Zadejte hledaný výraz

ROZHOVORY

Akční rady pro budoucí akční podnikatelky

business, paypal, obchod, platby

Slíbily jsme vám, že odtajníme 9 klíčových rad pro vaše budoucí podnikání od spisovatelky, koučky, J.E.Evangelu. 

První část rozhovoru s Jaroslavou Ester Evangelu čtěte zde.

Zapřemýšlela jsem, jaké rady by mi před dvaadvaceti lety pomohly a ulehčily mi podnikání. Zde jsou:

  1. Podívejte se za sebe, co všechno jste zvládly. Umíte finančně, časově i procesně řídit domácnost. V malé firmě je to velmi podobné. Takže time-management e ekonomiku v pohodě zvládnete.
  2. Ujasněte si své osobní hodnoty a začněte je chápat jako hlavní pilíře, podle kterých se bude vaše podnikání řídit. Budou mít silnější váhu než business plán, rady zkušených nebo operativní rozhodnutí. Z těch skutečně důležitých hodnot, které jsou vaším podvědomým psychickým motorem, jednoduše neuhýbejte – byly byste nešťastné.
  3. Uvědomte si, že jste ženy. To je v naší společnosti výhoda: nejsme tlačeny do výzev a následných výkonů. Neočekává se od nás příliš úspěch, a tak si nás konkurence příliš nevšímá. Nemusíme být úspěšné, jenom můžeme. To je velká výhoda pro jakékoliv rozhodování.
  4. Dejte více na selský rozum, než na poučky z chytrých příruček. Ty mohou být vodítkem, ale ne jednoznačné dogma. Sama ty příručky píšu, takže vím, o čem hovořím.
  5. Stanovte si hranici, pod kterou nepůjdete; může se týkat finanční oblasti, počtu zakázek, množství zaměstnanců, délky počátečního „prozatím neúspěšného“ období. Když se pod ní dostanete, pochvalte se za snahu a zkuste něco jiného.

    Zveřejnil(a) Brněnská personalistika dne 9. srpen 2017

  6. Uvědomte si, že není potřeba držet firmu za každou cenu. Není ostuda neudržet se na trhu – to se stane v prvních dvou letech až 60 % firem. Ostuda je lhát si sama sobě nebo druhým a nemít odvahu se podívat pravdě do očí.
  7. Uvědomte si, co je v tomto aktuálním životním období pro vás více důležité – věnovat se oddaně rodině nebo se profesně rozvíjet? Podle toho stanovte svůj krátkodobý i dlouhodobý time-management. Nezapomínejte, že je přirozené, že každé životní období má jiné priority. Naopak je podezřelé, pokud máme po celé roky stále stejnou prioritu, bez ohledu, co se zrovna v našem životě odehrává.
  8. Očekávejte ve své firmě různé vrcholy a propady, to k podnikání patří, je to naprosto přirozené. Není to o vašich schopnostech. Ocitnete-li se v propadu, hledejte poučení a smysl situace. Ocitnete-li se na vrcholu, udělejte totéž.
  9. Neporovnávejte se ihned se společnostmi, které mají za sebou dlouhé roky vývoje. Věřte, že i ony procházely svými vývojovými stádií – dost možná, že když se nacházely v tom vašem, řešily totéž, co vy.

 

 

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *