4. ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE byl slavnostně ukončen
Náš akční portál s radostí a respektem pomáhá zvyšovat věhlas přestižního vzdělávacího projektu Akademie pro začínající podnikatelky – Academy for Women Entrepreneurs (AWE).
Cílem Akademie je ženám, které podnikají méně než 3 roky, nebo mají podnikatelský nápad, poskytnout potřebné know-how a kontakty, aby mohly svůj podnik rozjet, zlepšit nebo posunout na vyšší úroveň.
Akademii již počtvrté v naší zemi pořádá Business & Professional Women CR (BPWCR), nezisková organizace dlouhodobě podporující ženy v jejich ekonomické nezávislosti. Za programem stojí již druhým rokem koordinátorka Michaela Melicher. Program je veden skvělými facilitátorkami, mezi které patří Julie Válková, Šárka Jiřičná a Lucie Krausová, sama absolventka Akademie. Tato výjimečná iniciativa je pořádána za podpory Velvyslanectví USA v České republice.
V překrásných prostorách rezidence amerického velvyslance v Praze byl 4. ročník akademie pro začínající podnikatelky AWE ukončen dnes 23. ledna.
Čtvrtého ročníku AWE se zúčastnilo 40 podnikatelek z celé České republiky. Při výběru kandidátek do programu dbá pořádající organizace hlavně na diverzitu. Zastoupeny byly projekty ze všech krajů ČR a nejrůznějších odvětví, např. rukodělné výrobky, digitální dovednosti, parfémy, virtuální realita, sociální služby, móda a mnoho dalších.
Od září do prosince absolvovaly účastnice 13 modulů Dreambuilder, uceleného online programu v angličtině (MOOC), který vytvořila Thunderbird School of Global management za podpory Freeport-McMoRan Foundation, zaměřených na rozvoj podnikatelského myšlení, finanční gramotnost, marketing a strategie řízení podniku.
Vedle online studia se studentky pravidelně scházely na setkáních, která mají za cíl prohloubit pochopení probíraných modulů, rozšíření látky o praktické příklady a sdílení.
Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr, organizovaná v rámci Akademie pro začínající podnikatelky (AWE), je příležitostí, jak představit inspirativní ženské příběhy a projekty. Osm talentovaných finalistek se letos probojovalo do finále, kde před odbornou porotou prezentují své jedinečné nápady.
Všechny studentky mělyí šanci se zúčastnit soutěže o nejlepší projekt. Letos se přihlásilo 22 kvalitních inovativních projektů, ze kterých porota vybrala 8 finalistek.
Porotkyně soutěže
Rozhodování o nejlepších projektech má na starosti trojice významných odbornic, které přinášejí svěží pohled a cenné zkušenosti:
Lenka Šťastná – Zakladatelka Business & Professional Women CR
Andrea Ferancová Bartoňová – Zakládající partnerka Espira Investments
Margareta Křížová – Byznys koučka a odbornice na strategické poradenství
Finalistky a jejich projekty
Lenka Schopfová – ProPodnikatelky.cz
Advokátka Lenka Schopfová vytvořila první právní portál pro online podnikatelky v České republice. Platforma ProPodnikatelky.cz nabízí přístupné právní informace, praktické návody a strategické konzultace, které usnadňují start i rozvoj podnikání.
Petra Jelínková – Síla rukou
Petra Jelínková propojuje tradiční české řemeslo s moderním designem prostřednictvím paličkovaných šperků. Její značka Síla rukou přináší udržitelnost a originalitu do každodenního života.
Lucie Klátilová – Hezky autentické
Lucie Klátilová je byznys koučka a Notion nadšenkyně, která pomáhá podnikatelkám vytvářet systém v jejich byznysu. Její projekt Hezky autentické pomáhá efektivně organizovat práci a soustředit se na to, co má největší dopad.
Lenka Planietová – Orbit Studio
Technologická nadšenkyně Lenka Planietová se zaměřuje na rozšířenou realitu (AR). Její projekt Orbit Studio propojuje reálný a digitální svět a ukazuje potenciál této technologie v mnoha oblastech.
Irena Horáčková – Živé střihy
Projekt Živé střihy nabízí šicí střihy na míru a inspiruje hobby švadleny k tvořivosti. Irena Horáčková buduje prostor, kde šití znamená radost a jednoduchost.
Jindra Landová – Akce pro neformálně pečující
Zakladatelka organizace Obyčejňý život, Jindra Landová, podporuje maminky starající se o děti s postižením. Její projekt přináší nejen komunitní akce, ale i odborné poradenství.
Anna Homola – Annlock
Bývalá baletka Anna Homola zakládala módní značku Annlock, která propojuje baletní eleganci s každodenní módou. Její modely podporují sebevědomí a individualitu každé ženy.
Ivana Mirsa – Maroko v batohu
Ivana Mirsa žijící v Marrakechi vytváří přírodní kosmetiku Maroko v batohu. Její produkty spojují kvalitu, čistotu a autentický původ, přičemž inspirují k objevování neznámého Maroka.
O tom, která začínající podnikatelka, absolventka akademie AWE vyhrála soutěž 4. ročníku o nejlepší podnikatelský záměr se dočtěte brzy v dalším článku.
Ján Schneider
Foto: BPWCR, autor