Zadejte hledaný výraz

Náhľad rozhovoru

Jak efektivně připojit svá zařízení k internetu a jak si vybrat router

Máte nový byt a chcete si do něj zavést internet. Pokud si zaplatíte tuto službu u nějakého poskytovatele, zdaleka to není všechno. Poskytovatel internetu vám sice zajistí připojení do domácnosti, nicméně k jeho využívání potřebujete různá síťová zařízení. Může to být switch, modem, přístupový bod nebo router. Nejčastěji využívaným zařízením je právě router.

Co je vlastně router? Netechnicky řečeno, router spojuje dvě sítě a přenáší mezi nimi data. Úlohou routeru je usměrňovat údaje, které se posílají mezi jednotlivými počítači. Dělá to pomocí hledání nejkratší cesty mezi nimi, přičemž k tomu využívá systém pravidel nazývaný také směrovací protokol.

Proč si koupit konkrétní router?

Většina poskytovatelů internetových služeb vám dodá bezdrátový směrovač – často spojený s kabelovým nebo DSL modemem – a mnozí lidé předpokládají, že je kvalitní. Připojí vaše zařízení k internetu, a to je hlavní. V některých případech vám router bude skutečně dobře sloužit, zvláště pokud vám byl zapůjčený v rámci předplatitelského balíku. Pokud si však musíte pronajmout router od svého poskytovatele nebo je-li zastaralý v porovnání se zařízeními, která již používáte ve své domácnosti, pravděpodobně není na škodu poohlédnout se po lepším modelu. Zejména, pokud potřebujete pracovat z domova.

Jak vybrat nejlepší router?

Prioritou by mělo být to, že router by se měl dát snadno nastavit, měl by mít dobrý dosah na šíření internetu do vašich zařízení a měl by být rychlý. Routery se rozdělují podle základního faktoru – zda ​​je router drátový nebo bezdrátový. Největší výhodou bezdrátového připojení k Wi-Fi je jeho pohodlí. Mezi hlavní nevýhody patří možné přerušování s jinými sítěmi. K drátovému routeru se notebook nebo jiné zařízení musí připojit pomocí kabelu. I přes nevýhodu v podobě připojení má i několik výhod. Je to například vyšší stabilita a bezpečnost.

Routery TP-Link Archer s Wi-Fi 6

Výkonný dvoupásmový Wi-Fi router TP-Link Archer AX55 se postará o rychlé, stabilní a bezpečné připojení na síť ve vaší domácnosti i kancelářských prostorách. Router je založen na moderním standardu Wi-Fi 6 a pracuje ve dvou pásmech (2,4 GHz a 5 GHz), takže dokáže zajistit rychlosti až 574 + 2 402 Mbit/s. Můžete tedy v jednu chvíli připojit více zařízení díky vysoké dvoupásmové kapacitě sítě.

TP-Link Archer AX55

Nebo můžete sáhnout po levnější variantě, routeru TP-Link Archer AX23, který zajistí plynulé streamování a stahování v rozlišení 4K se superrychlou sítí Wi-Fi 1,8 Gb/s.

Sáhnete-li po výkonnějším routeru, změny uvidíte ve vyšší efektivitě a rychlosti síťového signálu a potěší i při hraní online her, sledování videí nebo poslechu hudby a to vše na více zařízeních současně.

Routery Mercusys

Pokud hledáte cenově dostupné, ale zároveň kvalitní možnosti, jak zajistit bezproblémový chod internetu, routery od společnosti Mercusys vám přesně tohle můžou nabídnout.

Dvoupásmový Wi-Fi router Mercusys MR70X je založen na standardu WiFi 6, nabízí dobrou cenu a bezdrátový přenos dat kombinovanou rychlostí až 1800 Mb/s. Disponuje čtyřmi vícesměrovými anténami s vysokým ziskem a technologií Beamforming, poskytuje tak stabilní připojení po celé domácnosti. V pásmu 2,4 GHz dosahuje přenosových rychlostí až 574 Mbit/s a v pásmu 5 GHz až 1201 Mbit/s. Technologie OFDMA a MU-MIMO umožňují přenos odchozích i příchozích dat na několika zařízeních současně, a zlepšují tak celkovou efektivitu sítě.

Mercusys MR70x

Wi-Fi router Mercusys MR50G je levnější verze a nabízí dvě pásma s rychlostí 600 Mb/s pro 2,4GHz pásmo a 1300 Mb/s pro 5GHz pásmo. Bez problému tak můžete dosáhnout kvalitního a stabilního bezdrátového připojení.

Pokud toužíte připojit mnohem více zařízení, ideální je Mesh systém Mercusys Halo H50G složený ze tří routerů. Jeho kouzlo spočívá v tom, že spolu všechny jednotlivé části těchto systémů navzájem komunikují a umožňují tak stabilní a rychlé pokrytí jednotnou bezdrátovou sítí s jedním názvem a heslem. Přenos dat kombinovanou rychlostí je až 1 900 Mb/s. Každá jednotka má tři gigabitové porty RJ-45. Můžete k němu připojit až 100 zařízení!

Jaké jsou různé typy standardů Wi-Fi?

Wi-Fi je globální standard a pro zajištění bezproblémového připojení zařízení existují specifikace, které musí dodržovat. Tento standard je znám jako 802.11 a písmena a, b, g, n, ac a nová ax, která za ním následují, označují verzi. Verze jsou navzájem kompatibilní, ale připojení ke starší verzi znamená, že vaše zařízení bude omezeno na nižší rychlost. S vydáním 802.11ax vstoupila v platnost nová metoda pojmenování, která pomáhá odlišit starší verze Wi-Fi.

Foto: pixabay.com

redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *