy na události

10. CopyCamp (10. října)

Signal Fest (10. – 13. října)

Prague International Food Festival (11. – 13. října)

Čokoládový festival v Galerii Harfa (18. – 21. října)

Už jste si vybrali?

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *